Pożyczki Nowe

W niniejszym artykule opublikowano wyszczególnienie zasługujących na uwagę instytucji o charakterze finansowym udzielających pożyczek w Nowem (kujawsko-pomorskie) a także w mniejszych miejscowościach regionu.

Dostępne są tu informacje odnośnie minimalnej i największej oferowanej kwoty finansowania, najniższego i najdłuższego okresu spłaty zobowiązania, dostępności usług darmowo jak również pełne dane o sprawdzaniu rejestrów dłużników.

Oferty najlepszych pożyczek dostępnych przez internet i udzielanych w domu klienta w Nowem

W dokonaniu najlepszego wyboru może Ci pomóc opublikowana niżej tabela. Zaprezentowane są tu pożyczki dostępne zarówno przez internet, jak i udzielane w domu klienta w Nowem i okolicach. Data ostatniej zmiany: 17 września 2022.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej ofert

Szukasz innej oferty?
Gdzie warto aktualnie starać się o środki finansowe? Warto skorzystać z usług firm, które, zaproponują korzystną wycenę swoich produktów. Tanio pożyczą Ci firmy Kuki, Finbo, Vivus i SzybkaGotówka. Wspomniani pożyczkodawcy dla nowych klientów przygotowały oferty z RRSO=0%. W Finbo, Kuki oraz Szybkiej Gotówce w tej chwili za darmo oferują oni do 5 tysięcy PLN na miesiąc. W Vivus bezpłatnie możesz wziąć trzy tysiące złotych bez prowizji i odsetek, na oddanie których będzie 61 dni. W Pożyczce Plus obecnie przyznają nowo przybyłym klientom bez opłat 3000 złotych, przy czym na zwrot pożyczonych środków jest 30 dni. Wonga darmowo zaoferuje Ci do 1000 złotych z okresem spłaty wynoszącym 30 dni. Z kolei jeśli chodzi o oferty ratalne, korzystnie wypada propozycja firmy Wonga, gdzie dostępnych jest do 20000 złotych na okres 48 miesięcy z RRSO=21,99%. Dobrze, abyś sprawdził także ofertę w Smartney, ponieważ obecnie RRSO zaczyna się tam od 21,74% procent. Z kolei w firmie Provident można skorzystać z kwoty 20000 PLN ze spłatą rozłożoną nawet na 48 rat, a RRSO należy również do stosunkowo niskich i zaczyna się od 19,47 procent.

Aby otrzymać pieniądze we wspomnianych firmach, w większości przypadków wystarczy Ci dokument tożsamości oraz konto w banku. Potrzebny Ci będzie także aktywny numer telefonu celem komunikacji z pożyczkodawcą.

Plan rozmieszczenia placówek w Nowem (kujawsko-pomorskie)

Poniższa mapa pomoże Ci w znalezieniu pożyczek dostępnych w Nowem oraz w okolicznych miastach.

Kliknij na czerwony znak, żeby sprawdzić adres. W razie konieczności można przybliżyć mapę. Wyświetlając placówkę, w pewnych przypadkach można zobaczyć oceny napisane przez internautów.
Pożyczka dostępna w placówce w Nowem i okolicach.

Kto obecnie nie wykonuje sprawdzania BIK?

Masz nienajlepszą historię kredytową? Jeżeli w ciągu pięciu ostatnich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego albo jesteś zadłużony lub nie posiadasz zdolności kredytowej, w konsekwencji czego banki odrzucają Twoje wnioski kredytowe, to zapewne planujesz starania o usługę pożyczkową nie wymagającą weryfikacji baz. Taka usługa, jak pomoc zadłużonym, przyznawana jest w tych biurach kredytowych, które zdecydowały się nie konsultować baz zadłużonych. Pożyczkę bez sprawdzania biku możesz znaleźć w tego typu instytucjach, jak „Pożyczka Plus” i „Smart Pożyczka”. Jeżeli jesteś osobą zadłużoną, która widnieje w tym rejestrze, warto rozważyć dodatkowo skorzystanie z pożyczek w tego rodzaju firmach, jak Mikroratka i Bocian. Wskazane instytucje podają, że podchodzą do takiego klienta indywidualnie. Jeżeli posiadasz długi i żaden bank nie chce pożyczyć Ci pieniędzy, to warto, żebyś sprawdził znajdujące się tutaj najlepsze oferty dla zadłużonych. Przygotowaliśmy tu dla Ciebie przydatne dane dotyczące sprawdzania rejestrów kredytobiorców przez poszczególne biura pozabankowe. Na zielono zaznaczone są firmy, w których możesz pożyczyć pieniądze bez sprawdzania BIK.
L.p.FirmaBez weryfikacji w BIKBez KRDBez sprawdzania BIKBez sprawdzania ERIF
1AASA
NIE
NIE

