Szybkie pożyczki Rybnik

Zasadniczo osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z usług dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej przedstawiamy ofertę najtańszych biur pożyczkowych. Szczególnie można wziąć pod uwagę kilkanaście pożyczek w znajdującym się tu naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Rybniku (województwo śląskie) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty – od 30 dni do 96 miesięcy.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Dane zaktualizowano w dniu: 14 września 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby szukające chwilówki też mogą liczyć na pomoc. Istnieje możliwość krótkoterminowego pożyczenia pieniędzy na miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy formalnościach ograniczonych do minimum. Do jej istotnych cech zalicza się minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także stosunkowo niskie oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto nadmienić, że w wybranych przypadkach nowi kredytobiorcy mogą skorzystać z nich bezpłatnie. W typowych przypadkach zawierają umowę i spłacają zobowiązanie nie ponosząc kosztów prowizji oraz oprocentowania. Najniższa wysokość wynosi 100 złotych, podczas gdy przekracza ona 10 000 PLN. Okres spłaty waha się 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na ponad miesiąc - 61 lub 45 dni. Skorzystać z nich może każdy pełnoletni. Minimalny próg wiekowy to osiemnaście lat. Poniżej zamieściliśmy listę tego typu usługodawców wraz z aktualną charakterystyką.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Wymagania

Z zasady pożyczka jest dostępna dla każdego, kto spełnia następujące wymagania:

  • zamieszkuje w Polsce (w tym przypadku w Rybniku) lub okolicach;
  • ma polskie obywatelstwo;
  • posiada udokumentowane dochody;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • jest dorosły.

Procedura

Do uzyskania pożyczki wystarczy posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, konta w banku a ponadto telefonu z aktywnym numerem.

Pomoc finansowa realizowana jest przelewem na rachunek lub w jednej z placówek lokalnych w Rybniku. Mapa ich rozmieszczenia zamieszczona została niżej. Typowo na decyzję czeka się około kwadransa. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Dowiesz się choćby czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wyniesie prowizja, jaki jest koszt przedłużenia spłaty.

Usługi pożyczkowe bez weryfikacji BIKu

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy przez poślizg w spłacie kredytu? W przypadku, gdy w trakcie ostatniego pięcioletniego okresu spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego lub jesteś zadłużony, albo brak Ci zdolności finansowej i w rezultacie instytucje bankowe wydają decyzję odmowną, to zapewne rozważasz usługę pożyczkową nie wymagającą sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych rejestrów dłużników. Pomoc zadłużonym opiera się na rezygnacji z monitorowania baz osób z długami. Zasadniczą jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Z pominięciem weryfikacji w BIK pożyczymy chociażby w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tej bazie mogą również przyjrzeć się propozycjom Bociana. We wspomnianych wyżej przypadkach badanie zdolności kredytowej przeprowadzane jest w sposób indywidualny. W przypadku posiadania zadłużenia często instytucje bankowe wydają decyzje odmowne. W związku z tym można przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się dodatkowo dane na temat konsultowania baz osób z długami.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE

Jak uzyskać pożyczkę do domu w Rybniku?

Dowiezienie gotówki do lokum pożyczkobiorcy to bardzo wygodny dla pożyczkobiorców rodzaj pożyczania. Zasadniczo może to być pomocne w przypadku małych miejscowości. Prośbę o przyjazd przedstawiciela można wysłać przez internet. O umówionej porze przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pieniędzmi. Po sfinalizowaniu umowy przekaże pieniądze. Co więcej w wielu wypadkach pracownik ten będzie odbierać ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Przy okazji jego wizyty będziesz miał sposobność wypytania o szczegółowe warunki przed podpisaniem umowy (np. o szczególne określenia w umowie czy regulaminie). W odniesieniu do usług internetowych trochę wyższy jest koszt takiego rodzaju finansowania z powodu potrzeby wynagradzania przedstawiciela. O pieniądze w domu można wnioskować w paru podmiotach pożyczkowych. Taką usługę świadczą Bocian oraz Mikroratka.

