Zestawienie pożyczek w Bogatyni

Generalnie osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z pożyczek dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej prezentujemy ofertę najtańszych biur finansowych. Szczególnie można wziąć pod uwagę kilkanaście tego typu usług zaprezentowanych w znajdującym się tu naszym porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Bogatyni (województwo dolnośląskie) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty – od 30 dni do 96 miesięcy.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Data ostatniej zmiany: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby szukające chwilówki także nie są pozostawieni samym sobie. Istnieje możliwość krótkoterminowego pożyczenia pieniędzy na miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy minimalnych formalnościach. Jej cechą jest uproszczenie procedury wymaganej do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także stosunkowo niskie oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto dodać, że w kilku przypadkach nowi kredytobiorcy mogą skorzystać z nich za darmo. Najczęściej zawierają umowę i spłacają zobowiązanie nie ponosząc kosztów oprocentowania oraz prowizji. Najniższa wysokość wynosi sto złotych, aczkolwiek w niektórych wypadkach jest ona większa niż 10 000 złotych. Okres spłaty waha się 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na ponad miesiąc, rzędu 45 lub 61 dni. Skorzystać z nich może każdy pełnoletni. Najniższy próg wiekowy to osiemnaście lat. Poniższa tabela przedstawia listę tego typu usługodawców wraz z aktualną charakterystyką.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Bogatyni) lub okolicach;
  • ma polskie obywatelstwo;
  • uzyskuje dochody;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • jest dorosły.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczające jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, konta w banku a ponadto aktywnego numeru telefonu.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek lub w jednej z placówek lokalnych w Bogatyni. Ich lokalizacja na planie miasta przedstawiona jest niżej. Typowo na decyzję czeka się od 15 do 30 minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Zorientujesz się przykładowo czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wynosi prowizja, czy jest szansa na przedłużenie spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe świadczone z ominięciem weryfikacji w BIKu

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy z powodu opóźnienia w wywiązaniu się z zobowiązań kredytowych? Jeśli w ciągu ostatniego pięcioletniego okresu spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego lub należysz do osób zadłużonych, ewentualnie brak Ci zdolności kredytowej, w konsekwencji czego banki nie chcą Ci pożyczyć pieniędzy, to prawdopodobnie planujesz starania o usługę pożyczkową bez sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych rejestrów dłużników. Pomoc zadłużonym opiera się na odstąpieniu od monitorowania rejestrów bazodanowych dłużników. Zasadniczą jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Bez sprawdzania BIK pożyczymy chociażby w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tym rejestrze powinni także przyjrzeć się propozycjom Bociana. We wspomnianych wyżej przypadkach badanie zdolności kredytowej przeprowadzane jest indywidualnie. W przypadku posiadania zadłużenia najczęściej instytucje bankowe nie chcą pożyczyć pieniędzy. W związku z tym dobrze jest sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się natomiast szczegółowe informacje dotyczące sprawdzania rejestrów dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Bogatyni i okolic

Dowiezienie środków finansowych bezpośrednio pożyczkobiorcy to bardzo wygodny dla pożyczkobiorców tryb finansowania. Bez wątpienia jest to pomocne na terenach wiejskich. Formularz można wypełnić drogą internetową. O umówionej porze przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pożądaną kwotą. Tuż po podpisaniu umowy przekaże pieniądze. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie przyjeżdżał odbierać ratę co miesiąc lub co tydzień. Korzystając z jego obecności będziesz miał sposobność podpytania o warunki przed podpisaniem umowy (np. o szczególne określenia w umowie). Z drugiej strony ze względu na potrzebę wynagradzania pracownika trochę wyższy jest koszt. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu