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
2Extraportfel
TAK

weryfikacja w tym rejestrze ma miejsce tylko w niektórych przypadkach. Do badania zdolności kredytowej wykorzystywana jest głównie aplikacja Instantor

TAK

sprawdzenie bazy KRD tylko w niektórych przypadkach. W typowym przypadku do badania zdolności kredytowej wykorzystywana jest aplikacja Instantor
TAK

weryfikacja w rejestrze BIG tylko w niektórych przypadkach. W typowym przypadku do badania zdolności kredytowej wykorzystywana jest aplikacja Instantor
b.d.
3Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
4Hapi
NIE
NIE

NIE
NIE
5KredytOK
NIE
NIE
NIE
NIE
6Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
7Lendon
TAK

weryfikacja w tym rejestrze odbywa się tylko w wybranych przypadkach. W typowym przypadku do badania zdolności kredytowej firmy pożyczkowe posługują się Instantorem
TAK

weryfikacja w KRD tylko w niektórych przypadkach. W typowym przypadku badania zdolności kredytowej wykorzystywana jest aplikacja Instantor
TAK

weryfikacja w BIG tylko w niektórych. W typowym przypadku do badania zdolności kredytowej wykorzystywana jest aplikacja Instantor
b.d.
8LoanMe
NIE
NIE

NIE
NIE
9MIkroratka
TAK

mogą sprawdzać BIK, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, masz szansę pożyczyć tu pieniądze
NIE
NIE
NIE
10Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
11Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
12Plus
TAK

na swojej stronie pożyczkodawca deklaruje, że nie sprawdza tego rejestru
NIE
NIE
NIE
13Provident
NIE
NIE
NIE
NIE
14Smartney
NIE
NIE

NIE
NIE
15Smart
NIE
NIE
NIE
NIE
16Vivus
NIE
TAK
NIE
TAK
17Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE

Zamów gotówkę z wizytą domową

Chcesz błyskawicznie pożyczyć z dowozem do Ciebie? W wybranych znajdujących się tutaj firmach znajdziesz pożyczkę do domu na korzystnych warunkach.Przeważnie dowóz gotówki klientowi to dogodny tryb pozyskiwania gotówki. Zasadniczo tego typu wsparcie będzie pomocne w przypadku terenów wiejskich. Czasami wniosek możesz wypełnić przez internet. W umówionym momencie przedstawiciel instytucji pożyczkowej przyjedzie do domu z wnioskowaną kwotą. Tuż po sfinalizowaniu umowy da Ci pieniądze. Co więcej w wielu wypadkach pracownik ten będzie do Ciebie przyjeżdżał odbierać raty co miesiąc lub co tydzień, zależnie od instytucji. Wielką zaletą opisanego sposobu pożyczania jest okazja podpytania konsultanta o warunki zanim podpiszesz umowę pożyczkową (między innymi o konkretne zapisy w umowie czy regulaminie). Wadą jest to, że ze względu na potrzebę zatrudnienia i wynagradzania takiego pracownika koszt tego rodzaju finansowania może być trochę wyższy niż w przypadku środków pieniężnych przelewanych droga internetową. Pożyczkę można otrzymać do domu w Nowem w takich znajdujących się tutaj biurach, jak Mikroratka i Bocian.

W tym pierwszym przypadku możemy pożyczyć do 5000 złotych ze spłatą rozłożoną na 35, 52, 62 lub 104 tygodnie. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi od 99,59%. W przypadku drugiej z instytucji będziemy w stanie uzyskać 2000 złotych, natomiast spłata rozłożona jest na 35, 44 albo 52 tygodnie. Minimalne RRSO wynosi 178%.

