Zestawienie pożyczek w Prudniku

W wielu wypadkach osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z usług dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej znajdziesz ofertę najtańszych firm pozabankowych. Szczególnie można wziąć pod uwagę kilkanaście pożyczek w znajdującym się tutaj naszym porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Prudniku (województwo opolskie) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty – od 30 dni do 96 miesięcy.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Data ostatniej zmiany: 14 września 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Ci, którzy poszukują chwilówki także mogą liczyć na pomoc. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres na miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy formalnościach ograniczonych do minimum. Jej cechą jest ograniczenie dokumentacji koniecznej do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także stosunkowo niskie oprocentowanie w promocji. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w niektórych przypadkach nowi kredytobiorcy mogą skorzystać z nich bezpłatnie. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając różnych opłat: związanych z prowizją oraz oprocentowaniem. Najniższa wysokość wynosi 100 zł, chociaż czasami jest ona większa niż dziesięć tysięcy złotych. Na zwrot środków jest 30 dni. Możliwe jest także zaciągnięcie zobowiązania na ponad miesiąc, rzędu 61 lub 45 dni. Może z nich skorzystać każda osoba pełnoletnia. Najniższy próg wiekowy to osiemnaście lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców oraz dokładną ich charakterystykę.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Wymagania

Z zasady pożyczka jest dostępna dla każdego, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Prudniku) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • ma udokumentowane dochody;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • ma co najmniej 18 lat.

Procedura

Do uzyskania pożyczki wystarczające jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, konta w banku a także aktywnego numeru telefonu.

Środki przekazywane są bezpośrednio na konto bankowe lub w jednej z placówek stacjonarnych w Prudniku. Mapa ich rozmieszczenia zamieszczona została w dalszej części. Zasadniczo na decyzję czeka się do pół godziny. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Dowiesz się dla przykładu czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wyniesie prowizja, ile kosztuje przedłużenie spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe bez weryfikacji BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać środków finansowych przez poślizg w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeżeli w czasie 5 poprzednich lat miałeś opóźnienie w spłacie zobowiązania kredytowego albo należysz do osób zadłużonych, ewentualnie brak Ci zdolności finansowej, w konsekwencji czego banki wydają decyzję negatywną, to zapewne rozważasz usługę pożyczkową nie wymagającą sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych baz dłużników. Pomoc zadłużonym opiera się na odstąpieniu od monitorowania rejestrów osób z długami. Wyróżnikiem takiego podejścia jest możliwość zawarcia umowy mimo negatywnej historii kredytowej, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Z pominięciem sprawdzania BIK możemy pożyczyć na przykład w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tym rejestrze powinni także zainteresować się propozycjami „Bociana”. We wspomnianych wyżej przypadkach badanie zdolności kredytowej przeprowadzane jest w sposób indywidualny. Posiadając zaległości w spłacie zobowiązań finansowych często banki odmawiają przyznania środków pieniężnych. W związku z tym dobrze jest przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się natomiast informacje na temat weryfikacji baz dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Prudnika i okolic

Dowóz pieniędzy bezpośrednio pożyczkobiorcy to dosyć wygodny dla pożyczkobiorców wariant pożyczania. Bez wątpienia jest to użyteczne na obszarach wiejskich. Formularz da się przesłać za pośrednictwem internetu. W ustalonym czasie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania wraz z gotówką. Po sfinalizowaniu umowy wręczy pieniądze. Co więcej w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę co miesiąc lub co tydzień. Korzystając z jego obecności będziesz miał możliwość wypytania o szczegóły przed podpisaniem umowy (na przykład o ewentualne niezrozumiałe zapisy w umowie czy regulaminie). Z drugiej strony z powodu potrzeby wynagradzania pracownika nieco wyższe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu osobistego

