Pożyczki Miasteczko Śląskie

W wielu wypadkach osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z produktów dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej znajdziesz ofertę najtańszych biur pozabankowych. W szczególności można wziąć pod uwagę kilkanaście pożyczek w opublikowanym tu naszym porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Miasteczku Śląskim (województwo śląskie) i okolicach. Okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy a maksymalna kwota to 60 000 złotych.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Aktualizacja: 14 września 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby poszukujące chwilówki także nie są pozostawieni samym sobie. Istnieje możliwość krótkoterminowego pożyczenia pieniędzy na 30 do 60 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie z minimalnymi formalnościami. Jej istotną cechą jest uproszczenie procedury wymaganej do zawarcia umowy. Cechuje się również stosunkowo niskie oprocentowanie w promocji. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w kilku przypadkach nowi kredytobiorcy mogą skorzystać z nich za darmo. W typowych przypadkach zawierają umowę i spłacają zobowiązanie nie ponosząc kosztów prowizji oraz oprocentowania. Minimalna kwota wynosi sto PLN, chociaż czasami przewyższa ona dziesięć tysięcy PLN. Na spłatę będziesz miał 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na dłuższy czas, rzędu 61 lub 45 dni. Skorzystać z nich może każda osoba pełnoletnia. Najniższy próg wiekowy to osiemnaście lat. Poniższa tabela przedstawia listę tego typu usługodawców wraz z aktualną charakterystyką.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Wymagania

Z zasady pożyczka jest dostępna dla każdego, kto spełnia następujące wymagania:

  • zamieszkuje w Polsce (w tym przypadku w Miasteczku Śląskim) lub okolicach;
  • posiada obywatelstwo polskie;
  • ma udokumentowane dochody;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • jest pełnoletni.

Procedura

Do uzyskania pożyczki wystarczy posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, rachunku bankowego a ponadto aktywnego numeru telefonu.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy lub w jednej z placówek stacjonarnych w Miasteczku Śląskim. Ich lokalizacja na planie miasta zamieszczona została na końcu. Typowo na decyzję czeka się około piętnastu minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Zorientujesz się dla przykładu czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wyniesie prowizja, ile kosztuje przedłużenie spłaty.

Usługi pożyczkowe bez konsultowania BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać środków finansowych z powodu opóźnienia w spłacie kredytu? Jeżeli w czasie ostatniego pięcioletniego okresu miałeś opóźnienie w spłacie zobowiązania kredytowego lub należysz do osób zadłużonych, ewentualnie nie posiadasz zdolności kredytowej, w konsekwencji czego banki wydają decyzję negatywną, to zapewne rozważasz usługę pożyczkową bez sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych rejestrów tego typu. Pomoc zadłużonym opiera się na odstąpieniu od przeglądania baz danych finansowo zadłużonych. Kluczową jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Bez weryfikacji w BIK pożyczymy chociażby w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tym rejestrze powinni dodatkowo zainteresować się propozycjami „Bociana”. W wyżej wymienionych wariantach ocena zdolności finansowej przeprowadzana jest indywidualnie. Posiadając zaległości w spłacie zobowiązań finansowych niejednokrotnie banki nie chcą pożyczyć pieniędzy. Dlatego też warto przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się z kolei dane dotyczące konsultowania baz dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Miasteczka Śląskiego i okolic

Dowóz środków finansowych do lokum pożyczkobiorcy to bardzo wygodny dla pożyczkobiorców tryb finansowania. Nie ulega wątpliwości, że jest to przydatne na obszarach wiejskich. Prośbę o dostarczenie pieniędzy można wypełnić przez internet. O umówionej porze przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pieniędzmi. Tuż po podpisaniu umowy wręczy pieniądze. Ponadto w wielu wypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Przy okazji jego wizyty będziesz miał sposobność podpytania o szczegóły przed podpisaniem umowy (np. o ewentualne niezrozumiałe zapisy w umowie). Jednakże z powodu potrzeby wynagradzania konsultanta nieco wyższe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu

Gruntowna analiza preferencji kredytobiorców dowodzi, że ograniczenie formalności jest poszukiwane przez wiele osób. Zakres wymaganych formalności jest minimalna. Nie ma konieczności przedstawiać odpowiednich zaświadczeń dotyczących dochodów, niezależnie od tego, czy chodzi o dochody z umowy o pracę, emeryturę czy rentę. Skorzystanie z takiej usługi jest łatwe: wystarczający jest aktywny telefon a także rachunek bankowy. Generalnie o pomoc finansową na bazie dokumentu tożsamości trzeba ubiegać się następująco - wystarczy podać wartość pożyczanych środków jak również długość okresu trwania umowy. Następnie należy wysłać wniosek oraz poczekać na decyzję w formie SMSa lub emaila. W przypadku pozytywnej decyzji, potrzebna kwota zostanie przelana na konto. Należy jednak mieć na uwadze, iż pozytywna decyzja często zależy od zdolności finansowej.

Umiejscowienie instytucji pożyczkowych

Na terenie miejscowości Miasteczko Śląskie i w okolicach znajduje się kilka placówek. Poniższa mapa zawiera ich lokalizację. Kliknij na odpowiedni znacznik, żeby wyświetlić adres. Jeżeli lokalizacja siedzib się zazębia, można powiększyć mapę. Wchodząc na placówkę, w pewnych przypadkach da się przeczytać oceny wystawione przez konsumentów.

biura pożyczkowe w Miasteczku Śląskim i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Decyzję o wyborze pożyczki powinieneś poprzedzić szczegółowym rozeznaniem. Warto ocenić parę arcyważnych rzeczy, które odnoszą się do kosztów takich produktów finansowych.

W pierwszym rzędzie analizuj jak najwięcej prezentowanych rozwiązań, ponieważ dzięki temu najlepiej rozeznasz się w warunkach finansowania na całym rynku.

Następnie bezwzględnie sprawdź poziom stopy oprocentowania. Stopa RRSO to wygodna metoda, żeby błyskawicznie porównać poziom kosztów zobowiązania. Pamiętaj, aby dokonac wyboru propozycji, która posiada możliwie jak najniższy poziom oprocentowania. Co istotne, sprawdź przestrzeganie przepisów prawa konsumenckiego. Aktualne zapisy stanowią, że odsetki nie powinny przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Co więcej w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% kwoty finansowania. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres przekraczający 30 dni maksymalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty finansowania.

Najkorzystniej jest skorzystać z usług wiarygodnych pożyczkodawców. Sprawdź więc, czy firma, w jakiej chciałbyś zwrócić się o wsparcie, widnieje w rejestrze KNF, czyli rządowej Komisji Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Miasteczko Śląskie, jak i ogólnopolskich. W powszechnej opinii placówki należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak chociażby Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należy AASA i Wonga pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszone tam firmy muszą przestrzegać etycznych norm a także dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dodatkowe informacje na temat obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Po trzecie oszacuj opłatę za rolowanie długu. Często opłata za przedłużenie bardzo podraża całościowy koszt.

Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest, abyś sprawdzał fachowe strony poświęcone usługom pozabankowym i prześledził uwagi o instytucji, której usługi rozważasz. Zbytnia liczba nieprzychylnych dyskusji powinna podnieść szczególną czujność.

Kolejna kwestia: zrób tak, aby nie powiększyć zadłużenia ponad możliwości. Oceń należycie Twój budżet domowy i sprawdź, czy będziesz w stanie bezproblemowo oddać pożyczoną gotówkę. Miej świadomość, iż brak spłaty pieniędzy w terminie może konieczność opłacenia przedłużenia. Zanim zdecydujesz się na taką pomoc finansową, warto, żebyś zweryfikował swoje szanse na skorzystanie z pomocy finansowej oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Twoją sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów poznasz pobierając raport na stronie Biura Informacji Kredytowej. Jeden raz na sześc miesięcy możesz taki raport pobrać zupełnie za darmo.

I pamiętaj: z uwagą przeczytaj treść umowy przed jej podpisaniem.

Żywimy nadzieję, że opublikowane tutaj sugestie pomogą zdecydować się na instytucję dopasowaną do potrzeb.