Trzeba dodać, że niegdysiejszy potentat pożyczania „door-to-door”, za jakiego uważany jest Provident, mimo rozwijania w chwili obecnej usług pozabankowych online, również jest w stanie dostarczyć nam środki pieniężne w taki sposób. W ramach oferty „Płatność tygodniowa z obsługą domową” pożyczy Ci on od 300 do 15000 złotych. Spłacanie uzyskanych środków klient może rozłożyć na 30, 40, 60, 75, 90 lub 104 raty uiszczane raz w tygodniu. RRSO waha się od 118,15% do 339,39% (RRSO zmniejsza się wraz ze wzrostem liczby rat i wziętej kwoty). Żeby skorzystać z oferty trzeba wypełnić wniosek pozwalający na określenie czasu przyjazdu agenta firmy. Przywiezie Ci ustaloną kwotę a potem co tydzień przyjeżdżać będzie po ratę.

Jakie instytucje pożyczą Ci pieniądze na krótki termin?

Szukasz ofert krótkoterminowych? W zamieszczonym na dole zestawieniu ofert znajdują się parabanki, które oferują chwilówkę tak na sam dowód osobisty, jak i z ominięciem sprawdzania BIK oraz innych rejestrów zbierających informacje o zadłużeniach. Warto starać się o o taki sposób finansowania, jeśli potrzebujesz potrzebne Ci pieniądze jak najszybciej przy minimalnych formalnościach. Do ich walorów zalicza się ograniczenie dokumentacji koniecznej do ich otrzymania. Z pewnością do zalet zaliczyć możemy także bardzo niskie oprocentowanie promocyjnych ofert. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w paru firmach pożyczkowych nowi klienci mogą pożyczyć pieniądze za darmo. W większości przypadków mogą oni pożyczyć ją nie ponosząc kosztów związanych z prowizją oraz oprocentowaniem. Najważniejszą wadą jest z kolei wysokie oprocentowanie w części ofert spoza promocji. Najniższa wysokość wynosi 100 złotych, aczkolwiek w niektórych wypadkach przewyższa ona 10 000 PLN. Z reguły spłaty należy dokonać w okresie od 5 do 30 dni. Znajdziesz tu jednak również takie parabanki, w których możliwe jest pożyczenie pieniędzy na dłuższy okres – 61 lub 45 dni (np. Szybka Gotówka). Będzie mogła być ona udzielona wszystkim osobom pełnoletnim. Najniższy próg wiekowy pożyczkobiorcy winien wynosić 18 lat (tego typu biur pożyczkowych funkcjonuje jednak na rynku tylko kilka). W poniższym wykazie przedstawiliśmy zestawienie najlepszych chwilówek wraz z ich charakterystyką.

Firmaza pierwszym razem pożyczyszTyle otrzymasz kolejnym razemOkres spłatyWiek minimalny (lata)Wiek maksymalny (lata)
SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku oferty ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla oferty ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

PozyczkaPlus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

SmartPozyczka

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

LoanMe

1000 zł

1000 zł

42 dni

18 lat

brak górnej granicy

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

LewPozyczka

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Oferty na dowód od ręki

Jest to produkt szczególnie poszukiwany przez klientów parabanków. Pewna liczba firm pożyczkowych zmniejszyła liczbę formalności związanych z oferowaniem szybkich gotówek. Pożyczkobiorca nie musi dostarczać żadnych zaświadczeń dotyczących dochodów, bez względu na to, czy chodzi o wynagrodzenie z etatu, posiadaną emeryturę czy dochody z renty. Do otrzymania kredytu wystarcza dokument tożsamości, rachunek w banku i numer telefonu komórkowego. Żeby złożyć wniosek należy określić wartość pożyczanych pieniędzy jak również pożądany okres spłaty. Następnie trzeba wysłać wypełniony wniosek i oczekiwać na odpowiedź pożyczkodawcy. W przypadku pozytywnej decyzji, parabank przelewa pieniądze na konto osobiste klienta. Trzeba jednakże pamiętać, iż pomyślna firmy pożyczkowej zależeć będzie od zdolności kredytowej klientów. Pożyczkę na dowód można uzyskać w Wonga, Vivus, Kuki. Wejdź na strony internetowe pożyczkodawców za pośrednictwem opublikowanych wyżej linków WWW. W ten sposób uzyskasz rozeznanie, gdzie teraz możesz ją uzyskać za darmo. Bezrobotni również mogą pożyczyć pieniądze. Trzeba wiedzieć, że pewna część pożyczkodawców pozwala na pomoc finansową osobom niepracującym. W tego rodzaju ogólnopolskich firmach, jak Vivus, Lendon i Extraportfel możesz dostać kredyt dla osób na bezrobociu. W takiej sytuacji, aby uzyskać kredyt, nie trzeba mieć zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy. Natomiast pożądane jest, abyś dysponował dochodami pochodzące z umowy-zlecenia, umowy o dzieło, alimentów, najmu lokalu mieszkalnego, zasiłku socjalnego. Masz możliwość także otrzymać ją na 500 plus.

