Szybkie pożyczki Kraków

W tabeli poniżej przedstawiamy zestawienie pożyczek udzielanych w Krakowie (województwo małopolskie). Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty – od 30 dni do 96 miesięcy.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Informacje zaktualizowano w dniu: 9 maja 2023.
Sprawdź więcej

Sprawdź także:

Ci, którzy poszukują produktów na krótki termin również mają szansę na wsparcie finansowe. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres na miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy formalnościach ograniczonych do minimum. Do jej cech zalicza się uproszczenie procedury wymaganej do zawarcia umowy. Cechuje się również stosunkowo niskie oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto nadmienić, że w paru przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich za darmo. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie nie ponosząc kosztów oprocentowania oraz prowizji. Minimalna wysokość wynosi sto PLN, choć w pewnych przypadkach jest ona większa niż dziesięć tysięcy PLN. Spłaty należy dokonać w okresie 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na dłuższy czas - 2 miesięcy. Może z nich skorzystać każda osoba dorosła. Minimalny próg wiekowy wynosi 18 lat. Poniższa tabela przedstawia listę tego typu usługodawców a także kluczowe ich wskaźniki.

 Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Kto może wziąć pożyczkę w Krakowie?

Pożyczkobiorcy chcący skorzystać z określonej usługi powinny spełniać poniższe wymagania:

  • mieszkać w Polsce;
  • mieć polskie obywatelstwo;
  • mieć udokumentowane dochody;
  • być posiadaczami konta bankowego;
  • posiadać aktywny numer telefonu;
  • być pełnoletnie.

Jak wziąć pożyczkę w Krakowie?

Aby móc skorzystać z powyższych propozycji, w większości przypadków wystarczające jest tylko posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, rachunku bankowego a także telefonu z aktywnym numerem. W większości przypadków pomoc finansowa realizowana jest przelewem na rachunek. Typowo na decyzję czeka się od 15 do 30 minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe należy użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Zorientujesz się choćby czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wynosi prowizja, czy można dokonać przedłużenia spłaty zobowiązania pieniężnego.

Można ponadto udać się osobiście do jednej z placówek lokalnych w Krakowie. Ich lokalizacja na planie miasta zaprezentowana jest w dalszej części.

Czy da się dostać pieniądze bez zaglądania do BIK?

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy przez poślizg w spłacie zobowiązań kredytowych? Jeżeli w trakcie pięciu ostatnich lat miałeś opóźnienie w spłacie zobowiązania kredytowego lub jesteś zadłużony, albo nie masz zdolności finansowej, w konsekwencji czego banki odrzucają Twoje wnioski kredytowe, to prawdopodobnie planujesz starania o usługę pożyczkową nie wymagającą sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych rejestrów tego rodzaju. Pomoc zadłużonym opiera się na rezygnacji z sprawdzania baz danych osób z długami. Jej główną cechą jest możliwość zawarcia umowy mimo negatywnej historii kredytowej, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Bez BIK można pożyczyć pieniądze chociażby w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tym rejestrze powinni także przyjrzeć się propozycjom Mikroratki i Bociana. W wyżej wymienionych wariantach badanie zdolności finansowej realizowane jest w sposób indywidualny. W przypadku posiadania zadłużenia najczęściej instytucje bankowe odmawiają przyznania środków pieniężnych. Dlatego też warto przejrzeć pożyczki dla zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się natomiast informacje na temat weryfikacji rejestrów dłużników.

 Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE

Jak uzyskać pożyczkę do domu w Krakowie?

Dowóz gotówki do lokum pożyczkobiorcy to relatywnie wygodny dla pożyczkobiorców sposób pożyczania. W szczególności może to być przydatne w przypadku osób starszych. Prośbę o przyjazd przedstawiciela da się wypełnić za pośrednictwem internetu. W umówionym momencie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pieniędzmi. Tuż po podpisaniu umowy wręczy gotówkę. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę co miesiąc lub co tydzień. Korzystając z jego obecności będziesz mieć sposobność podpytania o warunki przed podpisaniem umowy (np. o szczególne określenia w umowie). W porównaniu z usługami internetowymi nieco wyższy jest koszt takiego typu usługi finansowej ze względu na konieczność zatrudnienia i wynagradzania takiego pracownika. O pieniądze z dowozem do domu klienci mogą wnioskować w kilku podmiotach pożyczkowych. Takie usługę świadczą Bocian oraz Mikroratka.

