Gdańsk — zestawienie szybkich pożyczek

Generalnie osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z usług dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej znajdziesz ofertę najtańszych firm pożyczkowych. W szczególności warto zainteresować się pożyczkami przedstawionymi w znajdującym się tutaj porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Gdańsku (województwo pomorskie) i okolicach. Okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy a maksymalna kwota to 60 000 złotych.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Aktualizacja: 14 września 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby szukające chwilówki też mogą liczyć na pomoc. Istnieje możliwość krótkoterminowego pożyczenia pieniędzy na 30 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy minimalnych formalnościach. Jej cechą jest ograniczenie dokumentacji koniecznej do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także dosyć niewygórowane oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto nadmienić, że w wybranych przypadkach nowi kredytobiorcy mogą skorzystać z nich za darmo. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając różnych opłat: oprocentowania oraz prowizji. Najniższa wysokość to zazwyczaj sto PLN, chociaż czasami przekracza ona dziesięć tysięcy złotych. Okres spłaty waha się 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na dłuższy czas - 45 lub 61 dni. Może z nich skorzystać każdy pełnoletni. Najniższy wiek to 18 lat. Tabela poniżej zawiera wykaz tego typu usługodawców oraz dokładne ich parametry.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Wymagania

Z zasady szybka pożyczka w mieście Gdańsk jest dostępna dla każdego, kto spełnia następujące wymagania:

  • zamieszkuje w Polsce;
  • jest polskim obywatelem;
  • dysponuje dochodami udokumentowanymi;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada telefon;
  • jest pełnoletni.

Procedura

W przypadku szybkiej pożyczki w Gdańsku wystarczające jest posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, rachunku bankowego a ponadto aktywnego numeru telefonu.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy lub w jednej z placówek stacjonarnych w Gdańsku. Ich lokalizacja na planie miasta zamieszczona została na końcu. Zasadniczo na decyzję czeka się 15 minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz na przykład czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie wyniesie prowizja, czy jest możliwość przedłużenia spłaty.

Usługi pożyczkowe bez zaglądania do BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać środków finansowych z powodu opóźnienia w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeśli w trakcie 5 poprzednich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego albo należysz do osób zadłużonych, ewentualnie nie posiadasz zdolności finansowej i w rezultacie instytucje bankowe wydają decyzję negatywną, to zapewne rozważasz usługę pożyczkową bez sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych baz dłużników. Pomoc zadłużonym opiera się na rezygnacji z badania baz zalegających z płatnościami. Kluczową jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Bez sprawdzania biku pożyczymy na przykład w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tej bazie powinni również zainteresować się propozycjami „Bociana”. We wspomnianych wyżej przypadkach każda sytuacja oceniana jest w sposób indywidualny. Posiadając zaległości w spłacie zobowiązań finansowych niejednokrotnie banki wydają decyzje odmowne. Dlatego też można przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się dodatkowo dane na temat weryfikacji rejestrów dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE

Jak uzyskać pożyczkę do domu w Gdańsku?

Dowóz środków finansowych bezpośrednio pożyczkobiorcy to relatywnie wygodny dla pożyczkobiorców wariant pożyczania. Niewątpliwie jest to użyteczne w przypadku małych miejscowości. Prośbę o dostarczenie pieniędzy da się wysłać za pośrednictwem internetu. O umówionej porze przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania wraz z pieniędzmi. Po podpisaniu umowy przekaże gotówkę. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie przyjeżdżał odbierać ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Przy okazji jego wizyty będziesz miał możliwość podpytania o szczegółowe warunki przed podpisaniem umowy (np. o konkretne określenia w umowie). W porównaniu z usługami internetowymi nieco wyższy jest koszt tego typu usługi finansowej z racji konieczności zatrudnienia takiego pracownika. W naszym zestawieniu znajdziesz dwie instytucje dysponujące gotówką w domu. Tego rodzaju usługę świadczą Bocian oraz Mikroratka.

