Pożyczki Ustroń

W wielu wypadkach osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z usług dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej przedstawiamy ofertę najtańszych biur pożyczkowych. W szczególności można wziąć pod uwagę kilkanaście pożyczek w opublikowanym tutaj naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Ustroniu (województwo śląskie) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Data ostatniej zmiany: 14 września 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby szukające chwilówki także mogą liczyć na pomoc. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres na okres do miesiąca. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy minimalnych formalnościach. Do jej istotnych cech zalicza się uproszczenie procedury wymaganej do zawarcia umowy. Cechuje się również stosunkowo niskie oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w wybranych przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich bezpłatnie. Najczęściej zawierają umowę i spłacają zobowiązanie z ominięciem związanych z oprocentowaniem oraz prowizją. Minimalna wysokość wynosi sto złotych, chociaż czasami jest ona większa niż dziesięć tysięcy PLN. Na spłatę będziesz miał 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na dłuższy czas - do 61 dni. Może z nich skorzystać każda osoba dorosła. Najniższy próg wiekowy to 18 lat. Tabela poniżej zawiera wykaz tego typu usługodawców wraz z ich szczegółową charakterystyką.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Wymagania

Z zasady pożyczka jest dostępna dla każdego, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Ustroniu) lub okolicach;
  • ma polskie obywatelstwo;
  • dysponuje dochodami udokumentowanymi;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada telefon;
  • ma co najmniej 18 lat.

Procedura

Do uzyskania pożyczki wystarczające jest posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, konta w banku a ponadto telefonu z aktywnym numerem.

Pomoc finansowa realizowana jest przelewem na rachunek lub w jednej z placówek stacjonarnych w Ustroniu. Ich lokalizacja na planie miasta zamieszczona została na końcu. Zasadniczo na decyzję czeka się kwadrans. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Zorientujesz się przykładowo czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wyniesie prowizja, czy można dokonać przedłużenia spłaty.

Usługi pożyczkowe bez zaglądania do BIKu

Banki nie chcą pożyczyć środków finansowych z powodu opóźnienia w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeśli w czasie pięciu ostatnich lat miałeś opóźnienie w spłacie zobowiązania kredytowego albo należysz do osób zadłużonych, ewentualnie brak Ci zdolności kredytowej, w konsekwencji czego instytucje bankowe nie chcą Ci pożyczyć pieniędzy, to zapewne planujesz starania o usługę pożyczkową nie wymagającą sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych baz zadłużonych. Pomoc zadłużonym polega na rezygnacji z monitorowania rejestrów dłużników. Jej główną cechą jest możliwość zawarcia umowy mimo negatywnej historii kredytowej, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Bez sprawdzania BIK pożyczymy chociażby w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tej bazie powinni także przyjrzeć się propozycjom Bociana. We wskazanych powyżej propozycjach ocena zdolności kredytowej dokonywana jest indywidualnie. W przypadku posiadania zadłużenia najczęściej instytucje bankowe nie chcą pożyczyć pieniędzy. Dlatego też warto sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia natomiast dane dotyczące konsultowania baz osób z długami.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Ustronia i okolic

Dowiezienie środków finansowych do lokum pożyczkobiorcy to bardzo wygodny dla pożyczkobiorców tryb pozyskiwania środków finansowych. Zasadniczo jest to użyteczne w przypadku małych miejscowości. Prośbę o przyjazd przedstawiciela można wysłać za pośrednictwem internetu. W umówionym momencie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania wraz z gotówką. Tuż po sfinalizowaniu umowy wręczy pieniądze. Ponadto w wielu wypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę co miesiąc lub co tydzień. Korzystając z jego obecności będziesz miał możliwość wypytania o szczegóły przed podpisaniem umowy (np. o szczególne zapisy w regulaminie czy umowie). Jednakże ze względu na konieczność wynagradzania przedstawiciela nieco wyższy jest koszt. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu

