Zestawienie pożyczek w Olsztynie

Chciałbyś pilnie zdobyć gotówkę „na wczoraj”? Poniżej znajduje się kilkanaście wartych rozważenia pożyczek.

Zawarte są tu dane odnośnie najmniejszej i najwyższej udzielanej kwoty środków pieniężnych, minimalnego i najwyższego czasu trwania spłaty długu, firm, w których można dostać krótkoterminową pomoc finansową bez opłat oraz szczegółowe informacje o weryfikacji baz Krajowego Rejestru Długów i Biura Informacji Kredytowej. Oferty skierowane są do klientów z miasta Olsztyn (województwo warmińsko-mazurskie) i okolicznych miejscowości

Pożyczki przyznawane przez internet i do domu przeznaczone dla klientów mieszkających w Olsztynie

Celem dokonania najlepszego wyboru możesz posłużyć się poniższym zestawieniem. Opublikowane jest w tym miejscu szczegółowe zestawienie pożyczek pozabankowych online i udzielanych w domu klienta w Olsztynie i okolicach. Data aktualizacji: 25 kwietnia 2023.

PEŁNY RANKING »

Osoby szukające chwilówki też mogą liczyć na pomoc. Istnieje możliwość krótkoterminowego pożyczenia pieniędzy na 30 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy formalnościach ograniczonych do minimum. Jej cechą jest ograniczenie dokumentacji koniecznej do zawarcia umowy. Cechuje się również stosunkowo niskie oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto nadmienić, że w kilku przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich bezpłatnie. W typowych przypadkach zawierają umowę i spłacają zobowiązanie nie ponosząc kosztów związanych z oprocentowaniem oraz prowizją. Najniższa wysokość to zazwyczaj 100 złotych, aczkolwiek w niektórych wypadkach bywa ona wyższa niż 10 000 złotych. Na spłatę będziesz miał 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na ponad miesiąc - 2 miesięcy. Może z nich skorzystać każda osoba dorosła. Minimalny wiek wynosi 18 lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców wraz ze szczegółowymi parametrami.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • zamieszkuje w Polsce (w tym przypadku w Olsztynie) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • dysponuje dochodami udokumentowanymi;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada telefon;
  • jest pełnoletni.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczy posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, rachunku bankowego a także telefonu z aktywnym numerem.

Środki przekazywane są bezpośrednio na konto bankowe lub w jednej z placówek lokalnych w Olsztynie. Mapa ich rozmieszczenia przedstawiona jest niżej. Zasadniczo na decyzję czeka się około kwadransa. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Dowiesz się między innymi czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie będzie wynosić prowizja, ile kosztuje przedłużenie spłaty.

Usługi pożyczkowe świadczone bez sprawdzania BIKu

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy z powodu opóźnienia w wywiązaniu się z zobowiązań kredytowych? W przypadku, gdy w trakcie ostatniego pięcioletniego okresu miałeś opóźnienie w spłacie zobowiązania kredytowego lub jesteś zadłużony, albo nie masz zdolności finansowej i w rezultacie banki wydają decyzję negatywną, to zapewne planujesz starania o usługę pożyczkową nie wymagającą sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych baz tego typu. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem polega na rezygnacji z przeglądania baz zalegających z płatnościami. Kluczową jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Z pominięciem sprawdzania biku możemy pożyczyć chociażby w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tej bazie powinni również zainteresować się propozycjami „Bociana”. We wspomnianych wyżej przypadkach ocena zdolności finansowej przeprowadzana jest w indywidualnym trybie. W przypadku posiadania zadłużenia niejednokrotnie banki wydają decyzje odmowne. W związku z tym warto sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się natomiast dane na temat konsultowania baz osób z długami.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Olsztyna i okolic

Dowóz środków finansowych do lokum pożyczkobiorcy to dosyć wygodny dla pożyczkobiorców tryb pozyskiwania środków finansowych. Niewątpliwie jest to użyteczne w przypadku osób starszych. Prośbę o dostarczenie pieniędzy da się wypełnić drogą internetową. W umówionym czasie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z gotówką. Po sfinalizowaniu umowy przekaże pieniądze. Co więcej w wielu wypadkach pracownik ten będzie przyjeżdżał odbierać ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Przy okazji jego wizyty będziesz mieć możliwość wypytania o szczegóły przed podpisaniem umowy (między innymi o ewentualne niezrozumiałe zapisy w umowie czy regulaminie). Jednak ze względu na potrzebę zatrudnienia pracownika nieco większe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu osobistego

