Pożyczki na dowód

Częstą sytuacją wśród pożyczkobiorców jest pilna potrzeba uzyskania gotówki na różne doraźne cele konsumpcyjne lub spłacenie zaciągniętych zobowiązań finansowych. Nie zawsze jednak da się ją pozyskać w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut, ponieważ banki jak i niektóre instytucje pozabankowe wymagają przedstawienia zaświadczeń o dochodach, których pozyskanie może być czasochłonne. Jest jednak na to rada. Jednym z rozwiązań pozwalających szybko zaciągnąć gotówkę bez zbędnych formalności jest pożyczka na dowód, która może być pomocna w szybkim pozyskaniu środków finansowych. Dzięki niniejszej stronie będziesz mógł wybrać takie właśnie rozwiązanie, które najlepiej spełnia Twoje wymagania. W szczególności na poniższym zestawieniu znajdziesz poszczególne oferty usług świadczonych przez internet.

Poniżej opublikowane zestawienie pozwoli Ci szybko porównać kilkanaście pożyczek na dowód udzielanych w skali ogólnopolskiej.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej ofert
W poniższej tabeli znajdziesz podsumowanie najważniejszych parametrów poszczególnych ofert.
 Kwota dla klienta nowegoKwota dla klienta powracającegoOkres spłatyWiek minimalny (lata)Wiek maksymalny (lata)
ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

LewPozyczka

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

LoanMe

1000 zł

1000 zł

42 dni

18 lat

brak górnej granicy

SmartPozyczka

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

PozyczkaPlus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku oferty ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla oferty ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Zalety świadczonych na dowód usług

Podstawową zaletą pożyczania na podstawie dowodu osobistego jest to, że tego typu rozwiązania są kwintesencją minimalizacji formalności. Na tę korzystną cechę składa się wiele przyczyn. Swoją wysoką popularność zawdzięczają temu, że:

 • są szybkie (pieniądze mogą być przelane jeszcze tego samego dnia a w przypadku niektórych firm w ciągu niespełna godziny);
 • nie musisz się nikomu tłumaczyć, na co Ci są potrzebne pieniądze;
 • często z pierwszej pożyczki można skorzystać za darmo albo z bardzo niewielkimi opłatami;
 • możesz pożyczyć kwoty dochodzące do kilkudziesięciu tysięcy złotych;
 • dostępne są dla osób młodych (od 18-21 lat w zależności of pożyczkodawcy).

Wady

Aby rzetelnie scharakteryzować cechy pożyczek udzielanych na sam dowód nie sposób nie zwrócić uwagi na negatywne aspekty korzystania z tego rodzaju usług. W szczególności trzeba pamiętać o tym, że :

 • poza promocjami na darmową pożyczkę dla nowych klientów ich oprocentowanie może być wyższe niż w przypadku rozwiązań bankowych;
 • opóźnienie w spłacie może spowodować konieczność zapłacenia dodatkowej prowizji;
 • nadmiernie się zapożyczając można wpaść w spiralę zadłużenia.

Pamiętaj więc, aby porządnie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” – przecież powinno Ci zależeć na tym, aby pożyczka, którą zaciągasz była bezpieczna.

Jak wziąć pożyczkę na dowód?