Jak dostać pożyczkę na dowód?

Pożyczanie na dokument tożsamości to produkt szczególnie poszukiwany jeśli chodzi o klientów. Zakres wymagań jest niewielka. Pożyczkobiorca nie musi dostarczać żadnych zaświadczeń dochodowych, bez względu na to, czy chodzi o dochody z pracy na etat, świadczenie emerytalne albo rentę. Wnioskowanie o taką usługę nie nastręcza problemów: oprócz dokumentu tożsamości należy posiadać aktywny numer telefonu oraz rachunek w banku. W większości przypadków usługę na sam dowód załatwia się w taki oto sposób – wystarczy określić kwotę potrzebnych środków jak również pożądany okres spłaty długu. Następnie trzeba wysłać wniosek i poczekać na decyzję w formie maila lub SMSa. Gdy decyzja będzie pozytywna, pożyczana kwota będzie przekazana na konto osobiste. Trzeba jednakże mieć świadomość, że pomyślna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego zależeć będzie od sytuacji finansowej.

Adresy placówek pożyczkowych w Krakowie

Zaprezentowany plan miasta wskazuje miejsca położenia placówek. Zaznacz wybraną kropkę, aby odczytać adres. W przypadku nakładających się punktów można przybliżyć mapę. Wchodząc na placówkę, w niektórych przypadkach można przejrzeć oceny wystawione przez konsumentów.
Placówki pożyczkowe w Krakowie.

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z usług finansowych warto poprzedzić szczegółową analizą. Musisz ocenić parę zasadniczych spraw, dotyczących kosztów takich produktów.

Na początek porównuj jak najwięcej dostępnych usług, dlatego że dzięki takiemu podejściu najpełniej rozeznasz się w sytuacji panującej na całym rynku.

W drugim rzędzie obowiązkowo porównaj poziom stóp procentowych. Oprocentowanie RRSO to łatwa metoda, żeby błyskawicznie porównać koszty zobowiązania finansowego. Staraj się dokonac wyboru propozycji, która posiada jak najniższy poziom opłat. Co szczególnie ważne, sprawdź przestrzeganie zapisów prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy stanowią, że odsetki nie mogą przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Dodatkowo w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wartości finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty finansowania.

Najlepiej jest skorzystać z usług wiarygodnych firm. Sprawdź więc, czy firma, w której chciałbyś starać się o pieniądze, wykazana jest w prowadzonym przez KNF rejestrze (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Istnieje przekonanie, że firmy będące członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, chociażby Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należy AASA i Wonga udzielają pomocy finansowej całkowicie bezpiecznie. Zrzeszeni tam członkowie zobowiązane są przestrzegać etycznych zasad jak również dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług instytucji pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dodatkowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Po trzecie oszacuj koszt prolongowania zadłużenia. Przeważnie opłata za przedłużenie mocno powiększa sumaryczny koszt.

Ponadto dobrze, żebyś analizował strony internetowe dedykowane rynkowi pozabankowemu i przeanalizował opinie o instytucji, która Cię interesuje. Zbyt duża liczba krytycznych opinii musi zwiększyć Twoją szczególną nieufność.

Następna kwestia: pamiętaj, aby nie zadłużyć się powyżej swoich możliwości spłaty. Poddaj analizie Twój budżet domowy i zdecyduj, czy będziesz w stanie bezproblemowo spłacić pożyczoną gotówkę. Nie zapominaj o tym, iż brak spłaty pieniędzy w terminie może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim zdecydujesz się na taką pomoc finansową, dobrze, abyś zweryfikował swoje szanse na zaciągnięcie środków finansowych oraz upewnił się, że nie jesteś dłużnikiem. Własną sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych zweryfikujesz generując raport w witrynie BIKu. Raz na pół roku będziesz w stanie taki raport wygenerować zupełnie za darmo.

I pamiętaj: uważnie czytaj umowę zanim ją podpiszesz.

Żywimy nadzieję, iż zamieszczone tutaj rozwiązania pozwolą wytypować instytucję spełniającą potrzeby.