Zestawienie pożyczek w Chrzanowie

Zasadniczo osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z pożyczek dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej znajdziesz ofertę najtańszych biur pozabankowych. W szczególności można wziąć pod uwagę kilkanaście tego typu usług zaprezentowanych w znajdującym się tutaj naszym porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Chrzanowie (województwo małopolskie, powiat chrzanowski) i okolicach. Okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy a maksymalna kwota to 60 000 złotych.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Dane zaktualizowano w dniu: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Ci, którzy poszukują chwilówki również mają szansę na wsparcie finansowe. Można pożyczyć pieniądze na krótki termin na 30 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy minimum formalności. Do jej cech zalicza się minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Cechuje się również stosunkowo niskie oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto nadmienić, że w kilku przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich darmowo. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając prowizji oraz oprocentowania. Najniższa kwota to raptem sto PLN, aczkolwiek w niektórych wypadkach jest ona większa niż 10 000 złotych. Spłaty należy dokonać w okresie 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na dłuższy okres, rzędu 45 lub 61 dni. Może z nich skorzystać każda osoba pełnoletnia. Najniższy wiek wynosi osiemnaście lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców wraz z aktualną charakterystyką.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Chrzanowie) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • ma udokumentowane dochody;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • jest pełnoletni.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczające jest posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, konta w banku a ponadto telefonu z aktywnym numerem.

Środki przekazywane są bezpośrednio na konto bankowe lub w jednej z placówek stacjonarnych w Chrzanowie. Ich lokalizacja na planie miasta zaprezentowana jest niżej. Typowo na decyzję czeka się mniej więcej 15 min. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz choćby czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wyniesie prowizja, ile wynoszą koszty przedłużenia spłaty.

Usługi pożyczkowe świadczone bez sprawdzania BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać środków finansowych przez opóźnienie w wywiązaniu się z zobowiązań kredytowych? Jeżeli w ciągu ostatniego pięcioletniego okresu miałeś opóźnienie w spłacie zobowiązania kredytowego albo jesteś zadłużony, albo nie posiadasz zdolności finansowej, w konsekwencji czego banki wydają decyzję negatywną, to zapewne rozważasz usługę pożyczkową nie wymagającą weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych rejestrów tego typu. Pomoc zadłużonym polega na rezygnacji z weryfikowania rejestrów zalegających z długami. Jej główną cechą jest możliwość zawarcia umowy mimo negatywnej historii kredytowej, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Bez weryfikacji w biku możemy pożyczyć chociażby w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tym rejestrze powinni dodatkowo zainteresować się propozycjami „Bociana”. We wspomnianych wyżej przypadkach ocena zdolności finansowej przeprowadzana jest w sposób indywidualny. W sytuacji posiadania długów często instytucje bankowe nie chcą pożyczyć pieniędzy. Dlatego też warto sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia dodatkowo dane dotyczące konsultowania baz osób z długami.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Chrzanowa i okolic

Dowiezienie pieniędzy bezpośrednio pożyczkobiorcy to dosyć wygodny dla pożyczkobiorców rodzaj pozyskiwania środków finansowych. Zasadniczo jest to wygodne w przypadku terenów wiejskich. Prośbę o przyjazd przedstawiciela da się przesłać za pośrednictwem internetu. O umówionej porze przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pożądaną kwotą. Po podpisaniu umowy przekaże pieniądze. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Przy okazji jego wizyty będziesz miał sposobność zapytania o warunki przed podpisaniem umowy (na przykład o jakieś określenia w regulaminie). Jednakże z racji konieczności zatrudnienia pracownika trochę większe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu

Gruntowna analiza rynku dowodzi, że uproszczenie formalności to jedno z najczęściej poszukiwanych udogodnień. Ilość wymaganych formalności jest niewielka. Nie trzeba dostarczać odpowiednich dokumentów dochodowych, bez względu na to, czy rozumiemy przez to wynagrodzenie, emeryturę albo rentę. Celem zaciągnięcia finansowania wystarcza dokument potwierdzający tożsamość, rachunek bankowy jak również numer telefonu komórkowego. Generalnie o wsparcie finansowe na podstawie dokumentu tożsamości można ubiegać się w następujący sposób - wystarczy wybrać kwotę pożyczanych środków jak również okres umowy. W następnym kroku trzeba wysłać wniosek i oczekiwać na decyzję w formie SMSa lub emaila. Jeśli decyzja będzie pozytywna, żądana kwota zostanie przekazana na rachunek bankowy. Należy jednak mieć świadomość, iż pozytywna decyzja kredytowa zależna jest od zdolności finansowej.

Lokalizacja firm pożyczkowych

Na terenie miejscowości Chrzanów i w okolicach znajduje się kilka placówek. Zaprezentowany plan miasta wskazuje ich położenie. Kliknij na wybrany punkt, żeby wyświetlić adres. Jeżeli punkty zachodzą na siebie, można przybliżyć widok. Wchodząc na placówkę, w niektórych przypadkach można sprawdzić oceny napisane przez konsumentów.

biura pożyczkowe w Chrzanowie i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Decyzję o wyborze finansowania dobrze będzie najpierw poprzedzić szczegółową analizą. Dobrze zweryfikować parę decydujących rzeczy, które odnoszą się do kosztów takich produktów.

Po pierwsze porównuj jak najwięcej proponowanych usług, ze względu na to że dzięki temu uzyskasz orientację w sytuacji panującej na rynku finansowym.

W drugim kroku oszacuj wielkość stopy oprocentowania. R.R.S.O. to łatwa metoda, aby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania. Staraj się wybrać propozycję, która posiada możliwie jak najniższy poziom kosztów. Co szczególnie ważne, oceń przestrzeganie przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. Aktualne zapisy stanowią, że odsetki nie powinny przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% kwoty finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty pożyczanych środków.

Najbezpieczniej będzie skorzystać z usług sprawdzonych pożyczkodawców. Zweryfikuj zatem czy instytucja, w której planujesz zwrócić się o wsparcie, zamieszczona jest w prowadzonym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Chrzanów, jak i ogólnopolskich. Uważa się, że firmy należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, chociażby Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należą AASA i Wonga pożyczają całkowicie bezpiecznie. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych zasad jak również dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe informacje na temat obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W dalszej kolejności oszacuj koszty przedłużenia spłaty. Niejednokrotnie opóźnienie spłaty mocno powiększa całkowity poziom kosztów.

Po czwarte dobrym rozwiązaniem jest, żebyś wertował serwisy internetowe poświęcone parabankom i poszukiwał opinii o instytucji, której usługi rozważasz. Zbyt duża liczba negatywnych opinii powinna wzbudzić Twoją szczególną czujność.

Kolejna kwestia: zrób tak, żeby nie spowodować zadłużenia ponad swoje możliwości finansowe. Przeanalizuj swój domowy budżet i zdecyduj, czy jesteś zdolny bezproblemowo spłacić pożyczoną gotówkę. Nie zapominaj o tym, iż brak spłaty pieniędzy w terminie może konieczność opłacenia przedłużenia. Zanim zdecydujesz się na taki wariant pomocy finansowej, dobrze, abyś zweryfikował swoje szanse na wzięcie środków finansowych oraz upewnił się, że nie jesteś zadłużony. Twoją sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów zweryfikujesz generując raport w witrynie Biura Informacji Kredytowej. Raz na sześc miesięcy możesz taki raport wygenerować za darmo.

I sprawa najistotniejsza: z uwagą czytaj zapisy umowy przed jej podpisaniem.

Ufamy, iż zamieszczone tutaj rozwiązania pomogą wytypować instytucję dostosowaną do wymagań.