Zestawienie pożyczek w Lubaniu

Zasadniczo osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z pożyczek dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. W poniższej tabeli prezentujemy ofertę najtańszych biur finansowych. Szczególnie można wziąć pod uwagę kilkanaście tego typu usług zaprezentowanych w znajdującym się poniżej naszym porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Lubaniu (województwo dolnośląskie) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Data aktualizacji: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby poszukujące chwilówki również mogą liczyć na pomoc. Można pożyczyć pieniądze na krótki termin na 30 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy formalnościach ograniczonych do minimum. Jej cechą jest minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także stosunkowo niskie oprocentowanie w promocji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w paru przypadkach nowi kredytobiorcy mogą skorzystać z nich za darmo. W typowych przypadkach zawierają umowę i spłacają zobowiązanie nie ponosząc kosztów oprocentowania oraz prowizji. Najniższa wysokość to zazwyczaj 100 zł, aczkolwiek w niektórych wypadkach przekracza ona dziesięć tysięcy PLN. Spłaty należy dokonać w okresie od 5 do 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na ponad miesiąc, rzędu 61 lub 45 dni. Może z nich skorzystać każda osoba dorosła. Minimalny próg wiekowy wynosi 18 lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców oraz dokładne ich parametry.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Lubaniu) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • posiada udokumentowane dochody;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada telefon;
  • jest dorosły.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczające jest posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, konta w banku a ponadto telefonu z aktywnym numerem.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek lub w jednej z placówek lokalnych w Lubaniu. Mapa ich rozmieszczenia przedstawiona jest niżej. Typowo na decyzję czeka się piętnaście minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Dowiesz się przykładowo czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wyniesie prowizja, czy jest możliwość przedłużenia spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe świadczone z ominięciem weryfikacji w BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać środków finansowych przez opóźnienie w spłacie kredytu? Jeśli w trakcie pięciu ostatnich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego lub należysz do osób zadłużonych, ewentualnie brak Ci zdolności finansowej, w konsekwencji czego instytucje bankowe wydają decyzję negatywną, to zapewne rozważasz usługę pożyczkową nie wymagającą sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych baz dłużników. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem polega na rezygnacji z przeglądania rejestrów bazodanowych osób zadłużonych. Zasadniczą jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Z pominięciem sprawdzania biku pożyczymy chociażby w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tym rejestrze mogą również zainteresować się propozycjami „Bociana”. We wspomnianych wyżej przypadkach ocena zdolności finansowej przeprowadzana jest indywidualnie. W sytuacji posiadania długów często instytucje bankowe odmawiają przyznania środków pieniężnych. W związku z tym warto przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia dodatkowo dane dotyczące weryfikacji baz osób z długami.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Lubania i okolic

Dowiezienie środków finansowych do lokum pożyczkobiorcy to dosyć wygodny dla pożyczkobiorców tryb pożyczania. Niewątpliwie jest to pomocne w przypadku terenów wiejskich. Formularz można wypełnić za pośrednictwem internetu. O umówionej porze przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z gotówką. Po sfinalizowaniu umowy wręczy pieniądze. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie przyjeżdżał odbierać ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Korzystając z jego obecności będziesz mieć sposobność podpytania o warunki przed podpisaniem umowy (np. o konkretne określenia w regulaminie czy umowie). Jednak ze względu na potrzebę wynagradzania przedstawiciela nieznacznie wyższe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu

Gruntowna analiza rynku wskazuje, że ograniczenie formalności to jedno z najczęściej poszukiwanych udogodnień. Zakres wymagań jest niewielka. Nie ma konieczności przedstawiać żadnych dokumentów dochodowych, niezależnie od tego, czy rozumiemy przez to dochody z pracy na etat, emeryturę lub dochody z renty. Celem zaciągnięcia finansowania wystarczający jest dokument potwierdzający tożsamość, rachunek bankowy i dodatkowo telefon komórkowy. W większości przypadków o wsparcie finansowe na podstawie dokumentu tożsamości należy starać się w następujący sposób - trzeba określić kwotę niezbędnych środków jak również okres spłaty długu. Potem trzeba wypełnić formularz wniosku i oczekiwać na decyzję w formie SMSa lub emaila. W przypadku pozytywnej decyzji, potrzebna kwota będzie przelana na rachunek bankowy. Należy jednakże mieć świadomość, iż pozytywna decyzja zależeć będzie od zdolności kredytowej.

Lokalizacja firm pożyczkowych

Na terenie miejscowości Lubań i w okolicach znajduje się kilka placówek. Poniższa mapa przedstawia ich lokalizację. Kliknij na wybrany znacznik, aby sprawdzić adres placówki. Jeżeli punkty zachodzą na siebie, powiększ mapę. Wyświetlając placówkę, w pewnych przypadkach da się przeczytać opinie napisane przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Lubaniu i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Wybór konkretnego finansowania najlepiej poprzedzić szczegółową analizą. Warto ocenić kilka decydujących kwestii, jakie dotyczą kosztów spłaty.

W pierwszym rzędzie oceniaj możliwie dużo prezentowanych usług, ponieważ dzięki temu najpełniej uzyskasz rozeznanie w warunkach finansowania w kraju.

Idąc dalej: koniecznie sprawdź jaki jest poziom oprocentowania. R.R.S.O. to przydatny sposób, żeby błyskawicznie porównać poziom kosztów zobowiązania. Pamiętaj, aby dokonac wyboru propozycji, która ma możliwie jak najniższe oprocentowanie. Szczególnie sprawdź przestrzeganie przepisów prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy wskazują, iż odsetki nie powinny przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% kwoty finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni maksymalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty pożyczanych środków.

Najlepiej jest skorzystać z usług wiarygodnych firm. Sprawdź więc, czy firma, w jakiej chcesz starać się o pieniądze, zamieszczona jest w prowadzonym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Lubań, jak i ogólnopolskich. W powszechnej opinii placówki będące członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, na przykład Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należą Wonga i AASA pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych zasad oraz dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dane dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W kolejnym kroku oceń opłatę za przedłużenie zadłużenia. Często opłata za prolongatę bardzo podwyższa sumaryczny koszt zadłużenia się.

Również pożądane jest, byś studiował fachowe fora poświęcone usługom pozabankowym i zweryfikował opinie o instytucji, która Cię interesuje. Zbytnia liczba negatywnych dyskusji powinna podwyższyć Twoją czujność.

Po piąte pamiętaj, aby nie spowodować zadłużenia ponad możliwości. Policz Twoje aktualne dochody i wydatki i zdecyduj, czy będziesz w stanie oddać pożyczone środki. Nie zapominaj o tym, iż brak spłaty pieniędzy w terminie może spowodować dodatkowe koszty. Zanim poprosisz o taką pomoc finansową, dobrze, żebyś sprawdził swoje szanse na wzięcie kredytu oraz upewnił się, że nie jesteś zadłużony. Swoją sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych zweryfikujesz pobierając raport w witrynie BIKu. Jeden raz na sześc miesięcy będziesz w stanie go wygenerować bez ponoszenia kosztów.

I sprawa najistotniejsza: z uwagą przeczytaj umowę zanim ją podpiszesz.

Mamy nadzieję, że powyżej zaprezentowane informacje pomogą zdecydować się na instytucję dostosowaną do wymagań.