Gruntowna analiza rynku pożyczkowego dowodzi, że ograniczenie wymagań ze strony pożyczkodawcy to jedno z najczęściej poszukiwanych udogodnień. Zakres wymaganych formalności jest minimalna. Nie ma konieczności przedstawiać jakichkolwiek dokumentów dotyczących dochodów, bez względu na to, czy bierzemy pod uwagę wynagrodzenie z etatu, posiadaną emeryturę czy też świadczenie rentowe. Skorzystanie z takiej usługi nie nastręcza problemów: wystarczający jest aktywny telefon i rachunek w banku. Zasadniczo o pomoc finansową na bazie dokumentu tożsamości trzeba ubiegać się następująco - trzeba podać wysokość pieniędzy jak również pożądany okres spłaty pożyczonych środków. Potem trzeba wysłać wypełniony wniosek oraz oczekiwać na decyzję w formie maila lub SMSa. W przypadku pozytywnej decyzji, potrzebna kwota zostanie przelana na konto. Warto jednakże mieć na uwadze, że pomyślna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego często zależy od sytuacji finansowej.

Lokalizacja instytucji pożyczkowych

Na terenie miejscowości Prudnik i w okolicach znajduje się kilka placówek. Plan miasta przedstawiony poniżej przedstawia miejsca ich położenia. Kliknij na właściwy marker, żeby odczytać adres placówki. Jeżeli lokalizacja siedzib się zazębia, przybliż widok mapy. Klikając na wybraną placówkę, w pewnych przypadkach da się przejrzeć opinie napisane przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Prudniku i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z pożyczki należy poprzedzić szczegółowym rozeznaniem. Powinieneś sprawdzić kilka zasadniczych rzeczy, które dotyczą kosztów takich produktów finansowych.

Na początek analizuj jak najwięcej proponowanych usług, ponieważ za sprawą tego najlepiej uzyskasz orientację w sytuacji panującej w kraju.

W dalszej kolejności porównaj jaki jest poziom RRSO. RRSO to łatwa metoda, żeby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania finansowego. Pamiętaj, aby wybrać propozycję, która ma możliwie najniższe oprocentowanie. Co szczególnie ważne, sprawdź zgodność z zapisami ustawy o kredycie konsumenckim. Obowiązujące przepisy wskazują, iż odsetki nie mogą przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Co więcej w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wartości finansowania. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres przekraczający 30 dni maksymalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty finansowania.

Najkorzystniej jest skorzystać z usług sprawdzonych pożyczkodawców. Zweryfikuj zatem czy instytucja, w której chcesz starać się o pieniądze, znajduje się w prowadzonym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Prudnik, jak i ogólnopolskich. Istnieje przekonanie, że instytucje należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, przykładowo Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należą Wonga i AASA pożyczają całkowicie bezpiecznie. Zrzeszone tam firmy zobowiązane są przestrzegać etycznych zasad oraz dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług instytucji pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W dalszej kolejności sprawdź koszty przedłużenia długu. Z reguły prolongata bardzo podwyższa całkowity koszt.

Nadto koniecznym jest, żebyś sprawdzał serwisy internetowe zajmujące się rynkiem pozabankowym i sprawdził wypowiedzi o instytucji, którą jesteś zainteresowany. Duża ilość negatywnych ocen musi zwiększyć Twoją czujność.

Po piąte pilnuj, aby nie powiększyć zadłużenia ponad swoje możliwości finansowe. Przeanalizuj Twój budżet domowy i sprawdź, czy będziesz zdolny bez problemu zwrócić pożyczoną gotówkę. Miej świadomość, iż niespłacenie pieniędzy może spowodować dodatkowe koszty. Zanim zdecydujesz się na taką formę finansowania, dobrze, żebyś zweryfikował swoje szanse na zaciągnięcie środków finansowych oraz upewnił się, że nie jesteś dłużnikiem. Własną sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych sprawdzisz generując raport w witrynie BIKu. Jeden raz na sześc miesięcy możesz taki dokument pobrać bez kosztów.

I sprawa najistotniejsza: uważnie czytaj treść umowy przed jej podpisaniem.

Ufamy, że nasze sugestie pozwolą wytypować instytucję dopasowaną do potrzeb.