Drobiazgowa analiza rynku wskazuje, że ograniczenie wymagań ze strony pożyczkodawcy to jedno z najczęściej poszukiwanych udogodnień. Zakres wymaganych formalności jest niewielka. Nie ma konieczności przedstawiać jakichkolwiek dokumentów dotyczących dochodów, bez względu na to, czy bierzemy pod uwagę wynagrodzenie, świadczenia emerytalne lub dochody z renty. Do skorzystania z finansowania wystarczający jest dokument potwierdzający tożsamość, konto osobiste i dodatkowo numer telefonu komórkowego. Zasadniczo o wsparcie finansowe na bazie dokumentu tożsamości należy ubiegać się następująco - trzeba wybrać wartość pieniędzy oraz okres trwania umowy. W następnym kroku trzeba wypełnić formularz wniosku i poczekać na decyzję w formie maila lub SMSa. Gdy decyzja będzie pozytywna, potrzebna kwota będzie przelana na konto bankowe. Należy jednakże mieć na uwadze, że pozytywna decyzja kredytowa zależeć będzie od zdolności finansowej.

Umiejscowienie firm pożyczkowych

Na terenie miejscowości Olsztyn i w okolicach znajduje się kilka placówek. Plan miasta przedstawiony poniżej zawiera ich położenie. Kliknij na odpowiedni znacznik, aby poznać adres. Jeżeli lokalizacja siedzib się zazębia, przybliż mapę. Wchodząc na placówkę, w niektórych przypadkach da się przeczytać recenzje wystawione przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Olsztynie i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Decyzję o wyborze finansowania najlepiej poprzedzić szczegółową analizą. Powinieneś sprawdzić kilka ważnych rzeczy, odnoszących się do kosztów spłaty zobowiązania.

Po pierwsze zestawiaj jak najwięcej proponowanych rozwiązań, ponieważ dzięki takiemu podejściu najpełniej uzyskasz rozeznanie w warunkach finansowania na rynku finansowym.

W dalszej kolejności obowiązkowo oblicz wysokość stopy oprocentowania. R.R.S.O. jest dobrym sposobem, aby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania. Staraj się dokonac wyboru propozycji, która ma możliwie jak najniższy poziom opłat. Szczególnie oceń przestrzeganie przepisów prawa konsumenckiego. Aktualne zapisy stanowią, że odsetki dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Co więcej w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wartości finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty pożyczanych środków.

Najkorzystniej jest skorzystać z usług wiarygodnych firm. Upewnij się więc, że, w której chcesz starać się o pieniądze, znajduje się w prowadzonym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Olsztyn, jak i ogólnopolskich. Istnieje przekonanie, że firmy należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak chociażby Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należy AASA i Wonga pożyczają całkowicie bezpiecznie. Zrzeszone tam firmy deklarują przestrzeganie etycznych norm jak również dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Informacje dotyczące obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W kolejnym kroku porównuj opłatę za rolowanie zadłużenia. Często prolongatę spłaty istotnie podraża finalny koszt.

Po czwarte dobrym rozwiązaniem jest, żebyś studiował fachowe fora poświęcone usługom pozabankowym i sprawdził opinie o instytucji, która Cię zainteresowała. Zbytnia ilość niekorzystnych opinii musi podnieść Twoją czujność.

Następna kwestia: pilnuj, żeby nie powiększyć zadłużenia powyżej swoich możliwości spłaty. Przeanalizuj ile zarabiasz oraz ile wydajesz i sprawdź, czy będziesz zdolny bez problemu oddać pożyczoną gotówkę. Pamiętaj o tym, iż brak spłaty pieniędzy w terminie może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim poprosisz o taką pomoc finansową, warto, żebyś zweryfikował swoje szanse na wzięcie środków finansowych oraz upewnił się, że nie jesteś dłużnikiem. Swoją sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów sprawdzisz generując raport na stronie BIKu. Jeden raz na sześc miesięcy możesz taki raport pobrać zupełnie za darmo.

I sprawa najistotniejsza: uważnie przeczytaj umowę przed jej podpisaniem.

Mamy nadzieję, iż powyższe sugestie pozwolą wytypować instytucję dopasowaną do potrzeb.