Pożyczki Olkusz

W poniższym wykazie prezentujemy zestawienie pożyczek udzielanych w Olkuszu (województwo małopolskie). Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Informacje zaktualizowano w dniu: 9 maja 2023.
Sprawdź więcej

Sprawdź także:

Osoby poszukujące produktów krótkookresowych też mają szansę na wsparcie finansowe. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres z minimum formalności. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy formalnościach ograniczonych do minimum. Do jej cech zalicza się ograniczenie dokumentacji koniecznej do zawarcia umowy. Cechuje się również stosunkowo niskie oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w niektórych przypadkach nowi kredytobiorcy mogą skorzystać z nich darmowo. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając różnych opłat: oprocentowania oraz prowizji. Najniższa wysokość to raptem sto zł, podczas gdy przekracza ona 10 000 złotych. Na spłatę będziesz miał 30 dni. Możliwe jest także zaciągnięcie zobowiązania na dłuższy czas, rzędu 61 lub 45 dni. Skorzystać z nich może każdy pełnoletni. Najniższy wiek to 18 lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców wraz z aktualną charakterystyką.

 Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Kto może wziąć pożyczkę w Olkuszu?

Osoby chcące skorzystać z danej usługi winny spełniać następujące warunki:

  • mieszkać w Polsce;
  • mieć polskie obywatelstwo;
  • posiadać udokumentowane dochody;
  • posiadać konto osobiste;
  • posiadać aktywny numer telefonu;
  • być pełnoletnie.

Jak wziąć pożyczkę w Olkuszu?

Żeby pożyczyć pieniądze, w większości przypadków wystarczy tylko posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, konta w banku a także aktywnego numeru telefonu. W większości przypadków pomoc finansowa realizowana jest przelewem na rachunek bankowy. Typowo na decyzję czeka się około kwadransa. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe należy użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Dowiesz się choćby czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie będzie wynosić prowizja, czy jest szansa na przedłużenie spłaty.

Można ponadto udać się osobiście do jednej z placówek lokalnych w Olkuszu. Ich lokalizacja na planie miasta zaprezentowana jest na samym dole.

Czy da się dostać środki pieniężne bez sprawdzania BIK?

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy z powodu opóźnienia w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeśli w trakcie 5 poprzednich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego lub jesteś zadłużony, ewentualnie nie posiadasz zdolności finansowej, w konsekwencji czego banki nie chcą Ci pożyczyć pieniędzy, wtedy zapewne planujesz starania o usługę pożyczkową nie wymagającą weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych rejestrów zadłużonych. Pomoc zadłużonym bazuje na odstąpieniu od monitorowania rejestrów osób z długami. Jej główną cechą jest możliwość zawarcia umowy mimo negatywnej historii kredytowej, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Bez BIK można pożyczyć pieniądze chociażby w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tej bazie mogą również zainteresować się propozycjami „Bociana” i „Mikroratki”. W wyżej wymienionych wariantach ocena zdolności kredytowej dokonywana jest indywidualnie. W przypadku posiadania zadłużenia najczęściej banki wydają decyzje odmowne. W związku z tym dobrze jest przejrzeć ofertę dla zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się dodatkowo dane na temat weryfikacji rejestrów osób z długami.

 Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE

Jak otrzymać gotówkę w domu?

Dowiezienie środków finansowych bezpośrednio pożyczkobiorcy to dogodny dla pożyczkobiorców wariant pozyskiwania środków finansowych. Bez wątpienia może to być przydatne w przypadku wsi. Prośbę o dostarczenie pieniędzy da się wysłać drogą internetową. W ustalonym czasie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania wraz z wnioskowaną kwotą. Tuż po sfinalizowaniu umowy wręczy pieniądze. Co więcej w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Przy okazji jego wizyty będziesz miał możliwość wypytania o szczegółowe warunki przed podpisaniem umowy (przykładowo o jakieś zapisy w regulaminie czy umowie). Ze względu na konieczność zatrudnienia i wynagradzania konsultanta nieco większe są koszty. trochę wyższy jest koszt. Po pomoc finansową w domu klienta możesz wystąpić do Mikroratki, Bociana i Providenta.

