Pożyczki Olsztyn

Chciałbyś pilnie zdobyć gotówkę „na wczoraj”? Poniżej znajduje się kilkanaście wartych rozważenia pożyczek.

Zawarte są tu dane odnośnie najmniejszej i najwyższej udzielanej kwoty środków pieniężnych, minimalnego i najwyższego czasu trwania spłaty długu, firm, w których można dostać krótkoterminową pomoc finansową bez opłat oraz szczegółowe informacje o weryfikacji baz Krajowego Rejestru Długów i Biura Informacji Kredytowej. Oferty skierowane są do klientów z miasta Olsztyn (województwo warmińsko-mazurskie) i okolicznych miejscowości

Pożyczki przyznawane przez internet i do domu przeznaczone dla klientów mieszkających w Olsztynie

Celem dokonania najlepszego wyboru możesz posłużyć się poniższym zestawieniem. Opublikowane jest w tym miejscu szczegółowe zestawienie pożyczek pozabankowych online i udzielanych w domu klienta w Olsztynie i okolicach. Data aktualizacji: 25 kwietnia 2023.

Sprawdź więcej

Osoby szukające produktów krótkookresowych także mogą znaleźć coś dla siebie. Istnieje możliwość krótkoterminowego pożyczenia pieniędzy na 30 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki z minimalnymi formalnościami. Jej istotną cechą jest minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także stosunkowo niskie oprocentowanie w promocji. Warto nadmienić, że w paru przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich za darmo. W typowych przypadkach zawierają umowę i spłacają zobowiązanie z ominięciem oprocentowania oraz prowizji. Minimalna wysokość wynosi 100 złotych, chociaż czasami bywa ona wyższa niż 10 000 złotych. Okres spłaty waha się od 5 do 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na dłuższy czas - 45 lub 61 dni. Może z nich skorzystać każda osoba dorosła. Najniższy wiek to osiemnaście lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców wraz ze szczegółowymi parametrami.

 Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Kto może otrzymać pożyczkę? Wymagania dla osób mieszkających w Olsztynie

Osoby planujące ją otrzymać powinny spełniać następujące warunki:

  • mieszkać w Polsce;
  • mieć polskie obywatelstwo;
  • posiadać udokumentowane dochody;
  • posiadać konto osobiste;
  • posiadać telefon;
  • mieć co najmniej 18 lat.

Jak wziąć pożyczkę? Bez wychodzenia z domu lub w placówce w Olsztynie

Aby móc skorzystać z powyższych propozycji, w większości przypadków wystarczające jest jedynie posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, konta w banku a ponadto telefonu z aktywnym numerem. W większości przypadków środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek. Przeważnie na decyzję czeka się mniej więcej 15 min. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe należy użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz przykładowo czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie będzie wynosić prowizja, czy jest możliwość przedłużenia spłaty zobowiązania pieniężnego.

Alternatywnie można odwiedzić jedną z placówek stacjonarnych w Olsztynie. Ich lokalizacja na planie miasta zamieszczona została niżej.

Jak uzyskać pieniądze bez zaglądania do BIK?

Banki nie chcą pożyczyć środków finansowych z powodu opóźnienia w spłacie kredytu? Jeżeli w czasie ostatniego pięcioletniego okresu spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego albo jesteś zadłużony, albo nie posiadasz zdolności kredytowej i w rezultacie banki wydają decyzję negatywną, to zapewne planujesz starania o usługę pożyczkową bez weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych rejestrów tego typu. Pomoc zadłużonym opiera się na odstąpieniu od monitorowania rejestrów bazodanowych osób z długami. Zasadniczą jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Bez sprawdzania biku pożyczymy na przykład w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tym rejestrze mogą również przyjrzeć się propozycjom Mikroratki i Bociana. W wyżej wymienionych wariantach badanie zdolności kredytowej przeprowadzane jest w indywidualnym trybie. W sytuacji posiadania długów niejednokrotnie instytucje bankowe odmawiają przyznania środków pieniężnych. W związku z tym dobrze jest przejrzeć pożyczki dla zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się dodatkowo dane na temat konsultowania rejestrów dłużników.

 Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE

Czy można uzyskać gotówkę z dostawą do domu?

