Pożyczki Darłowo

Zasadniczo osoby chcące zdobyć pieniądze mogą skorzystać z usług dostępnych w instytucjach pożyczkowych. Poniżej prezentujemy ofertę najtańszych firm finansowych. W szczególności warto wziąć pod uwagę pożyczki dostępne w opublikowanym poniżej naszym porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Darłowie (województwo zachodniopomorskie, powiat sławieński) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty – od 30 dni do 96 miesięcy.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Data ostatniej modyfikacji: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Ci, którzy poszukują chwilówki też nie są pozostawieni samym sobie. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres na miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy minimalnych formalnościach. Jej cechą jest ograniczenie dokumentacji koniecznej do zawarcia umowy. Cechuje się również dosyć niewygórowane oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto nadmienić, że w kilku przypadkach nowi kredytobiorcy mogą skorzystać z nich bezpłatnie. W typowych przypadkach zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając różnych opłat: związanych z oprocentowaniem oraz prowizją. Najniższa wysokość wynosi sto złotych, aczkolwiek w niektórych wypadkach bywa ona wyższa niż 10 000 złotych. Spłaty należy dokonać w okresie od 5 do 30 dni. Możliwe jest także zaciągnięcie zobowiązania na ponad miesiąc, rzędu 61 lub 45 dni. Może z nich skorzystać każda osoba pełnoletnia. Minimalny próg wiekowy to osiemnaście lat. Poniższa tabela przedstawia listę tego typu usługodawców oraz dokładne ich parametry.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Darłowie) lub okolicach;
  • ma polskie obywatelstwo;
  • ma udokumentowane dochody;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • jest pełnoletni.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczy posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, konta w banku a ponadto aktywnego numeru telefonu.

Pomoc finansowa realizowana jest przelewem na konto bankowe lub w jednej z placówek lokalnych w Darłowie. Mapa ich rozmieszczenia przedstawiona jest niżej. Typowo na decyzję czeka się około piętnastu minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Dowiesz się między innymi czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wynosi prowizja, ile kosztuje przedłużenie spłaty.

Usługi pożyczkowe świadczone bez zaglądania do BIKu

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy przez poślizg w spłacie kredytu? Jeżeli w czasie 5 poprzednich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego albo jesteś zadłużony, ewentualnie nie masz zdolności finansowej i w rezultacie banki wydają decyzję odmowną, to zapewne planujesz starania o usługę pożyczkową nie wymagającą weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych baz tego typu. Pomoc zadłużonym opiera się na rezygnacji z przeglądania baz danych dłużników. Jej główną cechą jest możliwość zawarcia umowy mimo negatywnej historii kredytowej, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Z pominięciem sprawdzania BIK możemy pożyczyć chociażby w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tym rejestrze powinni dodatkowo zainteresować się propozycjami „Bociana”. We wskazanych powyżej propozycjach badanie zdolności finansowej realizowane jest w sposób indywidualny. W przypadku posiadania zadłużenia najczęściej banki wydają decyzje odmowne. Dlatego też można sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia z kolei informacje na temat sprawdzania baz dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Darłowa i okolic

Dowiezienie pieniędzy do lokum pożyczkobiorcy to relatywnie wygodny dla pożyczkobiorców wariant finansowania. Nie ulega wątpliwości, że jest to użyteczne w przypadku małych miejscowości. Formularz można wypełnić drogą internetową. W umówionym czasie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z gotówką. Tuż po podpisaniu umowy przekaże pieniądze. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierać ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Korzystając z jego obecności będziesz mieć sposobność podpytania o warunki przed podpisaniem umowy (np. o konkretne zapisy w regulaminie czy umowie). Jednakże z racji konieczności wynagradzania takiego pracownika nieznacznie większe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na sam dowód

Drobiazgowa analiza rynku pozabankowego wskazuje, że ograniczenie wymagań ze strony pożyczkodawcy jest często poszukiwane. Zakres wymaganych formalności jest ograniczona. Nie ma konieczności przedstawiać jakichkolwiek dokumentów dotyczących dochodów, bez względu na to, czy rozumiemy przez to wynagrodzenie z etatu, świadczenie emerytalne czy też rentę. Ubieganie się o taką usługę jest proste – wystarcza posiadanie telefonu oraz rachunek w banku. Zasadniczo o pomoc finansową na bazie dokumentu tożsamości trzeba starać się w taki oto sposób – powinieneś wybrać kwotę niezbędnych środków jak również pożądany okres umowy. Potem należy wypełnić formularz wniosku oraz oczekiwać na decyzję w formie maila lub SMSa. W sytuacji pozytywnej decyzji, potrzebna kwota będzie przekazana na rachunek bankowy. Należy jednakże mieć świadomość, że pozytywna decyzja zależna jest od zdolności finansowej.

Lokalizacja biur pożyczkowych

Na terenie miejscowości Darłowo i w okolicach znajduje się kilka placówek. Mapa, którą zamieściliśmy przedstawia ich umiejscowienie. Zaznacz wybraną kropkę, aby sprawdzić adres. W przypadku nakładających się punktów przybliż mapę. Wyświetlając placówkę, w wybranych przypadkach można sprawdzić oceny napisane przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Darłowie i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Decyzję o wyborze finansowania dobrze będzie najpierw poprzedzić szczegółową analizą. Warto ocenić parę istotnych kwestii, które dotyczą kosztów spłaty.

Na początek porównuj jak najwięcej prezentowanych usług, jako że dzięki temu pełniej zorientujesz się w sytuacji panującej na rynku finansowym.

To nie wszystko bezwzględnie porównaj wysokość R.R.S.O.. Stopa RRSO to wygodna droga, aby błyskawicznie porównać koszty zobowiązania finansowego. Pamiętaj, aby wybrać propozycję, która posiada możliwie jak najniższy poziom oprocentowania. W szczególności przeanalizuj zgodność z zapisami prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy wskazują, iż odsetki dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% kwoty finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni maksymalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty kredytowania.

Najlepiej będzie skorzystać z usług wiarygodnych firm. Upewnij się więc, że, w której zamierzasz starać się o pieniądze, wykazana jest w prowadzonym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Darłowo, jak i ogólnopolskich. Uważa się, że instytucje będące członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak na przykład Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należy AASA i Wonga pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych norm jak również dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W dalszej kolejności zweryfikuj koszt prolongowania długu. Przeważnie przedłużenie spłaty istotnie podraża całościowy koszt zadłużenia się.

Również pożądane jest, byś śledził portale internetowe traktujące o usługach pozabankowych i szukał opinii o instytucji, która Cię interesuje. Duża liczba nieprzychylnych dyskusji musi zwiększyć Twoją szczególną czujność.

Kolejna sprawa: postąp tak, aby nie spowodować zadłużenia ponad swoje możliwości finansowe. Poddaj analizie Twój budżet domowy i zdecyduj, czy jesteś w stanie zwrócić pożyczone środki. Miej świadomość, iż brak spłaty pieniędzy w terminie może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim poprosisz o taką pomoc finansową, dobrze, abyś ocenił swoje szanse na skorzystanie z pieniędzy oraz upewnił się, że nie jesteś dłużnikiem. Swoją sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych ocenisz generując raport ze strony BIKu. Raz na pół roku możesz taki raport pobrać bez ponoszenia kosztów.

I sprawa najistotniejsza: uważnie czytaj treść umowy zanim ją podpiszesz.

Mamy nadzieję, iż powyżej opublikowane wskazówki pomogą wybrać instytucję spełniającą wymagania.