Głębsza analiza preferencji kredytobiorców dowodzi, iż ograniczenie formalności jest często poszukiwane. Ilość wymaganych formalności jest minimalna. Nie ma konieczności dostarczać odpowiednich zaświadczeń dotyczących dochodów, bez względu na to, czy bierzemy pod uwagę wynagrodzenie z etatu, świadczenia emerytalne lub dochody z renty. W celu skorzystania z finansowania wystarcza dokument tożsamości, rachunek w banku oraz telefon komórkowy. W większości przypadków o pomoc finansową na podstawie dokumentu tożsamości można ubiegać się w taki oto sposób – powinieneś wybrać kwotę niezbędnych środków i okres spłaty pożyczonych środków. Potem należy wypełnić wniosek oraz poczekać na decyzję w formie maila lub SMSa. Gdy decyzja będzie pozytywna, potrzebna kwota zostanie przelana na rachunek bankowy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pozytywna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego często zależy od sytuacji finansowej.

Lokalizacja biur pożyczkowych

Na terenie miejscowości Ustroń i w okolicach znajduje się kilka placówek. Mapa, którą zamieściliśmy przedstawia ich położenie. Kliknij na wybrany punkt lokalizacyjny, aby sprawdzić adres placówki. W przypadku nakładających się punktów można powiększyć mapę. Wyświetlając placówkę, w wybranych przypadkach można sprawdzić oceny napisane przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Ustroniu i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z pożyczki najlepiej najpierw poprzedzić szczegółową analizą. Dobrze zweryfikować parę ważnych rzeczy, odnoszących się do kosztów takich produktów finansowych.

Po pierwsze porównuj jak najwięcej proponowanych usług, jako że dzięki takiemu podejściu lepiej uzyskasz rozeznanie w sytuacji panującej w kraju.

Idąc dalej: bezwzględnie oceń jaki jest poziom oprocentowania. Stopa RRSO to wygodna droga, aby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania. Staraj się dokonac wyboru propozycji, która ma możliwie jak najniższy poziom kosztów. Co istotne, oceń przestrzeganie zapisów prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy wskazują, iż odsetki nie powinny przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Co więcej w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% wartości finansowania. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty pożyczanych środków.

Najlepiej jest skorzystać z usług sprawdzonych firm. Sprawdź więc, czy firma, w której planujesz starać się o pieniądze, zamieszczona jest w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Ustroń, jak i ogólnopolskich. Uważa się, że instytucje należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak chociażby Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należą AASA i Wonga pożyczają całkowicie bezpiecznie. Zrzeszone tam firmy zobowiązane są przestrzegać etycznych norm oraz dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe dane na temat obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Po trzecie porównaj opłatę za przedłużenie długu. Z reguły prolongatę spłaty istotnie powiększa całkowity koszt zadłużenia się.

Także dobrze, abyś wchodził na fachowe strony poświęcone usługom pozabankowym i prześledził wypowiedzi o instytucji, która Cię interesuje. Zbytnia liczba negatywnych opinii winna podnieść szczególną nieufność.

Po piąte postępuj tak, aby nie powiększyć zadłużenia ponad możliwości finansowe. Oceń należycie swój domowy budżet i zdecyduj, czy będziesz w stanie bezproblemowo zwrócić pożyczone środki. Pamiętaj o tym, że opóźnienie w spłacie może spowodować dodatkowe koszty. Zanim poprosisz o taką pomoc finansową, warto, abyś sprawdził swoje szanse na wzięcie środków finansowych oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Twoją sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów poznasz pobierając raport na stronie BIKu. Raz na pół roku będziesz w stanie go wygenerować bez ponoszenia kosztów.

I sprawa najistotniejsza: z uwagą czytaj umowę zanim ją podpiszesz.

Żywimy nadzieję, iż powyżej zaprezentowane wskazówki pomogą zdecydować się na instytucję dopasowaną do potrzeb.