Zestawienie pożyczek w Szczawnie Zdroju

W wielu wypadkach osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z pożyczek dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. W poniższej tabeli przedstawiamy ofertę najtańszych biur pozabankowych. Szczególnie można wziąć pod uwagę kilkanaście tego typu usług zaprezentowanych w znajdującym się tutaj naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Szczawnie Zdroju (województwo dolnośląskie) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Dane zaktualizowano w dniu: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Ci, którzy poszukują chwilówki też mają szansę na wsparcie finansowe. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres na kilkanaście dni lub miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy minimum formalności. Do jej cech zalicza się minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Cechuje się również dosyć niewygórowane oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w paru przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich z RRSO=0%. W typowych przypadkach zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając różnych opłat: oprocentowania oraz prowizji. Najniższa kwota to raptem 100 złotych, chociaż czasami przekracza ona dziesięć tysięcy złotych. Spłaty należy dokonać w okresie 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na ponad miesiąc - do 61 dni. Może z nich skorzystać każdy pełnoletni. Minimalny wiek wynosi 18 lat. Poniżej zamieściliśmy listę tego typu usługodawców a także kluczowe ich wskaźniki.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Szczawnie Zdroju) lub okolicach;
  • posiada obywatelstwo polskie;
  • posiada udokumentowane dochody;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • jest dorosły.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczające jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, rachunku bankowego a także aktywnego numeru telefonu.

Pomoc finansowa realizowana jest przelewem na rachunek lub w jednej z placówek stacjonarnych w Szczawnie Zdroju. Ich lokalizacja na planie miasta przedstawiona jest niżej. Typowo na decyzję czeka się około kwadransa. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz między innymi czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wyniesie prowizja, ile kosztuje przedłużenie spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe świadczone bez weryfikacji BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać pieniędzy przez opóźnienie w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeśli w trakcie ostatniego pięcioletniego okresu spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego lub jesteś zadłużony, albo nie posiadasz zdolności kredytowej i w rezultacie instytucje bankowe wydają decyzję negatywną, to prawdopodobnie planujesz starania o usługę pożyczkową bez sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych baz tego typu. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem bazuje na odstąpieniu od weryfikowania baz danych zadłużonych. Kluczową jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Bez sprawdzania biku pożyczymy na przykład w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tym rejestrze powinni dodatkowo zainteresować się propozycjami „Bociana”. We wskazanych powyżej propozycjach badanie zdolności finansowej realizowane jest indywidualnie. W sytuacji posiadania długów niejednokrotnie instytucje bankowe nie chcą pożyczyć pieniędzy. Dlatego też można przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia z kolei informacje na temat weryfikacji rejestrów dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Szczawna Zdroju i okolic

Dowóz pieniędzy bezpośrednio pożyczkobiorcy to relatywnie wygodny dla pożyczkobiorców tryb finansowania. Bez wątpienia jest to wygodne w przypadku ludzi starszych. Prośbę o dostarczenie pieniędzy można wysłać przez internet. O umówionej porze przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z gotówką. Po podpisaniu umowy przekaże pieniądze. Co więcej w wielu wypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Korzystając z jego obecności będziesz mieć sposobność wypytania o szczegóły przed podpisaniem umowy (na przykład o szczególne zapisy w umowie). Z drugiej strony z powodu potrzeby zatrudnienia i wynagradzania przedstawiciela nieco wyższy jest koszt. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na sam dowód osobisty

Gruntowna analiza preferencji kredytobiorców dowodzi, że przyspieszenie wydania decyzji to jedno z najczęściej poszukiwanych udogodnień. Ilość wymaganych formalności jest niewielka. Nie trzeba przedstawiać jakichkolwiek zaświadczeń dotyczących dochodów, bez względu na to, czy rozumiemy przez to dochody z pracy na etat, posiadaną emeryturę albo świadczenie rentowe. W celu skorzystania z finansowania wystarcza dokument tożsamości, rachunek bankowy oraz posiadanie telefonu komórkowego. Przeważnie o pomoc finansową na bazie dokumentu tożsamości można ubiegać się w następujący sposób - wystarczy określić kwotę pożyczanych środków i długość okresu spłaty pożyczonych środków. W następnym kroku należy wypełnić wniosek i czekać na decyzję w formie maila lub SMSa. W przypadku pozytywnej decyzji, potrzebna kwota zostanie przelana na konto osobiste. Warto jednakże pamiętać, że pomyślna decyzja zależeć będzie od zdolności finansowej.

Umiejscowienie firm pożyczkowych

Na terenie miejscowości Szczawno Zdrój i w okolicach znajduje się kilka placówek. Poniższa mapa przedstawia miejsca ich położenia. Zaznacz właściwy marker, aby wyświetlić dane adresowe placówek. W razie konieczności można powiększyć mapę. Wyświetlając placówkę, w niektórych przypadkach da się sprawdzić opinie napisane przez internautów.

biura pożyczkowe w Szczawnie Zdroju i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z określonego wariantu finansowania najlepiej najpierw poprzedzić szczegółowym rozeznaniem. Warto zwrócić uwagę na kilka fundamentalnych kwestii, odnoszących się do kosztów jej spłaty.

W pierwszej kolejności poznaj jak najwięcej dostępnych usług, dlatego że za sprawą tego pełniej rozeznasz się w sytuacji panującej na całym rynku.

W drugim kroku porównaj poziom oprocentowania rzeczywistego. Oprocentowanie RRSO to wygodna droga, żeby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania. Staraj się dokonac wyboru propozycji, która posiada możliwie najniższy poziom oprocentowania. Co szczególnie ważne, sprawdź przestrzeganie przepisów prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy stanowią, że odsetki nie powinny przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Dodatkowo w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wartości pożyczanych środków. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni maksymalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty pożyczanych środków.

Najkorzystniej jest skorzystać z usług sprawdzonych pożyczkodawców. Upewnij się więc, że, w jakiej planujesz zwrócić się o wsparcie, znajduje się w rejestrze KNF, czyli rządowej Komisji Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Szczawno Zdrój, jak i ogólnopolskich. Istnieje przekonanie, że instytucje należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, przykładowo Lendon, Extraportfel, Vivus, Miloan, Kuki lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należy Wonga i AASA pożyczają całkowicie bezpiecznie. Zrzeszeni tam członkowie muszą przestrzegać etycznych norm jak również dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dodatkowe informacje na temat obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W dalszej kolejności sprawdź koszty przedłużenia zadłużenia. Z reguły opłata za późniejszą spłatę znacząco powiększa ogólny poziom kosztów.

Po czwarte sensownie jest, abyś czytał portale internetowe zajmujące się parabankami i szukał opinii o instytucji, która Cię zainteresowała. Dominująca ilość negatywnych opinii winna podnieść Twoją szczególną nieufność.

Kolejna sprawa: rób tak, aby nie powiększyć zadłużenia ponad możliwości. Policz swój domowy budżet i sprawdź, czy będziesz zdolny bez problemu oddać pożyczoną gotówkę. Pamiętaj o tym, że nieoddanie pieniędzy może konieczność opłacenia przedłużenia. Zanim poprosisz o taki wariant pomocy finansowej, dobrze, żebyś zweryfikował swoje szanse na wzięcie gotówki oraz upewnił się, że nie jesteś dłużnikiem. Własną sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów poznasz generując raport na stronie BIKu. Jeden raz na pół roku będziesz mógł taki dokument pobrać bez kosztów.

I w końcu sprawa najważniejsza: uważnie czytaj umowę zanim ją podpiszesz.

Żywimy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą wytypować instytucję dopasowaną do potrzeb.