Jak dostać pożyczkę na dowód?

Pożyczanie na dokument tożsamości to usługa finansowa poszukiwana jeśli chodzi o klientów. Ilość wymagań jest minimalna. Klienci nie są zobowiązani przedstawiać jakichkolwiek dokumentów dochodowych, bez względu na to, czy bierzemy pod uwagę wynagrodzenie, świadczenie emerytalne lub świadczenie rentowe. Skorzystanie z takiej usługi jest proste – oprócz dokumentu tożsamości należy posiadać aktywny numer telefonu i konto osobiste. W większości przypadków usługę na podstawie dowodu załatwia się w taki oto sposób – wystarczy wybrać kwotę pieniędzy i okres spłaty. W następnym kroku trzeba wypełnić wniosek i czekać na decyzję w formie SMSa lub emaila. Gdy decyzja będzie pozytywna, potrzebna kwota będzie przekazana na rachunek bankowy. Trzeba jednakże pamiętać, że pozytywna decyzja zależna jest od zdolności finansowej.

Adresy firm pożyczkowych

Na terenie miejscowości Rybnik i w okolicach znajduje się kilka placówek. Plan miasta przedstawiony poniżej wskazuje ich umiejscowienie. Kliknij na właściwy lokalizator, aby zobaczyć adres placówki. Jeżeli punkty zachodzą na siebie, przybliż widok mapy. Wchodząc na placówkę, w pewnych przypadkach można przeczytać recenzje napisane przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Rybniku i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z pożyczki najlepiej poprzedzić szczegółową analizą. Warto ocenić parę podstawowych spraw, jakie dotyczą kosztów spłaty zobowiązania.

Na początek oceniaj jak najwięcej proponowanych usług, dlatego że za sprawą tego najlepiej zorientujesz się w sytuacji panującej na rynku finansowym.

W drugim rzędzie oszacuj jaka jest wysokość oprocentowania rzeczywistego. Oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) to wygodna metoda, aby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania finansowego. Staraj się dokonac wyboru propozycji, która ma możliwie jak najniższy poziom opłat. W szczególności sprawdź zgodność z zapisami prawa konsumenckiego. Aktualne zapisy stanowią, że odsetki powinny nie przekraczać dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% kwoty finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty finansowania.

Najlepiej jest skorzystać z usług wiarygodnych pożyczkodawców. Upewnij się więc, że, w której planujesz starać się o pieniądze, wykazana jest w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Rybnik, jak i ogólnopolskich. W powszechnej opinii instytucje należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, na przykład Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należy Wonga i AASA pożyczają całkowicie bezpiecznie. Zrzeszone tam firmy muszą przestrzegać etycznych norm i dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe dane na temat obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Po trzecie oceń koszty przedłużenia długu. Z reguły opłata za prolongatę istotnie podwyższa sumaryczny koszt zadłużenia się.

Ponadto dobrze, byś wchodził na fora dyskusyjne poświęcone usługom pozabankowym i przeanalizował opinie o instytucji, której usługi rozważasz. Dominująca liczba niekorzystnych ocen powinna zwiększyć Twoją nieufność.

Kolejna kwestia: dopilnuj, żeby nie powiększyć zadłużenia ponad możliwości. Policz ile zarabiasz oraz ile wydajesz i sprawdź, czy będziesz w stanie oddać pożyczone pieniądze. Pamiętaj o tym, iż niespłacenie pieniędzy może spowodować dodatkowe koszty. Zanim zdecydujesz się na taki wariant pomocy finansowej, warto, żebyś sprawdził swoje szanse na zaciągnięcie środków finansowych oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Twoją sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych sprawdzisz generując raport w witrynie BIKu. Jeden raz na pół roku będziesz mógł go wygenerować bez kosztów.

I sprawa najistotniejsza: z uwagą przeanalizuj treść umowy przed jej podpisaniem.

Wierzymy, iż zamieszczone tutaj wskazówki pozwolą zdecydować się na instytucję dopasowaną do potrzeb.