Pożyczenie pieniędzy bez konieczności czasochłonnego załatwiania dokumentów potwierdzających zarobki jest bardzo łatwe. Jego najistotniejszym walorem jest uproszczenie procedur, dzięki dzięki czemu jedynym dokumentem niezbędnym pożyczkodawcy do udzielenia Ci pożyczki jest Twój dowód osobisty. Prześledźmy po kolei poszczególne etapy, które pozwolą Ci dostać szybką gotówkę bez zaświadczeń. Ubiegając się o pożyczkę na sam dowód udzielaną przez internet pierwszą rzeczą, jaką warto zrobić, jest porównanie ofert poszczególnych firm pożyczkowych. Przeanalizuj propozycje poszczególnych pożyczkodawców pod kątem poszczególnych parametrów: maksymalnej wysokości finansowania, okresu spłaty zobowiązania finansowego, weryfikacji rejestrów zadłużonych, opłaty ze przedłużenie spłaty. W szczególności zwróć uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To właśnie ten wskaźnik w najpełniejszym stopniu pomoże Ci ocenić koszt pożyczki zaciąganej na podstawie dokumentu tożsamości. Warto, abyś w pierwszej kolejności wybierał oferty charakteryzujące się jak najniższym wskaźnikiem RRSO. A możesz obecnie znaleźć naprawdę tanie oferty. Najtańsze kredyty udzielane na dowód oferowane są w promocji z RRSO=0%. Przykładem tak korzystnej promocji jest oferta firmy Vivus, aczkolwiek jest jeszcze kilka innych instytucji w których szybka gotówka na dowód udzielona Ci zostanie zupełnie za darmo. Gdy już wybrałeś określoną firmę, która udzieli Ci najkorzystniejszej pożyczki, powinieneś wejść na jej stronę internetową. Z reguły po wejściu na serwis online pożyczkodawcy zobaczysz kalkulator pożyczek, który pomoże Ci szybko obliczyć kluczowe parametry chwilówki lub kredytu na raty. W dalszej kolejności powinieneś wprowadzić kwotę, jakiej potrzebujesz. W przypadku pożyczkodawców oferujących pożyczkę krótkoterminową na dowód zazwyczaj kwota pożyczanych środków jest jedyną wartością, jaką potrzebujesz wpisać. Jeżeli jednak potrzebujesz pożyczki ratalnej na dowód, wtedy będziesz musiał zadeklarować, na ile miesięcznych rat chcesz rozłożyć spłatę. Zarówno w przypadku pożyczek ratalnych jak i chwilówek, po wprowadzeniu danych powinieneś zobaczyć najważniejsze wskaźniki opisujące daną usługę finansową. Zazwyczaj prezentowane są następujące dane:

 • ile wynosi prowizja;
 • jaka jest wysokość odsetek;
 • jaki jest całkowity koszt pożyczki;
 • jakie jest RRSO;
 • do kiedy musisz spłacić zobowiązanie.

W dalszym kroku możesz kliknąć na przycisk, który zaprowadzi cię do formularza kontaktowego. Wprowadź tam wymagane przez pożyczkodawcę dane. Do informacji, o które poprosi Cię pożyczkodawca, należą takie, jak:

 • Twoje imię i nazwisko;
 • Twój numer PESEL;
 • seria i numer dowodu osobistego;
 • adres zamieszkania;
 • numer Twojego rachunku bankowego
 • ewentualne oświadczenie o dochodach

Na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych pożyczkodawca przeprowadzi następnie analizę Twojego wniosku. Niektóre z powyżej podawanych danych (np. PESEL) pozwalają na zautomatyzowanie procesu oceny Twojej zdolności kredytowej. Dzięki temu na przykład część firm pożyczkowych weryfikuje bazy BIK, KRD, ERIF, BIG Infomonitor, które służą do sprawdzania, czy jesteś klientem, któremu warto pożyczyć pieniądze. Weryfikacja w BIK i innych bazach pozwala na przykład sprawdzić, czy w ostatnich 5 latach miałeś opóźnienia w spłacie innych kredytów oraz czy aktualnie posiadasz jakieś przeterminowane zobowiązania pożyczkowe. Pomimo obowiązku badania zdolności kredytowej, niektóre firmy nie sprawdzają wszystkich rejestrów dłużników. Jeśli jesteś zadłużony, możesz wziąć pożyczkę przyznawaną na dowód bez weryfikacji w BIK w takich firmach, jak Lendon (firma weryfikuje bazę Biura Informacji Kredytowej wtedy, kiedy nie będzie mogła w inny sposób poznać Twoich dochodów), Smartpozyczka czy PozyczkaPlus. Po analizie Twojego wniosku firma podejmuje decyzję o przyznaniu Ci finansowania w określonej wysokości. Nie w każdym jednak przypadku przekazana Ci zostanie kwota, o jaką wnioskowałeś. Zdarza się, że na podstawie badania Twojej zdolności finansowej pożyczkodawca zaproponuje Ci nieco mniejszą kwotę. Bywa też jednak tak, że pożyczkodawca odrzuci Twój wniosek. W takim przypadku powinieneś rozważyć skorzystanie z usług innej firmy. Dobrze jest, abyś przed złożeniem kolejnego wniosku przeprowadził rekonesans, jakie firmy mają aktualnie największą przyznawalność. W tym celu możesz odwiedzić fora zajmujące się problematyką pożyczkową. Czasem klienci różnych firm aktywni na forach informują o tym, że w danej firmie z łatwością otrzymali pieniądze.

Kiedy pieniądze trafią na Twoje konto?

