Zestawienie pożyczek w Choroszczy

Zasadniczo osoby chcące zdobyć pieniądze mogą skorzystać z usług dostępnych w instytucjach pożyczkowych. Poniżej prezentujemy ofertę najtańszych biur finansowych. W szczególności warto wziąć pod uwagę pożyczki dostępne w opublikowanym tu naszym porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Choroszczy (województwo podlaskie) i okolicach. Okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy a maksymalna kwota to 60 000 złotych.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Informacje zaktualizowano w dniu: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Ci, którzy poszukują chwilówki też mogą znaleźć coś dla siebie. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres na 30 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy minimum formalności. Do jej istotnych cech zalicza się ograniczenie dokumentacji koniecznej do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także dosyć niewygórowane oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w kilku przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich za darmo. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając prowizji oraz oprocentowania. Minimalna kwota to zazwyczaj 100 PLN, podczas gdy bywa ona wyższa niż 10 000 PLN. Na spłatę będziesz miał od 5 do 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy w większym wymiarze czasowym, rzędu 61 lub 45 dni. Może z nich skorzystać każdy pełnoletni. Najniższy próg wiekowy wynosi osiemnaście lat. Tabela poniżej zawiera wykaz tego typu usługodawców wraz ze szczegółowymi parametrami.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Choroszczy) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • uzyskuje dochody;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • ma co najmniej 18 lat.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczy posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, konta w banku a także telefonu z aktywnym numerem.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy lub w jednej z placówek lokalnych w Choroszczy. Mapa ich rozmieszczenia przedstawiona jest w dalszej części. Przeważnie na decyzję czeka się 15 minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Zorientujesz się choćby czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie będzie wynosić prowizja, ile kosztuje przedłużenie spłaty.

Usługi pożyczkowe świadczone bez zaglądania do BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać pieniędzy przez opóźnienie w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeżeli w czasie ostatniego pięcioletniego okresu spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego albo jesteś zadłużony, albo nie masz zdolności kredytowej, w konsekwencji czego instytucje bankowe wydają decyzję negatywną, to prawdopodobnie planujesz starania o usługę pożyczkową bez weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych baz zadłużonych. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem opiera się na odstąpieniu od weryfikowania baz danych osób z długami. Wyróżnikiem takiego podejścia jest brak wpływu na historię kredytową, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Z pominięciem weryfikacji w BIK pożyczymy chociażby w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tym rejestrze mogą dodatkowo zainteresować się propozycjami „Bociana”. We wskazanych powyżej propozycjach badanie zdolności finansowej realizowane jest w sposób indywidualny. W przypadku posiadania zadłużenia przeważnie instytucje bankowe nie chcą pożyczyć pieniędzy. W związku z tym można przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia natomiast szczegółowe informacje dotyczące sprawdzania baz osób z długami.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Choroszczy i okolic

Dowóz środków finansowych bezpośrednio pożyczkobiorcy to przyjazny dla pożyczkobiorców wariant finansowania. Zasadniczo jest to wygodne w przypadku małych miejscowości. Prośbę o dostarczenie pieniędzy da się wysłać drogą internetową. W ustalonym czasie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania wraz z pieniędzmi. Po sfinalizowaniu umowy wręczy pieniądze. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie przyjeżdżał odbierać ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Przy okazji jego wizyty będziesz mieć sposobność podpytania o warunki przed podpisaniem umowy (przykładowo o szczególne zapisy w umowie czy regulaminie). Z drugiej strony ze względu na konieczność wynagradzania przedstawiciela minimalnie większe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na sam dowód

Drobiazgowa analiza rynku wskazuje, iż przyspieszenie wydania decyzji to jedno z najczęściej poszukiwanych udogodnień. Ilość wymaganych formalności jest minimalna. Nie ma potrzeby przedstawiać jakichkolwiek dokumentów dochodowych, niezależnie od tego, czy rozumiemy przez to dochody z umowy o pracę, świadczenia emerytalne czy rentę. Ubieganie się o taką usługę nie nastręcza problemów: wystarcza posiadanie telefonu a także rachunek w banku. W większości przypadków o wsparcie finansowe na bazie dokumentu tożsamości można ubiegać się w taki oto sposób – powinieneś wybrać kwotę pożyczanych środków oraz czas spłaty. Następnie trzeba wypełnić formularz wniosku i poczekać na decyzję w formie SMSa lub emaila. W sytuacji pozytywnej decyzji, żądana kwota będzie przelana na konto. Trzeba jednakże pamiętać, iż pozytywna decyzja zależeć będzie od sytuacji kredytowej.

Lokalizacja instytucji pożyczkowych

Na terenie miejscowości Choroszcz i w okolicach znajduje się kilka placówek. Plan miasta przedstawiony poniżej przedstawia rozlokowanie. Zaznacz wybrane miejsce, aby odczytać adres. Jeżeli punkty zachodzą na siebie, powiększ mapę. Klikając na wybraną placówkę, w niektórych przypadkach da się zobaczyć recenzje wystawione przez konsumentów.

biura pożyczkowe w Choroszczy i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z określonego wariantu finansowania dobrze będzie poprzedzić drobiazgową analizą. Musisz zwrócić uwagę na kilka decydujących kwestii, jakie dotyczą kosztów tego typu zobowiązania.

W pierwszej kolejności analizuj możliwie dużo dostępnych usług, jako że dzięki takiemu podejściu rozeznasz się w sytuacji panującej w skali całego rynku.

Idąc dalej: bezwzględnie zweryfikuj jaki jest poziom stóp procentowych. Oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) jest łatwą drogą, aby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania. Postaraj się dokonac wyboru propozycji, która ma jak najniższy poziom kosztów. W szczególności sprawdź zgodność z zapisami prawa konsumenckiego. Aktualne zapisy stanowią, że odsetki nie mogą przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Co więcej w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% kwoty pożyczanych środków. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni maksymalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty finansowania.

Najlepiej będzie skorzystać z usług wiarygodnych firm. Zweryfikuj zatem czy instytucja, w jakiej planujesz zwrócić się o wsparcie, zamieszczona jest w opublikowanym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Choroszcz, jak i ogólnopolskich. Istnieje przekonanie, że firmy należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, na przykład Lendon, Extraportfel, Vivus, Miloan, Kuki lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należy Wonga i AASA pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszeni tam członkowie deklarują przestrzeganie etycznych norm jak również dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług instytucji pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dane dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W kolejnym kroku porównuj opłaty za przedłużenie długu. Często opłata za prolongatę mocno podwyższa całkowity koszt zadłużenia się.

Dodatkowo konieczne jest, żebyś wchodził na dostępne serwisy zajmujące się parabankami i sprawdził wypowiedzi o instytucji, którą jesteś zainteresowany. Zbytnia ilość niekorzystnych dyskusji musi obudzić Twoją szczególną czujność.

Po piąte rób tak, aby nie zadłużać się powyżej swoich możliwości spłaty. Przeanalizuj swój domowy budżet i sprawdź, czy jesteś zdolny bez problemu spłacić pożyczoną gotówkę. Miej świadomość, że niespłacenie pieniędzy może konieczność opłacenia przedłużenia. Zanim zdecydujesz się na taką pomoc finansową, warto, żebyś zweryfikował swoje szanse na skorzystanie z kredytu oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Swoją sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów poznasz generując raport ze strony BIKu. Raz na pół roku będziesz mógł taki dokument pobrać za darmo.

I w końcu sprawa najważniejsza: uważnie czytaj umowę zanim ją podpiszesz.

Żywimy nadzieję, iż nasze rozwiązania pomogą wytypować instytucję spełniającą potrzeby.