Mocne i słabe punkty niebankowego finansowania

Tak jak wszystkie instrumenty finansowe, udzielanie pożyczek ma swoje dobre i złe strony. Trzeba mieć więc świadomość korzyści, jak i niedogodności płynących z ich uzyskania. Najważniejszą zaletą takich rozwiązań jest szybkie udzielanie. Ich pożyczenie jest zdecydowanie szybsze w stosunku do kredytu gotówkowego w bankach. Ponadto zdecydowanie łatwiej można je zaciągnąć aniżeli kredyty bankowe. W dużej części wynika to z kolejnej ich zalety – zmniejszenia formalności stawianych przez biura pozabankowe. Możemy z nich również relatywnie łatwo skorzystać nie wychodząc z domu, przynajmniej jeżeli tyczy się to firm pożyczających przez internet, które przekazują pieniądze na rachunek bankowy. W części firm da się nie płacić prowizji, dzięki czemu koszt spłaty znacząco mniejszy niż w przypadku kredytów bankowych. Ważnym plusem jest szeroki zakres wiekowy klientów. Może z nich skorzystać nawet 18-latek, ale także emeryt. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że w pewnych instytucjach udzielane są one bez przeglądania BIKu albo innych rejestrów. Kluczową korzyścią jest także względnie duża przyznawalność, w porównaniu z bankami.

Niestety, tego typu usługi pozabankowe mają też istotne minusy. Kluczową jest relatywnie wysoki koszt, jeśli nie skorzystamy z warunków promocyjnych. Oprocentowanie RRSO może zbliżać się do 2000%. To dużo, tym bardziej, że w bankach pożyczają z oprocentowaniem na poziomie kilkunastu procent. Co więcej, jeśli przesuniemy termin spłaty na późniejszy, w takim przypadku kredytodawca może nam naliczyć dodatkową opłatę. Ponadto, w sytuacji, gdy chcemy uzyskać wyższą kwotę, pożyczkodawcy czasami oczekują dodatkowego zabezpieczenia.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Wybór konkretnej możliwości pożyczenia w placówce czy online dobrze będzie najpierw poprzedzić szczegółowym rozeznaniem. Winieneś zwrócić uwagę na parę decydujących spraw, które dotyczą kosztów spłaty zobowiązania.

W pierwszej kolejności porównuj oferty dostępne w kilku parabankach, jako że dzięki temu pełniej rozeznasz się w propozycjach dostępnych na całym rynku.

W drugim kroku bezwzględnie zweryfikuj poziom stóp procentowych w poszczególnych firmach. R.R.S.O. to wygodna metoda, aby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania finansowego. Pamiętaj, aby wybrać ofertę instytucji, która ma możliwie najniższy poziom oprocentowania. W szczególności sprawdź, czy interesujący Cię pożyczkodawca przestrzega przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. Obowiązujące przepisy stanowią, że odsetki powinny nie przekraczać dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ od dnia 8 września 2022 stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto opłata prowizyjna nie mogła przekraczać 25 procent kwoty zobowiązania oraz maksymalnie 30 procent tej kwoty rocznie (przykład: pożyczenie 1000 zł na miesiąc może się wiązać z prowizją do 275 zł). W przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty nie mogą być wyższe niż 5% kwoty finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni maksymalne obciążenie kosztami równe jest 15% całkowitej kwoty finansowania oraz 6% wysokości uzyskanych środków w skali roku.

Najbezpieczniej będzie skorzystać z usług wiarygodnych firm. Zweryfikuj zatem czy instytucja, w której chcesz pożyczyć pieniądze, widnieje w opublikowanym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). W powszechnej opinii instytucje należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak na przykład Lendon, Extraportfel, Vivus, Miloan, Kuki lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należą Wonga i AASA udzielą Ci pomocy finansowej całkowicie bezpiecznie. Zrzeszone tam firmy deklarują przestrzeganie etycznych zasad a także dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług instytucji pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe dane dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W dalszej kolejności porównuj koszty przedłużenia długu. Często prolongatę spłaty istotnie podraża ogólny koszt zadłużenia się.

