Pożyczki

Chcesz podreperować swój budżet, sfinansować pilny zakup albo zdobyć środki finansowe na spłatę długów? W poniższym zestawieniu przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę pożyczek udzielanych klientom o zróżnicowanej sytuacji finansowej. Znajdziesz je poniżej.

Oferty pożyczkowe

Poniższe porównanie zawiera informacje dotyczące minimalnej i maksymalnej kwoty pożyczanych środków, okresu spłaty a także wysokości pożyczanych środków w sytuacji, gdy pożyczasz pieniądze po raz pierwszy. Każda z ofert została w lewym górnym rogu oznaczona kolorystyczną „wstążką” opisującą najbardziej charakterystyczną cechę danej oferty. Wśród nich znajdziesz między innymi popularne obecnie wśród klientów z terenów wiejskich usługi pożyczkowe świadczone w domu za pośrednictwem oddelegowanego przedstawiciela. Zawarliśmy tutaj również informację czy określona dostępna u nas oferta skierowana jest dla zadłużonych oraz czy można uzyskać pożyczkę bez sprawdzania w BIK. Ponadto mamy tutaj usługi finansowe zwane chwilówkami będące rozwiązaniami krótkoterminowymi na 7, 10, 30 bądź 61 dni oraz pożyczki ratalne, w których spłata pożyczonych środków może być rozłożona nawet na 96 miesięcy. Jeśli jesteś nowym klientem, to w niektórych przypadkach możesz wziąć pożyczkę za darmo w ramach aktualnych promocji.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej ofert

W znajdującej się tu tabeli zestawiliśmy dla Ciebie najważniejsze parametry dostępnych u nas ofert:

 Kwota dla klienta nowegoKwota dla klienta powracającegoOkres spłatyWiek minimalny (lata)Wiek maksymalny (lata)
LoanMe

1000 zł

1000 zł

42 dni

18 lat

brak górnej granicy

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku oferty ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla oferty ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

LewPozyczka

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

SmartPozyczka

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

PozyczkaPlus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Jakie są warunki otrzymania?

Wzięcie pożyczki jest znacznie łatwiejsze aniżeli w przypadku kredytu bankowego za sprawą tego, że formalności związane z udzieleniem finansowania są ograniczone do minimum. Mimo uproszczonych formalności należy jednak spełnić kilka wymagań. Podstawowe warunki uzyskania gotówki są następujące:

Obywatelstwo/ Pieniądze pożyczane są jedynie obywatelom polskim na stałe zamieszkałym w naszym kraju.

Dowód osobisty

Podstawowym dokumentem uprawniającym do pożyczenia pieniędzy jest dowód osobisty. W pewnym przypadkach można ustalić tożsamość za pomocą paszportu.

Konto bankowe

Rachunek bankowy pełni w procesie przyznawania pomocy finansowej dwojaką funkcję. Z jednej strony jest on narzędziem wspomagającym identyfikację klienta. W ramach tego zabezpieczenia w ramach weryfikacji Twojej tożsamości konieczne może być dokonanie przelewu z Twojego konta bankowego niewielkiej kwoty pieniędzy na rachunek pożyczkodawcy. Są to kwoty symboliczne (najczęściej 1 grosz) i będą Ci z reguły zwrócone po zakończeniu procedury sprawdzania tożsamości. W części przypadków procedura identyfikacji wykorzystuje system Instantor. Drugi aspekt związany z koniecznością posiadania rachunku bankowego dotyczy samej procedury przekazywania pieniędzy. Z reguły będą one przekazane na twoje konto w banku w formie przelewu. A co jeżeli nie masz rachunku bankowego? Otóż i na ten problem jest rozwiązanie. Istnieje możliwość przekazania pieniędzy w innej formie aniżeli poprzez przelew online.

Zamówienie pieniędzy z dostawą do domu jest jednym z takich sposobów pozabankowego dostarczania gotówki. W takim przypadku przedstawiciel firmy przyjedzie do Ciebie wraz z umową do podpisania. Po sfinalizowaniu umowy przekaże Ci pieniądze w formie gotówki.

Innym sposobem, za pomocą którego możesz dostać pieniądze, jest czek GIRO. Jest on formą przekazywania pieniędzy poprzez urząd pocztowy. W takim przypadku pożyczkodawca powiadomi Cię SMSem lub poprzez e-mail o tym, że masz je do odebrania na poczcie, jednocześnie przekazując Ci specjalny kod. Podajesz go kasjerce na poczcie, która na jego podstawie wypłaci Ci gotówkę.

Telefon komórkowy

Posiadanie telefonu komórkowego jest nieodzownym warunkiem sprawnej komunikacji w sprawach dotyczących udzielania wsparcia finansowego. To za jego pomocą będziesz odbierał powiadomienia związane z przyznaniem finansowania i późniejszą obsługą jej spłaty.

Adres e-mail

Poczta elektroniczna pełni, podobnie jak połączenia telefoniczne, rolę komunikacyjną. Z reguły to właśnie głównie na e-mail będą przychodzić do Ciebie informacje od pożyczkodawcy.

