Zestawienie pożyczek w Olecku

Generalnie osoby chcące zdobyć pieniądze mogą skorzystać z usług dostępnych w instytucjach pożyczkowych. W poniższej tabeli prezentujemy ofertę najtańszych firm pozabankowych. W szczególności warto wziąć pod uwagę pożyczki dostępne w opublikowanym tu naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Olecku (województwo warmińsko-mazurskie) i okolicach. Okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy a maksymalna kwota to 60 000 złotych.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Data ostatniej zmiany: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Ci, którzy poszukują chwilówki także nie są pozostawieni samym sobie. Można pożyczyć pieniądze na krótki termin na 30 do 60 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy formalnościach ograniczonych do minimum. Jej cechą jest minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także dosyć niewygórowane oprocentowanie w promocji. Warto dodać, że w wybranych przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich bezpłatnie. W typowych przypadkach zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając różnych opłat: oprocentowania oraz prowizji. Najniższa wysokość wynosi sto złotych, aczkolwiek w niektórych wypadkach jest ona większa niż dziesięć tysięcy złotych. Okres spłaty waha się od 5 do 30 dni. Możliwe jest także zaciągnięcie zobowiązania w większym wymiarze czasowym, rzędu 61 lub 45 dni. Skorzystać z nich może każdy pełnoletni. Minimalny wiek to osiemnaście lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców oraz dokładne ich parametry.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • zamieszkuje w Polsce (w tym przypadku w Olecku) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • posiada udokumentowane dochody;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada telefon;
  • jest dorosły.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczy posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, konta w banku a także aktywnego numeru telefonu.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek lub w jednej z placówek lokalnych w Olecku. Ich lokalizacja na planie miasta przedstawiona jest niżej. Zasadniczo na decyzję czeka się kwadrans. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz między innymi czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie wynosi prowizja, czy jest możliwość przedłużenia spłaty.

Usługi pożyczkowe świadczone bez zaglądania do BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać środków finansowych z powodu opóźnienia w spłacie kredytu? W przypadku, gdy w czasie ostatniego pięcioletniego okresu spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego lub jesteś zadłużony, albo nie masz zdolności kredytowej i w rezultacie banki wydają decyzję odmowną, wtedy zapewne rozważasz usługę pożyczkową nie wymagającą sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych rejestrów zadłużonych. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem bazuje na odstąpieniu od badania rejestrów osób z długami. Wyróżnikiem takiego podejścia jest brak wpływu na historię kredytową, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Bez sprawdzania biku możemy pożyczyć na przykład w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tym rejestrze powinni także przyjrzeć się propozycjom Bociana. We wskazanych powyżej propozycjach badanie zdolności kredytowej przeprowadzane jest w sposób indywidualny. Posiadając zaległości w spłacie zobowiązań finansowych najczęściej banki odmawiają przyznania środków pieniężnych. W związku z tym dobrze jest przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia natomiast dane dotyczące konsultowania baz dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Olecka i okolic

Dostarczanie pieniędzy bezpośrednio pożyczkobiorcy to przyjazny dla pożyczkobiorców wariant pozyskiwania środków finansowych. Bez wątpienia może to być pomocne w przypadku wsi. Prośbę o dostarczenie pieniędzy można wysłać przez internet. W umówionym momencie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pożądaną kwotą. Tuż po podpisaniu umowy wręczy pieniądze. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie przyjeżdżał odbierać ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Korzystając z jego obecności będziesz miał możliwość podpytania o szczegółowe warunki przed podpisaniem umowy (na przykład o ewentualne niezrozumiałe zapisy w regulaminie). Z drugiej strony z racji konieczności zatrudnienia i wynagradzania konsultanta trochę wyższy jest koszt. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu osobistego

