Pożyczki w Czeladzi

W poniższym wykazie zaprezentowaliśmy zestawienie pożyczek udzielanych w Czeladzi (województwo śląskie). Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty – od 30 dni do 96 miesięcy.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Data aktualizacji: 9 maja 2023.
Sprawdź więcej

Sprawdź także:

Osoby szukające produktów krótkoterminowych też mają szansę na wsparcie finansowe. Istnieje możliwość krótkoterminowego pożyczenia pieniędzy z minimum formalności. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy minimum formalności. Do jej cech zalicza się ograniczenie dokumentacji koniecznej do zawarcia umowy. Cechuje się również dosyć niewygórowane oprocentowanie w promocji. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w wybranych przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich darmowo. W typowych przypadkach zawierają umowę i spłacają zobowiązanie z ominięciem oprocentowania oraz prowizji. Najniższa kwota to zazwyczaj 100 PLN, chociaż czasami bywa ona wyższa niż 10 000 złotych. Na zwrot środków jest od 5 do 30 dni. Możliwe jest także zaciągnięcie zobowiązania na długi okres, rzędu 61 lub 45 dni. Może z nich skorzystać każda osoba pełnoletnia. Najniższy próg wiekowy to 18 lat. Poniższa tabela przedstawia listę tego typu usługodawców a także kluczowe ich wskaźniki.

 Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Kto może wziąć pożyczkę w Czeladzi?

Osoby pragnące skorzystać z wybranej usługi winny spełniać następujące warunki:

  • zamieszkiwać w Polsce;
  • posiadać obywatelstwo polskie;
  • mieć udokumentowane dochody;
  • być posiadaczami konta bankowego;
  • posiadać aktywny numer telefonu;
  • być pełnoletnie.

Jak wziąć pożyczkę w Czeladzi?

Aby móc pożyczyć pieniądze, w większości przypadków wystarczające jest tylko posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, konta w banku a ponadto telefonu z aktywnym numerem. W większości przypadków środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy. Przeważnie na decyzję czeka się około kwadransa. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe należy użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz na przykład czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji będzie wynosić prowizja, czy jest szansa na przedłużenie spłaty zobowiązania pieniężnego.

Alternatywą może być odwiedzenie jednej z placówek stacjonarnych w Czeladzi. Mapa ich rozmieszczenia zamieszczona została na końcu.

Jak można zdobyć pieniądze bez konsultowania BIK?

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy przez poślizg w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeżeli w trakcie pięciu ostatnich lat miałeś opóźnienie w spłacie zobowiązania kredytowego albo jesteś zadłużony, albo brak Ci zdolności kredytowej, w konsekwencji czego banki odrzucają Twoje wnioski kredytowe, to zapewne rozważasz usługę pożyczkową nie wymagającą weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych baz tego rodzaju. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem opiera się na rezygnacji z przeglądania rejestrów zalegających z długami. Kluczową jej cechą jest możliwość zawarcia umowy mimo negatywnej historii kredytowej, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Bez BIK można pożyczyć pieniądze na przykład w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tym rejestrze powinni dodatkowo przyjrzeć się propozycjom Mikroratki i Bociana. We wskazanych powyżej propozycjach badanie zdolności finansowej realizowane jest w sposób indywidualny. W przypadku posiadania zadłużenia najczęściej banki wydają decyzje odmowne. W związku z tym dobrze jest sprawdzić pożyczki dla zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia dodatkowo dane na temat weryfikacji baz dłużników.

 Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE

Czy można otrzymać gotówkę w domu?

Dostarczanie środków finansowych do lokum pożyczkobiorcy to przyjazny dla pożyczkobiorców wariant pozyskiwania środków finansowych. Zasadniczo jest to pomocne w przypadku ludzi starszych. Prośbę o dostarczenie pieniędzy można wypełnić przez internet. W umówionym momencie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z gotówką. Tuż po podpisaniu umowy wręczy pieniądze. Co więcej w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę co miesiąc lub co tydzień. Korzystając z jego obecności będziesz mieć możliwość zapytania o szczegółowe warunki przed podpisaniem umowy (np. o niejasne zapisy w umowie czy regulaminie). Ze względu na konieczność zatrudnienia przedstawiciela trochę wyższy jest koszt. trochę wyższy jest koszt. Po gotówkę z dostawą do domu klienta można się udać do Providenta, Bociana lub Mikroratki.