Zaświadczenie o dochodach

Wymóg posiadania zaświadczenia o zarobkach przeważnie dotyczy sytuacji, w których chcesz pożyczyć dużą sumę pieniędzy. W przypadku mniejszych kwot, rzędu 1000-5000 złotych, masz szansę otrzymać gotówkę bez zaświadczeń.

Na co możesz przeznaczyć pożyczone pieniądze?

Zaciągnięcie zobowiązania finansowego nie wymaga zadeklarowania, na co ją chcesz przeznaczyć. W odróżnieniu od kredytu hipotecznego czy budowlanego, umowa pożyczkowa nie zawiera zapisów określających cel finansowania. Innymi słowy gotówka, którą po wydaniu pozytywnej decyzji dostaniesz, może być przeznaczona na jakikolwiek cel. Możesz ją zatem przeznaczyć między innymi na:

 • pokrycie kosztów remontu mieszkania
 • kupno samochodu
 • bieżące naprawy auta
 • zakup mebli
 • zakup laptopa lub komputera typu PC
 • zakup sprzętu AGD
 • zakup sprzętu RTV
 • zakup telefonu komórkowego czy tabletu
 • sfinansowanie wyjazdu wakacyjnego
 • zakup sprzętu sportowego
 • wydatki na zakup ubrań
 • zakup artykułów żywnościowych
 • założenie szybkiego internetu w domu
 • spłata innego kredytu
 • zakup lekarstw
 • opłacenie kosztów związanych z leczeniem
 • przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia lub Świąt Wielkanocnych
 • sfinansowanie uroczystości rodzinnych (pierwsza komunia, wesele)
 • ubezpieczenie samochodu
 • sfinansowanie bieżącej działalności Twojej firmy

Jakie są zalety i wady usług pożyczkowych?

Najważniejszą zaletą pożyczek jest to, że możesz je stosunkowo łatwo zaciągnąć w stosunkowo w krótkim czasie. Ta cecha jest rezultatem współistnienia kilku udogodnień. Swoją popularność zawdzięczają one między innymi temu, że:

 • są szybkie (w niektórych firmach procedura trwa raptem 15 minut);
 • nie musisz nikomu wyjaśniać, dlaczego i na co potrzebne Ci pieniądze;
 • masz szanse na pierwszą pożyczkę za darmo, dzięki czemu oddasz pożyczkodawcy taką samą kwotę, jaką od niego dostałeś;
 • łatwo pożyczysz pieniądze bez wychodzenia z domu, jeżeli skorzystasz z usług instytucji pożyczających przez internet;
 • w kilku firmach wspomogą cię pożyczką nawet wtedy, jeżeli jesteś zadłużony i widniejesz w bazie BIK;
 • w niektórych firmach możesz się o nią starać ją nawet wtedy, gdy masz dopiero 18 lat;
 • w wielu firmach nie będą od Ciebie wymagać zaświadczenia o dochodach, dzięki czemu otrzymasz ją na sam dowód osobisty
 • najczęściej formalne wymogi związane z wnioskowaniem o uzyskanie środków finansowych ograniczone są do minimum.

Powinieneś jednak mieć świadomość negatywnych konsekwencji związanych z korzystaniem z tego rodzaju usług. Do wad tego typu finansowania zaliczyć można:

 • wyższe oprocentowanie aniżeli w przypadku kredytu gotówkowego w banku (oczywiście z wyjątkiem pierwszej, zupełnie darmowej gotówki);
 • wymóg spłaty poprzednio zaciągniętego zobowiązania, zanim w tej samej firmie będziesz chciał wziąć kolejne;
 • konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty za przedłużenie, jeśli spóźnisz się ze terminowym oddaniem pieniędzy;
 • groźba wpadnięcia w tzw. spiralę zadłużenia, jeśli nadmiernie się zapożyczysz lub będziesz kolejną pożyczką spłacał tę zaciągniętą w innej firmie.

Pamiętaj zatem, aby na spokojnie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” zaciągnięcia takiego zobowiązania finansowego. Powinno Ci przecież przede wszystkim zależeć na tym, żeby pomoc finansowa, którą chcesz otrzymać, była bezpieczna dla Twojego domowego budżetu.

Jak bezpiecznie pożyczyć?

Generalnie w obecnych czasach pożyczenie pieniędzy jest bardzo łatwe, jednak nie wszyscy w równym stopniu mają na to szansę. Ponadto ważne jest nie tylko, aby ją dostać, ale aby ona była bezpieczna, czyli taka, która udzielona jest przez rzetelną i uczciwą firmę i charakteryzuje się korzystnymi cechami związanymi z kosztami oraz obsługą jej spłaty. Na co powinieneś zwrócić uwagę? Poniżej znajdziesz kilka naszych rad, które pomogą Ci ją właściwie wybrać.