Dowiezienie środków finansowych bezpośrednio pożyczkobiorcy to dogodny dla pożyczkobiorców wariant pozyskiwania środków finansowych. W szczególności jest to wygodne w przypadku ludzi starszych. Formularz da się wypełnić przez internet. W ustalonym czasie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pieniędzmi. Po sfinalizowaniu umowy wręczy pieniądze. Co więcej w wielu przypadkach pracownik ten będzie przyjeżdżał odbierać ratę co miesiąc lub co tydzień. Korzystając z jego obecności będziesz miał sposobność podpytania o szczegóły przed podpisaniem umowy (przykładowo o konkretne zapisy w regulaminie). Z racji konieczności zatrudnienia konsultanta nieco większe są koszty. minimalnie wyższe są koszty. Po gotówkę z dostawą do domu klienta można się udać do Providenta, Bociana lub Mikroratki.

Czy można dostać pieniądze na sam dowód?

Minimalizacja formalności jest często poszukiwane. Ilość wymagań jest ograniczona. Nie ma potrzeby przedstawiać odpowiednich zaświadczeń dochodowych, niezależnie od tego, czy rozumiemy przez to wynagrodzenie z etatu, świadczenie emerytalne czy świadczenie rentowe. Wnioskowanie o taką usługę jest łatwe: wystarcza posiadanie telefonu a także rachunek w banku. Przeważnie o pomoc finansową na podstawie dokumentu tożsamości trzeba ubiegać się następująco - trzeba podać kwotę pożyczanych pieniędzy oraz czas trwania zobowiązania. Następnie trzeba wysłać wniosek oraz poczekać na decyzję w formie maila lub SMSa. W sytuacji pozytywnej decyzji, pożyczana kwota będzie przekazana na konto osobiste. Warto jednakże mieć świadomość, że pomyślna decyzja kredytowa często zależy od zdolności kredytowej.

Adresy firm pożyczkowych w Olsztynie

Zaprezentowany plan miasta wskazuje rozlokowanie placówek. Zaznacz wybrany punkt lokalizacyjny, żeby sprawdzić adres. W razie konieczności przybliż widok mapy. Wchodząc na placówkę, w niektórych przypadkach można przeczytać opinie napisane przez internautów.
Firmy pożyczkowe w Olsztynie.

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z usług finansowych warto najpierw poprzedzić drobiazgową analizą. Warto zweryfikować kilka fundamentalnych spraw, odnoszących się do kosztów spłaty.

W pierwszym rzędzie porównaj możliwie dużo proponowanych rozwiązań, ze względu na to że dzięki takiemu podejściu lepiej zorientujesz się w warunkach finansowania w skali całego rynku.

W dalszej kolejności sprawdź wielkość stopy oprocentowania. Stopa oprocentowania to przydatny sposób, aby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania. Pamiętaj, aby dokonac wyboru propozycji, która ma jak najniższy poziom opłat. Co istotne, oceń przestrzeganie zapisów prawa konsumenckiego. Aktualne zapisy stanowią, że odsetki nie mogą przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Co więcej w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% kwoty finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni maksymalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty kredytowania.

Najbezpieczniej jest skorzystać z usług sprawdzonych firm. Sprawdź więc, czy firma, w której planujesz starać się o pieniądze, zamieszczona jest w rejestrze KNF, czyli rządowej Komisji Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Uważa się, że placówki należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak chociażby Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należy AASA i Wonga udzielą nam pomocy finansowej całkowicie bezpiecznie. Zrzeszone tam firmy zobowiązane są przestrzegać etycznych norm jak również dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dane dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W dalszej kolejności porównaj opłatę za rolowanie długu. Często opłata za przedłużenie istotnie podwyższa całościowy poziom kosztów.

Dodatkowo sensownie jest, abyś wertował dostępne strony zajmujące się rynkiem pozabankowym i szukał opinii o instytucji, którą jesteś zainteresowany. Przeważająca ilość niekorzystnych ocen powinna zwiększyć Twoją nieufność.

Kolejna sprawa: postępuj tak, żeby nie zadłużyć się ponad swoje możliwości finansowe. Oceń należycie swój domowy budżet i zdecyduj, czy będziesz zdolny oddać pożyczone środki. Miej świadomość, że brak spłaty pieniędzy w terminie może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim poprosisz o taką formę finansowania, warto, żebyś sprawdził swoje szanse na skorzystanie z gotówki oraz upewnił się, że nie jesteś dłużnikiem. Własną sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych sprawdzisz generując raport w witrynie Biura Informacji Kredytowej. Jeden raz na sześc miesięcy będziesz w stanie taki raport pobrać zupełnie za darmo.

I rzecz najważniejsza: uważnie przeczytaj treść umowy przed jej podpisaniem.

Żywimy nadzieję, że powyżej zaprezentowane wytyczne pozwolą wybrać instytucję spełniającą potrzeby.