W jaki sposób można otrzymać środki finansowe na sam dowód?

Przyspieszenie wydania decyzji jest poszukiwane przez wiele osób. Liczba wymaganych formalności jest minimalna. Nie ma potrzeby przedstawiać żadnych dokumentów o dochodach, niezależnie od tego, czy chodzi o wynagrodzenie, świadczenie emerytalne albo rentę. Wnioskowanie o taką usługę nie nastręcza problemów: wystarcza posiadanie telefonu a także konto w banku. W większości przypadków o wsparcie finansowe na podstawie dokumentu tożsamości należy ubiegać się w taki oto sposób – powinieneś podać wysokość pożyczanych środków jak również czas spłaty. Następnie trzeba wysłać wniosek oraz oczekiwać na decyzję w formie SMSa lub emaila. W przypadku pozytywnej decyzji, pożyczana kwota będzie przelana na konto. Należy jednakże mieć na uwadze, iż pozytywna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego zależy od sytuacji kredytowej.

Adresy placówek pożyczkowych w Czeladzi

Poniższa mapa wskazuje położenie placówek. Kliknij na właściwy marker, aby odczytać dane adresowe placówek. W przypadku nakładających się punktów przybliż widok mapy. Klikając na wybraną placówkę, w pewnych przypadkach da się sprawdzić opinie wystawione przez konsumentów.
Placówki pożyczkowe w Czeladzi.

Na co zwrócić uwagę?

Wybór konkretnego rozwiązania powinieneś poprzedzić szczegółowym rozeznaniem. Powinieneś ocenić kilka newralgicznych rzeczy, jakie dotyczą kosztów spłaty zobowiązania.

W pierwszym rzędzie analizuj możliwie dużo prezentowanych usług, dlatego że za sprawą tego najlepiej uzyskasz rozeznanie w warunkach finansowania w kraju.

Po drugie bezwzględnie porównaj jaki jest poziom oprocentowania rzeczywistego. RRSO to łatwa metoda, żeby błyskawicznie porównać koszty zobowiązania finansowego. Postaraj się dokonac wyboru propozycji, która posiada możliwie najniższy poziom opłat. Szczególnie oceń przestrzeganie przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. Obowiązujące przepisy stanowią, że odsetki nie powinny przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wartości finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres przekraczający 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty pożyczanych środków.

Najkorzystniej będzie skorzystać z usług sprawdzonych firm. Sprawdź więc, czy firma, w której zamierzasz zwrócić się o wsparcie, widnieje w opublikowanym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Uważa się, że podmioty należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, na przykład Lendon, Extraportfel, Vivus, Miloan, Kuki lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należy AASA i Wonga udzielają wsparcia finansowego całkowicie bezpiecznie. Zrzeszeni tam członkowie muszą przestrzegać etycznych norm a także dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług instytucji pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dodatkowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Następnie oceń koszt przedłużenia zadłużenia. Przeważnie przedłużenie spłaty istotnie podraża ogólny poziom kosztów.

Po czwarte pożądane jest, żebyś wchodził na dostępne fora poświęcone parabankom i sprawdził wypowiedzi o instytucji, której usługi rozważasz. Dominująca liczba nieprzychylnych dyskusji powinna wzbudzić szczególną uwagę.

Kolejna kwestia: postępuj tak, żeby nie spowodować zadłużenia ponad swoje możliwości finansowe. Oceń należycie swój domowy budżet i zdecyduj, czy jesteś w stanie zwrócić pożyczone środki. Miej świadomość, iż brak spłaty pieniędzy w terminie może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim zdecydujesz się na taki rodzaj finansowania, dobrze, żebyś ocenił swoje szanse na zaciągnięcie gotówki oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Własną sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów zweryfikujesz generując raport ze strony Biura Informacji Kredytowej. Raz na pół roku możesz taki dokument wygenerować bezpłatnie.

I w końcu sprawa najważniejsza: z uwagą czytaj zapisy umowy przed jej podpisaniem.

Żywimy nadzieję, że nasze sugestie pomogą wybrać instytucję spełniającą wymagania.