Porównaj wszystkie oferty. Zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebujesz pilnie pieniędzy. Chcesz je dostać jeszcze dzisiaj, a najlepiej w ciągu 15 minut. Poświęć jednak chociaż kilka lub kilkanaście minut na rzetelne przeanalizowanie poszczególnych ofert. Wejdź na strony pożyczkodawców i porównuj poszczególne parametry korzystając z udostępnionych przez nich kalkulatorów.

Sprawdzaj RRSO, czyli oprocentowanie rzeczywiste. No dobrze, przejrzałeś wszystkie oferty, ale w mnogości różnych parametrów nie wiesz, jaki brać szczególnie pod uwagę. Jeśli priorytetem jest dla ciebie jak najniższy koszt, to powinieneś brać pod uwagę parametr zwany RRSO. Jest to skrót od Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. RRSO jest najpełniejszym wskaźnikiem związanym z kosztami uzyskania kredytu. Uwzględnia on bowiem nie tylko oprocentowanie nominalne, ale także dodatkowe opłaty takie jak prowizja, opłata administracyjna lub jakiekolwiek inne prowizje, które których zapłaty wymagają firmy pożyczkowe. O ile oprocentowanie nominalne {czyli stopa procentowa odsetek jakie będziesz płacić od pożyczonego kapitału) jest obecnie bardzo niskie i wynosi co najwyżej 7,2%, to oprocentowanie rzeczywiste może iść w setki procent. Dlaczego tak się dzieje? Bo często o wysokim oprocentowaniu decydują prowizje. Dlatego warto, abyś porównał wszystkie oferty pod kątem RRSO i rozważał te najtańsze, w których oprocentowanie rzeczywiste jest jak najniższe. W szczególności możesz wziąć pod uwagę te darmowe, przeznaczone dla nowych klientów, w których RRSO wynosi 0%.

Oceń, jaką kwotę możesz spłacać. Jeżeli chcesz zaciągnąć pożyczkę, to zawsze z tyłu głowy powinieneś mieć myśl, że będziesz musiał ją spłacić. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zadaj sobie więc pytanie: „czy stać mnie na spłatę?”. Innymi słowy upewnij się, czy Twoje dochody są na tyle wysokie, że bez problemu będziesz w stanie odłożyć stosowną kwotę na jej spłatę w całości lub w ratach, w zależności od rodzaju usługi finansowej, której potrzebujesz. Systemy ratalne z pewnością są łatwiejsze do spłaty, z tego oczywistego powodu, że każdego miesiąca będziesz oddawał pożyczkodawcy tylko część pożyczonego kapitału wraz z odsetkami.

Sprawdzaj opinie o pożyczkodawcach. Powinieneś wybrać firmę pożyczkową, która jest pozytywnie oceniana przez klientów. W tym celu warto, abyś sprawdził, jakie dana firma ma opinie. Możesz na przykład przejrzeć specjalistyczne fora pożyczkowe, których w internecie jest całkiem duża liczba. Jednym z najpopularniejszych forów poświęconych pożyczkom jest forum-kredytowe.pl. Przejrzyj co o danej firmie piszą tam internauci. Pamiętaj jednak, aby nie podchodzić do publikowanych opinii bezkrytycznie. Zarówno „peany” na cześć określonego pożyczkodawcy, jak i miażdżąca krytyka to skrajności, które powinieneś traktować z rezerwą. Szczególnie ten drugi przypadek jest częsty i wynika z tego, że klienci niezbyt ochoczo wypowiadają się na forach wtedy, gdy proces pożyczania i spłaty był bezproblemowy. Natomiast niezadowoleni klienci chętnie chcą się podzielić z innymi swoimi krytycznymi uwagami.

Przestrzegaj zasad bezpiecznego pożyczania online. Pamiętaj o tym, aby przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego sprawdzić czy dana firma zapewnia bezpieczeństwo Twoich danych. Sprawdź, czy na stronie internetowej pożyczkodawcy stosowany jest bezpieczny protokół SSL – jeśli tak, to pełny adres internetowy firmy powinien zaczynać się od „https”, a sama strona oznaczona być powinna w Twojej przeglądarce symbolem kłódki znajdującym się w pasku adresu strony. Zostawiając firmie swoje dane osobowe w trakcie wypełniania formularza kontaktowego upewnij się, że firma dopełnia wymogów związanych z uzyskaniem od Ciebie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Uważnie przeczytaj umowę pożyczkową przed podpisaniem. Jeżeli złożyłeś wniosek i pożyczkodawca wydał pozytywną decyzję, to z pewnością wkrótce przyjdzie moment podpisania umowy. Przed jej podpisaniem powinieneś jednak dokładnie sprawdzić jej treść. Przeczytaj ją uważnie, najlepiej kilka razy. Jeżeli czegoś nie rozumiesz, to poproś o wyjaśnienie doradcę w danej firmie. Dopiero jeżeli wszystko dla Ciebie będzie jasne, powinieneś ją podpisywać.

Copy link
Powered by Social Snap