Szybkie pożyczki Kraków

Generalnie osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z pożyczek dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. W poniższej tabeli przedstawiamy ofertę najtańszych firm pozabankowych. Szczególnie można wziąć pod uwagę kilkanaście tego typu usług zaprezentowanych w znajdującym się tu naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Krakowie (województwo małopolskie) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Dane zaktualizowano w dniu: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby szukające chwilówki także mogą liczyć na pomoc. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres na 30 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy formalnościach ograniczonych do minimum. Do jej cech zalicza się minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także dosyć niewygórowane oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w niektórych przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich z RRSO=0%. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie nie ponosząc kosztów związanych z prowizją oraz oprocentowaniem. Najniższa wysokość wynosi 100 PLN, choć w pewnych przypadkach bywa ona wyższa niż 10 000 PLN. Na spłatę będziesz miał od 5 do 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy w większym wymiarze czasowym - 45 lub 61 dni. Skorzystać z nich może każda osoba dorosła. Najniższy wiek to 18 lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców wraz z ich szczegółową charakterystyką.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Krakowie) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • ma udokumentowane dochody;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • jest dorosły.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczające jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, rachunku bankowego a także aktywnego numeru telefonu.

Pomoc finansowa realizowana jest przelewem na rachunek lub w jednej z placówek lokalnych w Krakowie. Mapa ich rozmieszczenia przedstawiona jest na samym dole. Typowo na decyzję czeka się około piętnastu minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Zorientujesz się m.in. czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wynosi prowizja, ile wynoszą koszty przedłużenia spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe świadczone bez weryfikacji BIKu

Banki nie chcą pożyczyć środków finansowych z powodu opóźnienia w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeśli w czasie 5 poprzednich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego albo należysz do osób zadłużonych, ewentualnie nie posiadasz zdolności finansowej, w konsekwencji czego banki wydają decyzję odmowną, to zapewne rozważasz usługę pożyczkową nie wymagającą weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych baz zadłużonych. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem polega na rezygnacji z badania rejestrów bazodanowych zadłużonych. Zasadniczą jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Bez weryfikacji w biku możemy pożyczyć na przykład w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tej bazie mogą również zainteresować się propozycjami „Bociana”. W wyżej wymienionych wariantach ocena zdolności kredytowej dokonywana jest w indywidualnym trybie. W przypadku posiadania zadłużenia niejednokrotnie banki wydają decyzje odmowne. W związku z tym dobrze jest przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się dodatkowo dane na temat konsultowania baz dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE

Jak uzyskać pożyczkę do domu w Krakowie?

Dowóz gotówki do lokum pożyczkobiorcy to dogodny dla pożyczkobiorców rodzaj pożyczania. Zasadniczo jest to pomocne w przypadku ludzi starszych. Prośbę o przyjazd przedstawiciela da się wysłać za pośrednictwem internetu. W umówionym momencie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania wraz z pożądaną kwotą. Po podpisaniu umowy przekaże gotówkę. Co więcej w wielu wypadkach pracownik ten będzie przyjeżdżał odbierać ratę co miesiąc lub co tydzień. Korzystając z jego obecności będziesz mieć możliwość zapytania o warunki przed podpisaniem umowy (na przykład o szczególne określenia w regulaminie czy umowie). W odniesieniu do usług internetowych trochę wyższy jest koszt tego typu usługi finansowej z powodu potrzeby zatrudnienia takiego pracownika. W naszym zestawieniu znajdziesz 2 instytucje dysponujące gotówką z dowozem do domu. Taką usługę świadczą Bocian oraz Mikroratka.

Jak dostać pożyczkę na dowód?