Gruntowna analiza preferencji pożyczkobiorców wskazuje, że ograniczenie wymagań ze strony pożyczkodawcy jest poszukiwane przez wiele osób. Ilość wymaganych formalności jest minimalna. Nie ma konieczności przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach, bez względu na to, czy chodzi o dochody z umowy o pracę, świadczenie emerytalne czy też świadczenie rentowe. Ubieganie się o taką usługę nie nastręcza problemów: oprócz dokumentu tożsamości należy posiadać aktywny numer telefonu oraz konto w banku. Zasadniczo o wsparcie finansowe na podstawie dokumentu tożsamości można starać się następująco - wystarczy określić kwotę pożyczanych środków jak również czas spłaty. W następnym kroku należy wysłać wniosek i oczekiwać na decyzję w formie SMSa lub emaila. Gdy decyzja będzie pozytywna, żądana kwota zostanie przekazana na konto. Trzeba jednakże mieć na uwadze, iż pozytywna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego zależy od sytuacji kredytowej.

Mapa biur pożyczkowych

Na terenie miejscowości Bogatynia i w okolicach znajduje się kilka placówek. Plan miasta przedstawiony poniżej wskazuje miejsca ich położenia. Zaznacz odpowiedni punkt, żeby odczytać adres. W razie potrzeby przybliż mapę. Wchodząc na placówkę, w niektórych przypadkach da się przejrzeć opinie wystawione przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Bogatyni i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Decyzję o wyborze finansowania najlepiej poprzedzić szczegółowym rozeznaniem. Musisz sprawdzić kilka arcyważnych rzeczy, odnoszących się do kosztów takich produktów.

W pierwszej kolejności oceniaj jak najwięcej prezentowanych rozwiązań, dlatego że za sprawą tego pełniej zorientujesz się w warunkach finansowania na rynku tych produktów.

W dalszej kolejności sprawdź jaka jest wysokość stóp procentowych. Stopa RRSO jest skuteczną metodą, aby błyskawicznie porównać koszta zobowiązania. Postaraj się dokonac wyboru propozycji, która ma możliwie najniższy poziom opłat. Co istotne, przeanalizuj przestrzeganie przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. Obowiązujące przepisy stanowią, że odsetki powinny nie przekraczać dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Co więcej w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% wysokości finansowania. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty finansowania.

Najlepiej będzie skorzystać z usług sprawdzonych pożyczkodawców. Sprawdź więc, czy firma, w której planujesz starać się o pieniądze, zamieszczona jest w prowadzonym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Bogatynia, jak i ogólnopolskich. W powszechnej opinii placówki będące członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak chociażby Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należą Wonga i AASA pożyczają całkowicie bezpiecznie. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych norm jak również dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług instytucji pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe dane dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W dalszej kolejności porównaj koszt przedłużenia spłaty. Niejednokrotnie opłata za prolongatę istotnie podraża całkowity koszt.

Nadto dobrze, abyś sprawdzał specjalistyczne witryny dedykowane rynkowi pozabankowemu i przeszukał wypowiedzi o instytucji, która Cię interesuje. Zbyt duża ilość niekorzystnych opinii musi zwiększyć Twoją czujność.

Po piąte zrób tak, żeby nie zadłużać się ponad możliwości. Przeanalizuj Twój budżet domowy i sprawdź, czy jesteś zdolny spłacić pożyczone pieniądze. Nie zapominaj o tym, iż niespłacenie pieniędzy może konieczność opłacenia przedłużenia. Zanim zdecydujesz się na taki rodzaj finansowania, dobrze, abyś ocenił swoje szanse na skorzystanie z pieniędzy oraz upewnił się, że nie jesteś dłużnikiem. Twoją sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych zweryfikujesz pobierając raport w witrynie BIKu. Raz na sześc miesięcy będziesz mógł taki dokument wygenerować bez ponoszenia kosztów.

I sprawa najistotniejsza: z uwagą przeanalizuj zapisy umowy przed jej podpisaniem.

Żywimy nadzieję, iż powyżej opublikowane dane pomogą wybrać instytucję spełniającą wymagania.