Jak dostać pożyczkę na dowód?

Pożyczanie na dokument tożsamości to rozwiązanie często poszukiwane przez klientów. Ilość wymagań jest ograniczona. Pożyczkobiorca nie potrzebuje przedstawiać odpowiednich dokumentów dotyczących dochodów, niezależnie od tego, czy bierzemy pod uwagę wynagrodzenie, świadczenie emerytalne czy rentę. W celu zaciągnięcia finansowania wystarczający jest dokument potwierdzający tożsamość, konto w banku i dodatkowo posiadanie telefonu komórkowego. W większości przypadków usługę świadczoną na dowód bez zaświadczeń załatwia się następująco - powinieneś wybrać wartość niezbędnych środków oraz pożądany okres spłaty pożyczonych środków. Potem należy wysłać wniosek i poczekać na decyzję w formie SMSa lub emaila. W przypadku pozytywnej decyzji, żądana kwota zostanie przekazana na konto. Należy jednak pamiętać, że pomyślna decyzja zależna jest od zdolności finansowej.

Lokalizacja firm pożyczkowych

Na terenie miejscowości Gdańsk i w okolicach znajduje się kilka placówek. Zaprezentowany plan miasta zawiera ich lokalizację. Zaznacz odpowiedni znacznik, aby poznać adres. Jeżeli punkty zachodzą na siebie, można powiększyć mapę. Wyświetlając placówkę, w pewnych przypadkach można sprawdzić recenzje wystawione przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Gdańsku i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Wybór konkretnej pożyczki powinieneś poprzedzić szczegółowym rozeznaniem. Dobrze ocenić parę nadrzędnych kwestii, które dotyczą kosztów spłaty.

Bezwzględnie porównuj możliwie dużo dostępnych usług, ponieważ dzięki takiemu podejściu zorientujesz się w warunkach finansowania na rynku tych produktów.

To nie wszystko sprawdź wielkość oprocentowania rzeczywistego. Stopa oprocentowania to wygodna droga, żeby błyskawicznie porównać koszta zobowiązania finansowego. Pamiętaj, aby dokonac wyboru propozycji, która posiada możliwie najniższy poziom opłat. W szczególności oceń zgodność z zapisami prawa konsumenckiego. Aktualne zapisy wskazują, iż odsetki dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Dodatkowo w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% kwoty pożyczanych środków. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres przekraczający 30 dni maksymalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty kredytowania.

Najlepiej będzie skorzystać z usług sprawdzonych pożyczkodawców. Sprawdź więc, czy firma, w której zamierzasz starać się o pieniądze, znajduje się w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Gdańsk, jak i ogólnopolskich. W powszechnej opinii firmy należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak na przykład Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należy Wonga i AASA pożyczają całkowicie bezpiecznie. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych zasad i dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Informacje na temat obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Następnie porównaj opłatę za przedłużenie długu. Z reguły opłata za tzw. rolowanie bardzo powiększa całkowity koszt zadłużenia się.

Nadto dobrze, abyś czytał portale traktujące o usługach pozabankowych i szukał opinii o instytucji, która Cię zainteresowała. Dominująca liczba złych opinii musi wzbudzić Twoją szczególną czujność.

Kolejna kwestia: postępuj tak, aby nie zadłużać się ponad możliwości finansowe. Policz Twój budżet domowy i zdecyduj, czy będziesz w stanie oddać pożyczone środki. Pamiętaj o tym, iż brak spłaty pieniędzy w terminie może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim zdecydujesz się na taką pomoc finansową, dobrze, abyś sprawdził swoje szanse na skorzystanie z środków finansowych oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Swoją sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów sprawdzisz pobierając raport w witrynie Biura Informacji Kredytowej. Jeden raz na sześc miesięcy możesz taki dokument pobrać darmowo.

I pamiętaj: z uwagą przeczytaj treść umowy przed jej podpisaniem.

Żywimy nadzieję, iż powyższe rozwiązania pomogą wybrać instytucję spełniającą wymagania.