Zestawienie pożyczek w Zatorze

Generalnie osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z pożyczek dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej prezentujemy ofertę najtańszych firm finansowych. Szczególnie można wziąć pod uwagę kilkanaście tego typu usług zaprezentowanych w opublikowanym tutaj naszym porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Zatorze (województwo małopolskie, powiat oświęcimski) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Informacje zaktualizowano w dniu: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby poszukujące chwilówki również mają szansę na wsparcie finansowe. Istnieje możliwość krótkoterminowego pożyczenia pieniędzy na 30 do 60 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy formalnościach ograniczonych do minimum. Jej istotną cechą jest uproszczenie procedury wymaganej do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także dosyć niewygórowane oprocentowanie w promocji. Warto dodać, że w kilku przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich bezpłatnie. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie z ominięciem prowizji oraz oprocentowania. Minimalna kwota wynosi 100 złotych, aczkolwiek w niektórych wypadkach jest ona większa niż dziesięć tysięcy PLN. Na zwrot środków jest 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na ponad miesiąc - 2 miesięcy. Skorzystać z nich może każda osoba pełnoletnia. Najniższy wiek to osiemnaście lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców wraz z ich szczegółową charakterystyką.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • zamieszkuje w Polsce (w tym przypadku w Zatorze) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • ma udokumentowane dochody;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • ma co najmniej 18 lat.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczy posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, konta w banku a także telefonu z aktywnym numerem.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek lub w jednej z placówek lokalnych w Zatorze. Mapa ich rozmieszczenia przedstawiona jest niżej. Zasadniczo na decyzję czeka się piętnaście minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz na przykład czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji będzie wynosić prowizja, czy można dokonać przedłużenia spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe świadczone bez zaglądania do BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać środków finansowych z powodu opóźnienia w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeśli w ciągu 5 poprzednich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego lub jesteś zadłużony, ewentualnie brak Ci zdolności kredytowej i w rezultacie instytucje bankowe wydają decyzję odmowną, wtedy zapewne rozważasz usługę pożyczkową bez weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych rejestrów zadłużonych. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem bazuje na odstąpieniu od przeglądania baz zalegających z płatnościami. Jej główną cechą jest brak wpływu na historię kredytową, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Z pominięciem sprawdzania biku pożyczymy na przykład w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tej bazie mogą również zainteresować się propozycjami „Bociana”. We wspomnianych wyżej przypadkach ocena zdolności kredytowej dokonywana jest indywidualnie. W sytuacji posiadania długów często instytucje bankowe wydają decyzje odmowne. Dlatego też dobrze jest przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się natomiast dane dotyczące weryfikacji rejestrów osób z długami.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Zatora i okolic

Dowiezienie środków finansowych do lokum pożyczkobiorcy to dogodny dla pożyczkobiorców wariant pożyczania. Bez wątpienia jest to użyteczne w przypadku terenów wiejskich. Prośbę o dostarczenie pieniędzy można wysłać za pośrednictwem internetu. W umówionym momencie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pożądaną kwotą. Po podpisaniu umowy wręczy pieniądze. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierać ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Przy okazji jego wizyty będziesz miał możliwość podpytania o warunki przed podpisaniem umowy (np. o niejasne zapisy w regulaminie czy umowie). Z drugiej strony ze względu na konieczność wynagradzania przedstawiciela nieco większe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na sam dowód osobisty

Bliższa analiza rynku dowodzi, że przyspieszenie wydania decyzji to jedno z najczęściej poszukiwanych udogodnień. Zakres wymaganych formalności jest niewielka. Nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń dochodowych, bez względu na to, czy chodzi o dochody z umowy o pracę, świadczenie emerytalne albo rentę. Celem skorzystania z finansowania wystarczający jest dokument potwierdzający tożsamość, rachunek w banku i dodatkowo numer telefonu komórkowego. Generalnie o pomoc finansową na bazie dokumentu tożsamości można ubiegać się w taki oto sposób – trzeba podać kwotę niezbędnych środków jak również czas spłaty. W następnym kroku należy wysłać wniosek oraz czekać na decyzję w formie SMSa lub emaila. W sytuacji pozytywnej decyzji, żądana kwota zostanie przekazana na konto bankowe. Warto jednakże mieć na uwadze, iż pozytywna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego często zależy od zdolności finansowej.

Mapa biur pożyczkowych

Na terenie miejscowości Zator i w okolicach znajduje się kilka placówek. Plan miasta przedstawiony poniżej wskazuje ich położenie. Zaznacz właściwy marker, aby sprawdzić dane adresowe placówek. W razie konieczności przybliż widok mapy. Wchodząc na placówkę, w pewnych przypadkach można zobaczyć oceny napisane przez konsumentów.

biura pożyczkowe w Zatorze i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Wybór konkretnego finansowania dobrze będzie poprzedzić szczegółowym rozeznaniem. Warto zweryfikować kilka kluczowych kwestii, które odnoszą się do kosztów spłaty zobowiązania.

Bezwzględnie zestawiaj jak najwięcej dostępnych usług, ponieważ dzięki temu pełniej rozeznasz się w sytuacji panującej w skali całego rynku.

Po drugie zweryfikuj skalę RRSO. R.R.S.O. to przydatny sposób, żeby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania. Pamiętaj, aby wybrać propozycję, która ma jak najniższy poziom kosztów. Szczególnie przeanalizuj przestrzeganie zapisów prawa konsumenckiego. Aktualne zapisy wskazują, iż odsetki nie mogą przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wysokości finansowania. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty pożyczanych środków.

Najbezpieczniej będzie skorzystać z usług wiarygodnych pożyczkodawców. Sprawdź więc, czy firma, w jakiej chcesz zwrócić się o wsparcie, widnieje w rejestrze KNF, czyli rządowej Komisji Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Zator, jak i ogólnopolskich. Uważa się, że biura należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak na przykład Lendon, Extraportfel, Vivus, Miloan, Kuki lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należą Wonga i AASA pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych norm jak również dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług instytucji pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dane dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W dalszej kolejności poznaj koszty przedłużenia spłaty. Często prolongata wydatnie podraża całkowity koszt.

Po czwarte warto, abyś studiował portale dedykowane rynkowi pozabankowemu i przeanalizował opinie o instytucji, którą jesteś zainteresowany. Przeważająca liczba negatywnych dyskusji musi wzbudzić Twoją szczególną czujność.

Następna kwestia: rób tak, żeby nie zadłużyć się ponad możliwości finansowe. Poddaj analizie Twój budżet domowy i zdecyduj, czy będziesz w stanie oddać pożyczone pieniądze. Pamiętaj o tym, że brak spłaty pieniędzy w terminie może spowodować dodatkowe koszty. Zanim zdecydujesz się na taką formę finansowania, warto, żebyś zweryfikował swoje szanse na wzięcie pieniędzy oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Twoją sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych ocenisz generując raport na stronie Biura Informacji Kredytowej. Jeden raz na sześc miesięcy będziesz w stanie taki raport wygenerować zupełnie za darmo.

I rzecz najważniejsza: z uwagą czytaj umowę zanim ją podpiszesz.

Ufamy, że powyższe wytyczne pozwolą wytypować instytucję spełniającą potrzeby.