Sopot — zestawienie najlepszych pożyczek

Generalnie osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z pożyczek dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej przedstawiamy ofertę najtańszych firm pożyczkowych. Szczególnie można wziąć pod uwagę kilkanaście tego typu usług zaprezentowanych w znajdującym się tutaj naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Sopocie (województwo pomorskie) i okolicach. Okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy a maksymalna kwota to 60 000 złotych.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Aktualizacja: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Ci, którzy poszukują chwilówki także mogą znaleźć coś dla siebie. Można pożyczyć pieniądze na krótki termin na miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie z minimalnymi formalnościami. Do jej istotnych cech zalicza się minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Cechuje się również stosunkowo niskie oprocentowanie w promocji. Warto nadmienić, że w wybranych przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich bezpłatnie. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie nie ponosząc kosztów oprocentowania oraz prowizji. Najniższa wysokość wynosi sto zł, chociaż czasami przewyższa ona dziesięć tysięcy złotych. Spłaty należy dokonać w okresie od 5 do 30 dni. Możliwe jest także zaciągnięcie zobowiązania na dłuższy czas, rzędu 45 lub 61 dni. Może z nich skorzystać każda osoba pełnoletnia. Najniższy wiek wynosi osiemnaście lat. Tabela poniżej zawiera wykaz tego typu usługodawców oraz dokładne ich parametry.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • zamieszkuje w Polsce (w tym przypadku w Sopocie) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • ma udokumentowane dochody;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • jest dorosły.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczy posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, konta w banku a ponadto telefonu z aktywnym numerem.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy lub w jednej z placówek stacjonarnych w Sopocie. Ich lokalizacja na planie miasta przedstawiona jest na końcu. Zasadniczo na decyzję czeka się od 15 do 30 minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Zorientujesz się dla przykładu czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wynosi prowizja, ile kosztuje przedłużenie spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe świadczone z ominięciem weryfikacji w BIKu

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy przez opóźnienie w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeżeli w ciągu ostatniego pięcioletniego okresu miałeś opóźnienie w spłacie zobowiązania kredytowego albo jesteś zadłużony, ewentualnie brak Ci zdolności finansowej, w konsekwencji czego banki wydają decyzję odmowną, wtedy zapewne rozważasz usługę pożyczkową bez sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych baz zadłużonych. Pomoc zadłużonym bazuje na odstąpieniu od przeglądania rejestrów osób z długami. Wyróżnikiem takiego podejścia jest brak wpływu na historię kredytową, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Z pominięciem sprawdzania biku możemy pożyczyć chociażby w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tej bazie mogą dodatkowo zainteresować się propozycjami „Bociana”. We wskazanych powyżej propozycjach badanie zdolności kredytowej przeprowadzane jest w sposób indywidualny. Posiadając zaległości w spłacie zobowiązań finansowych często instytucje bankowe odmawiają przyznania środków pieniężnych. Dlatego też warto sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia natomiast informacje na temat sprawdzania baz osób z długami.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Sopotu i okolic

Dostarczanie pieniędzy bezpośrednio pożyczkobiorcy to dogodny dla pożyczkobiorców tryb pozyskiwania środków finansowych. Zasadniczo może to być przydatne na obszarach wiejskich. Prośbę o dostarczenie pieniędzy można przesłać za pośrednictwem internetu. W umówionym czasie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania wraz z pieniędzmi. Po sfinalizowaniu umowy przekaże pieniądze. Co więcej w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Korzystając z jego obecności będziesz mieć możliwość wypytania o warunki przed podpisaniem umowy (np. o jakieś określenia w umowie czy regulaminie). Z drugiej strony z racji konieczności wynagradzania pracownika minimalnie wyższe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu

Drobiazgowa analiza rynku pozabankowego dowodzi, iż ograniczenie wymagań ze strony pożyczkodawcy jest często poszukiwane. Zakres wymagań jest minimalna. Nie ma potrzeby przedstawiać odpowiednich zaświadczeń dochodowych, bez względu na to, czy chodzi o dochody z umowy o pracę, świadczenia emerytalne lub świadczenie rentowe. Ubieganie się o taką usługę jest proste – oprócz dokumentu tożsamości należy posiadać aktywny numer telefonu a także rachunek bankowy. Zasadniczo o wsparcie finansowe na podstawie dokumentu tożsamości należy starać się w taki oto sposób – trzeba określić wartość pieniędzy i pożądany okres spłaty długu. Potem trzeba wysłać wypełniony wniosek oraz czekać na decyzję w formie maila lub SMSa. W sytuacji pozytywnej decyzji, żądana kwota zostanie przelana na konto osobiste. Warto jednakże mieć na uwadze, że pozytywna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego zależna jest od sytuacji finansowej.

Plan rozmieszczenia biur pożyczkowych

Na terenie miejscowości Sopot i w okolicach znajduje się kilka placówek. Plan miasta przedstawiony poniżej zawiera miejsca ich położenia. Kliknij na wybrany znacznik, aby poznać dane adresowe placówek. Jeżeli punkty zachodzą na siebie, przybliż mapę. Wchodząc na placówkę, w niektórych przypadkach da się przeczytać oceny wystawione przez internautów.

biura pożyczkowe w Sopocie i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Wybór konkretnego finansowania powinieneś najpierw poprzedzić drobiazgową analizą. Winieneś zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, odnoszących się do kosztów jej spłaty.

W pierwszym rzędzie analizuj jak najwięcej proponowanych rozwiązań, dlatego że dzięki temu najlepiej zorientujesz się w warunkach finansowania w skali całego rynku.

Następnie koniecznie zweryfikuj wysokość stóp procentowych. Oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) to łatwa metoda, żeby błyskawicznie porównać wysokość kosztów zobowiązania. Staraj się wybrać propozycję, która ma jak najniższy poziom opłat. Szczególnie zweryfikuj przestrzeganie zapisów prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy wskazują, iż odsetki powinny nie przekraczać dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Co więcej w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wartości finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni maksymalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty kredytowania.

Najkorzystniej jest skorzystać z usług wiarygodnych pożyczkodawców. Upewnij się więc, że, w której planujesz zwrócić się o wsparcie, widnieje w prowadzonym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Sopot, jak i ogólnopolskich. Uważa się, że podmioty będące członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak przykładowo Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należy Wonga i AASA pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych norm oraz dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dodatkowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W kolejnym kroku porównuj koszty przedłużenia spłaty. Z reguły opóźnienie spłaty mocno podraża całkowity koszt.

Również pożądane jest, byś studiował portale traktujące o usługach pozabankowych i analizował poglądy o instytucji, którą jesteś zainteresowany. Przeważająca liczba nieprzychylnych ocen powinna wzbudzić Twoją szczególną czujność.

Kolejna sprawa: postępuj tak, aby nie powiększyć zadłużenia powyżej swoich możliwości spłaty. Poddaj analizie Twój budżet domowy i zdecyduj, czy jesteś w stanie bez problemu oddać pożyczone środki. Miej świadomość, że opóźnienie w spłacie może spowodować dodatkowe koszty. Zanim poprosisz o taką formę finansowania, dobrze, żebyś sprawdził swoje szanse na skorzystanie z pomocy finansowej oraz upewnił się, że nie jesteś dłużnikiem. Swoją sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów ocenisz pobierając raport ze strony BIKu. Jeden raz na sześc miesięcy będziesz mógł taki raport wygenerować bez kosztów.

I w końcu sprawa najważniejsza: uważnie przeczytaj zapisy umowy zanim ją podpiszesz.

Mamy nadzieję, że zamieszczone tutaj sugestie pozwolą wytypować instytucję dostosowaną do wymagań.