Głębsza analiza rynku pozabankowego wskazuje, iż ograniczenie wymagań ze strony pożyczkodawcy to jedno z najczęściej poszukiwanych udogodnień. Ilość formalności jest minimalna. Nie ma potrzeby przedstawiać odpowiednich zaświadczeń dotyczących dochodów, bez względu na to, czy chodzi o wynagrodzenie z etatu, świadczenia emerytalne czy też dochody z renty. Skorzystanie z takiej usługi jest łatwe: wystarczający jest aktywny telefon a także konto osobiste. Zasadniczo o pomoc finansową na podstawie dokumentu tożsamości należy starać się następująco - należy wybrać kwotę potrzebnych środków oraz okres umowy. Następnie trzeba wysłać wypełniony wniosek oraz oczekiwać na decyzję w formie SMSa lub emaila. W sytuacji pozytywnej decyzji, żądana kwota zostanie przelana na konto osobiste. Trzeba jednak mieć świadomość, że pozytywna decyzja kredytowa często zależy od zdolności finansowej.

Mapa firm pożyczkowych

Na terenie miejscowości Olecko i w okolicach znajduje się kilka placówek. Poniższa mapa wskazuje ich lokalizację. Zaznacz określony lokalizator, żeby poznać adres. W razie potrzeby przybliż widok mapy. Klikając na wybraną placówkę, w pewnych przypadkach da się przejrzeć opinie wystawione przez internautów.

biura pożyczkowe w Olecku i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z określonego wariantu finansowania dobrze będzie najpierw poprzedzić drobiazgową analizą. Winieneś zweryfikować parę naczelnych rzeczy, które dotyczą kosztów tego typu zobowiązania.

Bezwzględnie porównuj jak najwięcej prezentowanych rozwiązań, ponieważ za sprawą tego najlepiej uzyskasz orientację w sytuacji panującej na całym rynku.

W dalszej kolejności obowiązkowo oceń skalę oprocentowania rzeczywistego. Oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) jest łatwą drogą, żeby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania. Pamiętaj, aby dokonac wyboru propozycji, która posiada jak najniższy poziom kosztów. Szczególnie oceń przestrzeganie przepisów prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy wskazują, iż odsetki powinny nie przekraczać dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% kwoty finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty finansowania.

Najkorzystniej jest skorzystać z usług sprawdzonych pożyczkodawców. Zweryfikuj zatem czy instytucja, w jakiej planujesz starać się o pieniądze, widnieje w prowadzonym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Olecko, jak i ogólnopolskich. Istnieje przekonanie, że firmy będące członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, chociażby Lendon, Extraportfel, Vivus, Miloan, Kuki lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należy Wonga i AASA pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszone tam firmy muszą przestrzegać etycznych zasad jak również dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe dane na temat obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W dalszej kolejności sprawdź opłatę za rolowanie zadłużenia. Niejednokrotnie prolongatę spłaty wydatnie podraża całkowity koszt.

Po czwarte sensownie jest, żebyś śledził strony internetowe zajmujące się parabankami i przeanalizował uwagi o instytucji, która Cię zainteresowała. Przeważająca liczba nieprzychylnych ocen winna zwiększyć Twoją nieufność.

Następna kwestia: pilnuj, żeby nie zadłużać się ponad możliwości. Poddaj analizie ile zarabiasz oraz ile wydajesz i sprawdź, czy jesteś w stanie bez problemu spłacić pożyczone pieniądze. Nie zapominaj o tym, że brak spłaty pieniędzy w terminie może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim poprosisz o taki rodzaj finansowania, warto, abyś zweryfikował swoje szanse na wzięcie pieniędzy oraz upewnił się, że nie jesteś dłużnikiem. Własną sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych ocenisz generując raport na stronie Biura Informacji Kredytowej. Jeden raz na sześc miesięcy możesz go pobrać bezpłatnie.

I rzecz najważniejsza: uważnie przeanalizuj zapisy umowy przed jej podpisaniem.

Ufamy, iż opublikowane tutaj informacje pozwolą wybrać instytucję spełniającą potrzeby.