Czy można dostać środki finansowe na dowód osobisty?

Minimalizacja formalności jest poszukiwane przez wiele osób. Ilość wymaganych formalności jest ograniczona. Nie trzeba przedstawiać jakichkolwiek dokumentów dochodowych, niezależnie od tego, czy chodzi o dochody z pracy na etat, świadczenia emerytalne czy też rentę. Skorzystanie z takiej usługi jest łatwe: wystarcza posiadanie telefonu oraz rachunek w banku. Zasadniczo o pomoc finansową na podstawie dokumentu tożsamości należy ubiegać się w następujący sposób - wystarczy podać kwotę pożyczanych środków jak również okres trwania umowy. Potem należy wypełnić wniosek i oczekiwać na decyzję w formie SMSa lub emaila. W sytuacji pozytywnej decyzji, pożyczana kwota zostanie przekazana na konto osobiste. Warto jednak mieć na uwadze, iż pomyślna decyzja kredytowa zależna jest od sytuacji kredytowej.

Adresy placówek pożyczkowych w Olkuszu

Mapa, którą zamieściliśmy przedstawia umiejscowienie placówek. Kliknij na wybrany znacznik, żeby zobaczyć adres. W razie potrzeby przybliż mapę. Wyświetlając placówkę, w niektórych przypadkach można przejrzeć oceny wystawione przez internautów.
Placówki pożyczkowe w Olkuszu.

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z usług finansowych należy najpierw poprzedzić szczegółową analizą. Dobrze ocenić parę podstawowych kwestii, dotyczących kosztów takich produktów.

Na początek oceniaj możliwie dużo proponowanych usług, dlatego że dzięki temu najlepiej uzyskasz rozeznanie w warunkach finansowania na całym rynku.

W dalszej kolejności koniecznie porównaj poziom R.R.S.O.. Oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) jest łatwą drogą, żeby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania finansowego. Pamiętaj, aby dokonac wyboru propozycji, która posiada jak najniższy poziom opłat. Co istotne, oceń przestrzeganie zapisów prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy wskazują, iż odsetki nie powinny przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% wartości finansowania. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres przekraczający 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty finansowania.

Najkorzystniej będzie skorzystać z usług sprawdzonych firm. Upewnij się więc, że, w jakiej zamierzasz starać się o pieniądze, znajduje się w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). W powszechnej opinii firmy należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, chociażby Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należą AASA i Wonga udzielają pomocy finansowej w sposób bezpieczny. Zrzeszone tam firmy muszą przestrzegać etycznych zasad i dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Następnie poznaj opłatę za rolowanie zadłużenia. Przeważnie przedłużenie spłaty mocno powiększa ogólny koszt.

Ponadto konieczne jest, byś przeglądał specjalistyczne witryny dedykowane rynkowi pozabankowemu i przeanalizował opinie o instytucji, którą jesteś zainteresowany. Zbyt duża ilość złych dyskusji powinna podwyższyć Twoją szczególną nieufność.

Następna kwestia: pilnuj, żeby nie powiększyć zadłużenia ponad możliwości finansowe. Przeanalizuj Twój budżet domowy i zdecyduj, czy jesteś zdolny spłacić pożyczoną gotówkę. Nie zapominaj o tym, iż niespłacenie pieniędzy może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim poprosisz o taką formę finansowania, dobrze, abyś ocenił swoje szanse na zaciągnięcie gotówki oraz upewnił się, że nie jesteś zadłużony. Własną sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów sprawdzisz generując raport na stronie Biura Informacji Kredytowej. Jeden raz na sześc miesięcy możesz taki raport pobrać zupełnie za darmo.

I w końcu sprawa najważniejsza: uważnie przeanalizuj treść umowy przed jej podpisaniem.

Mamy nadzieję, iż nasze wytyczne pomogą zdecydować się na instytucję dopasowaną do potrzeb.