Usługi pożyczkowe w Otmuchowie

Generalnie osoby chcące zdobyć pieniądze mogą skorzystać z usług dostępnych w instytucjach pożyczkowych. W poniższej tabeli przedstawiamy ofertę najtańszych biur finansowych. Szczególnie warto wziąć pod uwagę pożyczki dostępne w opublikowanym tutaj naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Otmuchowie (województwo opolskie) i okolicach. Okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy a maksymalna kwota to 60 000 złotych.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Dane zaktualizowano w dniu: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby szukające chwilówki także mogą liczyć na pomoc. Można pożyczyć pieniądze na krótki termin na miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki z minimalnymi formalnościami. Jej cechą jest minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także dosyć niewygórowane oprocentowanie w promocji. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w wybranych przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich darmowo. Najczęściej zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając oprocentowania oraz prowizji. Najniższa wysokość to raptem sto PLN, chociaż czasami jest ona większa niż 10 000 PLN. Na spłatę będziesz miał 30 dni. Możliwe jest także zaciągnięcie zobowiązania na ponad miesiąc - 45 lub 61 dni. Może z nich skorzystać każda osoba pełnoletnia. Najniższy próg wiekowy to osiemnaście lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców a także kluczowe ich wskaźniki.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • zamieszkuje w Polsce (w tym przypadku w Otmuchowie) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • posiada udokumentowane dochody;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada telefon;
  • jest dorosły.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczy posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, konta w banku a także aktywnego numeru telefonu.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy lub w jednej z placówek stacjonarnych w Otmuchowie. Mapa ich rozmieszczenia zaprezentowana jest na samym dole. Typowo na decyzję czeka się około piętnastu minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Zorientujesz się choćby czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie będzie wynosić prowizja, czy jest szansa na przedłużenie spłaty.

Usługi pożyczkowe świadczone bez sprawdzania BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać środków finansowych przez opóźnienie w spłacie kredytu? Jeżeli w ciągu pięciu ostatnich lat miałeś opóźnienie w spłacie zobowiązania kredytowego albo należysz do osób zadłużonych, ewentualnie nie masz zdolności finansowej i w rezultacie instytucje bankowe wydają decyzję odmowną, to prawdopodobnie rozważasz usługę pożyczkową nie wymagającą sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych rejestrów dłużników. Pomoc zadłużonym polega na rezygnacji z weryfikowania rejestrów osób z długami. Jej główną cechą jest brak wpływu na historię kredytową, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Z pominięciem weryfikacji w biku możemy pożyczyć na przykład w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tym rejestrze mogą dodatkowo przyjrzeć się propozycjom Bociana. We wspomnianych wyżej przypadkach badanie zdolności kredytowej przeprowadzane jest w indywidualnym trybie. Posiadając zaległości w spłacie zobowiązań finansowych często instytucje bankowe odmawiają przyznania środków pieniężnych. Dlatego też można sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się natomiast szczegółowe informacje dotyczące sprawdzania baz dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Otmuchowa i okolic

Dostarczanie środków finansowych bezpośrednio pożyczkobiorcy to relatywnie wygodny dla pożyczkobiorców wariant finansowania. Zasadniczo jest to przydatne w przypadku małych miejscowości. Prośbę o przyjazd przedstawiciela da się przesłać za pośrednictwem internetu. W umówionym czasie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pożądaną kwotą. Po podpisaniu umowy przekaże pieniądze. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Korzystając z jego obecności będziesz mieć sposobność zapytania o warunki przed podpisaniem umowy (przykładowo o szczególne określenia w regulaminie czy umowie). Jednak z powodu potrzeby zatrudnienia przedstawiciela nieco większe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu osobistego

Głębsza analiza preferencji pożyczkobiorców wskazuje, iż ograniczenie formalności jest często poszukiwane. Ilość formalności jest minimalna. Nie ma konieczności dostarczać jakichkolwiek zaświadczeń o dochodach, bez względu na to, czy rozumiemy przez to wynagrodzenie, świadczenie emerytalne albo świadczenie rentowe. Ubieganie się o taką usługę jest proste – wystarcza posiadanie telefonu oraz konto w banku. W większości przypadków o wsparcie finansowe na bazie dokumentu tożsamości można starać się w taki oto sposób – powinieneś wybrać wysokość pieniędzy oraz czas trwania zobowiązania. W następnym kroku należy wypełnić wniosek oraz poczekać na decyzję w formie maila lub SMSa. Jeśli decyzja będzie pozytywna, potrzebna kwota będzie przelana na konto osobiste. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pozytywna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego zależy od sytuacji finansowej.

Plan rozmieszczenia firm pożyczkowych

Na terenie miejscowości Otmuchów i w okolicach znajduje się kilka placówek. Poniższa mapa przedstawia ich lokalizację. Zaznacz wybrany punkt, aby wyświetlić adres. W przypadku nakładających się punktów powiększ mapę. Wchodząc na placówkę, w niektórych przypadkach da się przeczytać recenzje napisane przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Otmuchowie i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z określonego wariantu finansowania powinieneś najpierw poprzedzić szczegółową analizą. Winieneś zwrócić uwagę na parę arcyważnych spraw, jakie dotyczą kosztów jej spłaty.

W pierwszym rzędzie porównaj jak najwięcej prezentowanych usług, ponieważ dzięki temu lepiej zorientujesz się w sytuacji panującej w skali całego rynku.

Następnie bezwzględnie oblicz wielkość oprocentowania. R.R.S.O. jest dobrym sposobem, żeby błyskawicznie porównać koszta zobowiązania finansowego. Staraj się wybrać propozycję, która ma jak najniższe oprocentowanie. Co szczególnie ważne, sprawdź przestrzeganie zapisów prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy wskazują, iż odsetki dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Dodatkowo w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% wysokości pożyczanych środków. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni maksymalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty kredytowania.

Najlepiej będzie skorzystać z usług sprawdzonych firm. Upewnij się więc, że, w jakiej chcesz zwrócić się o wsparcie, znajduje się w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Otmuchów, jak i ogólnopolskich. Uważa się, że firmy należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak przykładowo Lendon, Extraportfel, Vivus, Miloan, Kuki lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należy AASA i Wonga pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszeni tam członkowie deklarują przestrzeganie etycznych zasad jak również dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dodatkowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W dalszej kolejności porównaj opłatę za rolowanie spłaty. Często opłata za prolongatę znacząco podwyższa sumaryczny koszt zadłużenia się.

Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest, żebyś sprawdzał portale dedykowane rynkowi pozabankowemu i śledził opinie o instytucji, która Cię interesuje. Duża liczba nieprzychylnych opinii musi obudzić Twoją uwagę.

Kolejna kwestia: zrób tak, żeby nie zadłużać się ponad możliwości finansowe. Oceń należycie swój domowy budżet i zdecyduj, czy będziesz w stanie bez problemu spłacić pożyczoną gotówkę. Miej świadomość, iż nieoddanie pieniędzy może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim zdecydujesz się na taki rodzaj finansowania, warto, żebyś ocenił swoje szanse na zaciągnięcie środków finansowych oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Własną sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych zweryfikujesz generując raport ze strony Biura Informacji Kredytowej. Raz na sześc miesięcy będziesz mógł taki dokument wygenerować bezpłatnie.

I sprawa najistotniejsza: z uwagą przeanalizuj treść umowy przed jej podpisaniem.

Żywimy nadzieję, iż zamieszczone tutaj wskazówki pozwolą wybrać instytucję spełniającą potrzeby.