Czas potrzebny na procedowanie Twojego wniosku u poszczególnych pożyczkodawców jest bardzo zróżnicowany. Szybkość przelania pieniędzy od pożyczkodawcy na konto zależy od dwóch składowych:

 • stopnia automatyzacji oceny Twojego wniosku
 • szybkości dokonywania przelewu z rachunku pożyczkodawcy na Twoje konto.

Stopień automatyzacji oceny Twojego wniosku w sposób bezpośredni wpływa na szybkość podjęcia decyzji pożyczkowej. Najszybciej podejmują decyzję te firmy, które wprowadziły automatyczne systemy identyfikacji klienta, takie jak Instantor czy Kontomatik. Służą one do dokonywania zautomatyzowanego wglądu na konto klienta celem przeprowadzenia identyfikacji tożsamości oraz oceny bilansu dochodów i wydatków potencjalnego pożyczkobiorcy. Oczywiście, aby decyzja podjęta została szybko, powinieneś wyrazić zgodę na zastosowanie takich rozwiązań. Nieco prostszym sposobem na sprawdzenie poprawności danych klienta jest tzw. „przelew identyfikacyjny”. Polega on na tym, że osoba aplikująca o pożyczkę powinna przelać ze swojego konta niewielką kwotę na konto pożyczkodawcy (w zależności of firmy będzie to przelew 1 grosza lub 1 złotego). Do tego dochodzi także inny element badania Twojej zdolności finansowej – weryfikacja rejestru Biura Informacji Kredytowej oraz takich rejestrów dłużników, jak na przykład KRD, BIK Infomonitor, ERIF, KBIG czy rejestr Związku Banków Polskich. Jednak w chwili obecnej to także jest proces silnie zautomatyzowany. W efekcie proces automatycznej oceny Twojego wniosku zajmie z reguły 3 do 5 minut. Są jednak wyjątki, które sprawiają, że decyzja zapadnie następnego dnia. Jeśli będziesz składał wniosek w trakcie święta państwowego (np. 1 maja, 11 listopada itd.), to decyzję dostaniesz w trakcie następnego dnia roboczego, ponieważ baza Biura Informacji Kredytowej jest wtedy nieczynna.
Szybkość dokonywania przelewu z rachunku pożyczkodawcy decyduje z kolei o tym, w jakim czasie przelane od niego pieniądze trafią na Twoje konto. Jeśli masz rachunek w tym samym banku, co pożyczkodawca, pieniądze dostaniesz na konto błyskawicznie, w ciągu kilku sekund. W przypadku, gdy masz konto w innym banku aniżeli pożyczkodawca, może to zająć więcej czasu, ponieważ pieniądze przekazywane są w ramach tak zwanych sesji międzybankowych ELIXIR. Sesje wychodzące i przychodzące w ststemie Elixir są w przypadku każdego z banków w różnych godzinach. W efekcie to, ile będziesz czekać na pieniądze zależy od tego, jaki jest baki pożyczkodawcy i Twój bank, o której godzinie została złożona syspozycja przelewu. Przykładowo, jeśli twój pożyczkodawca ma konto W PKO BP, a ty masz rachunek w mBanku, to w wyniku dyspozycji przelewu o godzinie 7 rano, pieniądze trafią na Twoje konto o godzinie 11:15. Niektórzy pożyczkodawcy (np. Wonga) w ramach wygody i ułatwień dla swoich klientów posiadają rachunki w wielu różnych bankach, co pozwala na natychmiastowe przekazanie Ci pieniędzy.

Jakie źródła dochodów są akceptowane?

Akceptowane żródła dochodu w trakcie ubiegania się o finansowanie zależne są od konkretnego pożyczkodawcy. Jednak w większości przypadków masz szansę na pożyczkę, jeżeli uzyskujesz wynagrodzenie z następujących źródeł:

 • dochody z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony;
 • dochody z tytułu umowy na czas określony;
 • dochody z tytułu umowy-zlecenia albo umowy o dzieło;
 • dochody z tytułu pracy w służbach mundurowych;
 • dochody z działalności gospodarczej;
 • zasiłek dla bezrobotnych;
 • dochody z Programu 500+;
 • praca za granicą na kontrakcie lub umowie o pracę;
 • emerytura, zasiłek przedemerytalny, renta;
 • dochody z tytułu najmu lub dzierżawy;
 • dochody z gospodarstwa rolnego;
 • wynagrodzenie z pracy jako gospodyni domowa;
 • zasiłek macierzyński;
 • stypendium;
 • świadczenia rodzinne;
 • alimenty.
Copy link
Powered by Social Snap