Dodatkowo sensownie jest, żebyś analizował portale internetowe poświęcone parabankom i analizował opinie o instytucji, która Cię interesuje. Znajdziesz je w takich serwisach, jak czerwona-skarbonka.pl, pozyczkaportal.pl i forum-kredytowe.pl. Przeważająca liczba złych opinii musi wzbudzić szczególną nieufność.

Po piąte pamiętaj, aby nie zadłużać się ponad swoje możliwości finansowe. Przeanalizuj Twój budżet domowy i zdecyduj, czy jesteś w stanie spłacić pożyczoną gotówkę. Pamiętaj o tym, iż brak spłaty pieniędzy w terminie może konieczność opłacenia przedłużenia. Zanim poprosisz o taką pomoc finansową, dobrze, żebyś ocenił swoje szanse na otrzymanie pieniędzy oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Swoją sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów sprawdzisz generując raport ze strony BIK. Raz na pół roku będziesz mógł go dostać bez kosztów.

I pamiętaj: uważnie przeanalizuj umowę przed jej podpisaniem.

Mamy nadzieję, że powyżej zaprezentowane wytyczne pomogą Ci w znalezieniu najtańszej firmy, w której można dostać skuteczną pomoc finansową.

Pożyczaj świadomie

Wnioskowanie do właściwej firmy działającej stacjonarnie czy przez internet powinieneś poprzedzić szczegółowym rozeznaniem. Powinieneś sprawdzić parę elementarnych spraw, odnoszących się do kosztów jej spłaty. W pierwszej kolejności zestawiaj oferty dostępne w co najmniej kilku parabankach, ponieważ za sprawą tego pełniej uzyskasz orientację w propozycjach dostępnych w kraju. W dalszej kolejności bezwzględnie oceń jaki jest poziom R.R.S.O. w poszczególnych firmach. Stopa RRSO jest skuteczną metodą, aby błyskawicznie porównać koszta zobowiązania. Pamiętaj, aby wybrać ofertę instytucji, która posiada możliwie najniższy poziom kosztów. W szczególności przeanalizuj, czy dany pożyczkodawca przestrzega zapisów ustawy o kredycie konsumenckim. Obowiązujące przepisy stanowią, że odsetki powinny nie przekraczać dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ od dnia 8 września 2022 stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Dodatkowo prowizja nie mogła przekroczyć 25% kwoty oraz maksymalnie 30 proc. tej kwoty w skali roku (przykład: pożyczenie 1000 zł na miesiąc wymaga prowizji do ok. 275 złotych). W przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty nie mogą być wyższe niż 5% kwoty finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami wynosi 15% całkowitej kwoty kredytowania oraz 6% wysokości uzyskanych środków w skali jednego roku. Najlepiej będzie skorzystać z usług wiarygodnych firm. Zweryfikuj zatem czy instytucja, w jakiej chciałbyś otrzymać gotówkę, zamieszczona jest w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Istnieje przekonanie, że placówki należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak na przykład Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należą Wonga i AASA udzielą nam wsparcia finansowego całkowicie bezpiecznie. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych norm jak również dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov. Po trzecie zweryfikuj koszt prolongowania spłaty. Przeważnie opłata za tzw. rolowanie wydatnie podraża ogólny koszt. Także sensownie jest, żebyś analizował dostępne serwisy dedykowane rynkowi pozabankowemu i przeanalizował opinie o instytucji, która Cię zainteresowała. Znajdziesz je w takich serwisach, jak czerwona-skarbonka.pl, pozyczkaportal.pl i forum-kredytowe.pl. Zbyt duża liczba nieprzychylnych dyskusji winna podnieść Twoją uwagę. Na koniec ważne przypomnienie: rób tak, żeby nie zadłużyć się ponad możliwości. Oceń należycie Twój budżet domowy i zdecyduj, czy będziesz zdolny oddać pożyczoną gotówkę. Pamiętaj o tym, że opóźnienie w spłacie może konieczność opłacenia przedłużenia. Zanim poprosisz o taki rodzaj finansowania, warto, żebyś sprawdził swoje szanse na otrzymanie pieniędzy oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Swoją sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych sprawdzisz generując raport na stronie Biura Informacji Kredytowej. Raz na pół roku możesz taki raport wygenerować bez kosztów. I rzecz najważniejsza: uważnie przestudiuj zapisy umowy zanim ją podpiszesz. Wierzymy, iż powyżej opublikowane rozwiązania pomogą Ci w znalezieniu najlepszej instytucji, w której można dostać pomoc finansową.
Copy link
Powered by Social Snap