Świadczenie usług finansowych na podstawie dokumentu tożsamości to rozwiązanie często poszukiwane wśród pożyczkobiorców. Ilość wymaganych formalności jest niewielka. Pożyczkobiorca nie potrzebuje dostarczać jakichkolwiek zaświadczeń o dochodach, niezależnie od tego, czy chodzi o wynagrodzenie, świadczenie emerytalne czy rentę. Ubieganie się o taką usługę jest proste – oprócz dokumentu tożsamości należy posiadać aktywny numer telefonu oraz rachunek bankowy. W większości przypadków usługę świadczoną na dowód bez zaświadczeń załatwia się w taki oto sposób – należy wybrać wysokość pieniędzy jak również okres spłaty. Następnie trzeba wypełnić wniosek i poczekać na decyzję w formie maila lub SMSa. W przypadku pozytywnej decyzji, żądana kwota zostanie przelana na konto osobiste. Trzeba jednak pamiętać, iż pozytywna decyzja zależy od sytuacji finansowej.

Mapa firm pożyczkowych

Na terenie miejscowości Kraków i w okolicach znajduje się kilka placówek. Zaprezentowany plan miasta wskazuje rozlokowanie. Kliknij na wybrane miejsce, żeby wyświetlić adres. W razie potrzeby przybliż mapę. Klikając na wybraną placówkę, w pewnych przypadkach da się przejrzeć opinie napisane przez internautów.

biura pożyczkowe w Krakowie i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z określonego wariantu finansowania warto najpierw poprzedzić szczegółową analizą. Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw, jakie dotyczą kosztów takich produktów.

Na początek poznaj jak najwięcej proponowanych usług, ze względu na to że za sprawą tego najlepiej rozeznasz się w sytuacji panującej na rynku tych produktów.

Idąc dalej: obowiązkowo sprawdź jaki jest poziom oprocentowania. Stopa oprocentowania jest dobrym sposobem, aby błyskawicznie porównać poziom kosztów zobowiązania finansowego. Staraj się wybrać propozycję, która posiada jak najniższy poziom kosztów. Szczególnie sprawdź przestrzeganie przepisów prawa konsumenckiego. Aktualne zapisy stanowią, że odsetki nie mogą przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Co więcej w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 5% wysokości finansowania. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty finansowania.

Najkorzystniej będzie skorzystać z usług wiarygodnych pożyczkodawców. Sprawdź więc, czy firma, w jakiej chciałbyś zwrócić się o wsparcie, widnieje w opublikowanym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Kraków, jak i ogólnopolskich. Istnieje przekonanie, że podmioty będące członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, przykładowo Lendon, Extraportfel, Vivus, Miloan, Kuki lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego m.in. należy Wonga i AASA pożyczają całkowicie bezpiecznie. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych zasad i dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług instytucji pożyczających pod zastaw nieruchomości. Informacje dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Następnie poznaj koszty przedłużenia zadłużenia. Z reguły opłata za przedłużenie istotnie podraża finalny poziom kosztów.

Dodatkowo warto, żebyś analizował dostępne fora poświęcone usługom pozabankowym i poszukiwał opinii o instytucji, której usługi rozważasz. Duża liczba nieprzychylnych dyskusji powinna obudzić szczególną uwagę.

Po piąte kontroluj, żeby nie powiększyć zadłużenia ponad możliwości finansowe. Oceń należycie ile zarabiasz oraz ile wydajesz i zdecyduj, czy będziesz zdolny bez problemu zwrócić pożyczone pieniądze. Pamiętaj o tym, iż opóźnienie w spłacie może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim poprosisz o taki rodzaj finansowania, dobrze, żebyś zweryfikował swoje szanse na skorzystanie z pieniędzy oraz upewnił się, że nie jesteś zadłużony. Własną sytuację dotyczącą niespłaconych kredytów poznasz generując raport w witrynie Biura Informacji Kredytowej. Jeden raz na sześc miesięcy będziesz w stanie taki dokument pobrać bezpłatnie.

I rzecz najważniejsza: uważnie czytaj zapisy umowy zanim ją podpiszesz.

Ufamy, że powyżej opublikowane porady pomogą zdecydować się na instytucję spełniającą wymagania.