Zestawienie pożyczek w Świerzawie

W wielu wypadkach osoby chcące zdobyć pieniądze mogą skorzystać z usług dostępnych w instytucjach pożyczkowych. Poniżej znajdziesz ofertę najtańszych firm pozabankowych. W szczególności warto wziąć pod uwagę pożyczki dostępne w znajdującym się tutaj naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Świerzawie (województwo dolnośląskie) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Dane zaktualizowano w dniu: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby poszukujące chwilówki również mogą znaleźć coś dla siebie. Można pożyczyć pieniądze na krótki termin na kilkanaście dni lub miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy formalnościach ograniczonych do minimum. Jej cechą jest ograniczenie dokumentacji koniecznej do zawarcia umowy. Cechuje się również stosunkowo niskie oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto nadmienić, że w wybranych przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich darmowo. W typowych przypadkach zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając oprocentowania oraz prowizji. Minimalna kwota wynosi sto zł, podczas gdy przekracza ona 10 000 złotych. Okres spłaty waha się 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na długi okres, rzędu 2 miesięcy. Skorzystać z nich może każda osoba dorosła. Najniższy próg wiekowy to osiemnaście lat. Tabela poniżej zawiera wykaz tego typu usługodawców oraz dokładne ich parametry.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Świerzawie) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • dysponuje dochodami udokumentowanymi;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada telefon;
  • jest pełnoletni.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczy posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, konta w banku a także aktywnego numeru telefonu.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek lub w jednej z placówek stacjonarnych w Świerzawie. Mapa ich rozmieszczenia zamieszczona została w dalszej części. Przeważnie na decyzję czeka się od 15 do 30 minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz dla przykładu czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie wyniesie prowizja, ile wynoszą koszty przedłużenia spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe świadczone bez konsultowania BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać środków finansowych przez opóźnienie w wywiązaniu się z zobowiązań kredytowych? Jeżeli w trakcie pięciu ostatnich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego lub jesteś zadłużony, albo brak Ci zdolności kredytowej i w rezultacie instytucje bankowe wydają decyzję odmowną, to zapewne rozważasz usługę pożyczkową bez weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych rejestrów tego rodzaju. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem opiera się na odstąpieniu od przeglądania rejestrów bazodanowych zadłużonych. Zasadniczą jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Bez sprawdzania BIK pożyczymy na przykład w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tej bazie powinni również przyjrzeć się propozycjom Bociana. W wyżej wymienionych wariantach badanie zdolności finansowej realizowane jest w indywidualnym trybie. W przypadku posiadania zadłużenia często instytucje bankowe nie chcą pożyczyć pieniędzy. Dlatego też można przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia z kolei szczegółowe informacje dotyczące konsultowania baz osób z długami.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Świerzawy i okolic

Dowóz pieniędzy do lokum pożyczkobiorcy to przyjazny dla pożyczkobiorców wariant finansowania. Zasadniczo jest to pomocne w przypadku małych miejscowości. Formularz można przesłać drogą internetową. W umówionym momencie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania wraz z pożądaną kwotą. Tuż po sfinalizowaniu umowy przekaże pieniądze. Co więcej w wielu wypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę co miesiąc lub co tydzień. Korzystając z jego obecności będziesz miał możliwość podpytania o warunki przed podpisaniem umowy (między innymi o ewentualne niezrozumiałe określenia w regulaminie czy umowie). Jednakże ze względu na konieczność zatrudnienia takiego pracownika minimalnie wyższy jest koszt. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na sam dowód osobisty

Gruntowna analiza preferencji pożyczkobiorców dowodzi, iż ograniczenie wymagań ze strony pożyczkodawcy jest często poszukiwane. Zakres wymaganych formalności jest ograniczona. Nie trzeba przedstawiać odpowiednich dokumentów o dochodach, niezależnie od tego, czy chodzi o wynagrodzenie, emeryturę czy świadczenie rentowe. Skorzystanie z takiej usługi jest proste – oprócz dokumentu tożsamości należy posiadać aktywny numer telefonu i rachunek bankowy. Generalnie o wsparcie finansowe na podstawie dokumentu tożsamości należy ubiegać się w taki oto sposób – należy podać kwotę niezbędnych środków i okres spłaty. Następnie należy wysłać wypełniony wniosek oraz oczekiwać na decyzję w formie maila lub SMSa. W przypadku pozytywnej decyzji, potrzebna kwota będzie przekazana na konto bankowe. Należy jednakże pamiętać, że pomyślna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego zależeć będzie od sytuacji kredytowej.

Umiejscowienie instytucji pożyczkowych

Na terenie miejscowości Świerzawa i w okolicach znajduje się kilka placówek. Zaprezentowany plan miasta przedstawia ich położenie. Zaznacz odpowiedni znacznik, aby zobaczyć dane adresowe placówek. W razie konieczności przybliż widok mapy. Klikając na wybraną placówkę, w pewnych przypadkach można zobaczyć recenzje wystawione przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Świerzawie i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Decyzję o wyborze finansowania powinieneś poprzedzić drobiazgową analizą. Warto zweryfikować kilka podstawowych kwestii, dotyczących kosztów takich produktów.

Na początek poznaj możliwie dużo prezentowanych usług, ponieważ dzięki takiemu podejściu uzyskasz orientację w warunkach finansowania w kraju.

W dalszej kolejności poznaj poziom stopy oprocentowania. Stopa oprocentowania to wygodna metoda, aby błyskawicznie porównać koszta zobowiązania. Postaraj się dokonac wyboru propozycji, która posiada jak najniższy poziom oprocentowania. W szczególności oceń przestrzeganie zapisów ustawy o kredycie konsumenckim. Aktualne zapisy wskazują, iż odsetki nie powinny przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Dodatkowo w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% wartości pożyczanych środków. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres przekraczający 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty kredytowania.

Najbezpieczniej będzie skorzystać z usług wiarygodnych pożyczkodawców. Sprawdź więc, czy firma, w której chcesz zwrócić się o wsparcie, widnieje w prowadzonym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Świerzawa, jak i ogólnopolskich. Istnieje przekonanie, że instytucje należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak przykładowo Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należy Wonga i AASA pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych zasad i dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Informacje dotyczące obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Następnie sprawdź opłatę za przedłużenie zadłużenia. Przeważnie prolongatę spłaty wydatnie powiększa ogólny koszt.

Po czwarte potrzebne jest, abyś odwiedzał portale internetowe traktujące o usługach pozabankowych i śledził opinie o instytucji, której usługi rozważasz. Zbytnia liczba negatywnych ocen powinna wzbudzić Twoją szczególną nieufność.

Następna kwestia: zrób tak, żeby nie powiększyć zadłużenia ponad możliwości finansowe. Oceń należycie Twój budżet domowy i sprawdź, czy będziesz zdolny spłacić pożyczone pieniądze. Miej świadomość, iż opóźnienie w spłacie może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim zdecydujesz się na taką pomoc finansową, warto, abyś zweryfikował swoje szanse na zaciągnięcie pomocy finansowej oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Swoją sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów poznasz generując raport w witrynie BIKu. Jeden raz na pół roku możesz go wygenerować zupełnie za darmo.

I w końcu sprawa najważniejsza: uważnie przeczytaj zapisy umowy przed jej podpisaniem.

Mamy nadzieję, iż powyższe informacje pomogą zdecydować się na instytucję dostosowaną do wymagań.