Pelplin — zestawienie najlepszych pożyczek

Generalnie osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z usług dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. W poniższej tabeli prezentujemy ofertę najtańszych biur pożyczkowych. Szczególnie można wziąć pod uwagę kilkanaście pożyczek w opublikowanym poniżej naszym porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Pelplinie (województwo pomorskie) i okolicach. Okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy a maksymalna kwota to 60 000 złotych.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Informacje zaktualizowano w dniu: 14 września 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby szukające chwilówki też mają szansę na wsparcie finansowe. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres na 30 do 60 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy formalnościach ograniczonych do minimum. Do jej cech zalicza się ograniczenie dokumentacji koniecznej do zawarcia umowy. Cechuje się również dosyć niewygórowane oprocentowanie w promocji. Warto dodać, że w paru przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich za darmo. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając różnych opłat: oprocentowania oraz prowizji. Minimalna wysokość wynosi 100 PLN, chociaż czasami przewyższa ona dziesięć tysięcy złotych. Okres spłaty waha się 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy w większym wymiarze czasowym, rzędu 61 lub 45 dni. Skorzystać z nich może każda osoba pełnoletnia. Minimalny próg wiekowy to 18 lat. Poniżej zamieszczony jest wykaz tego typu usługodawców a także kluczowe ich wskaźniki.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Wymagania

Z zasady pożyczka jest dostępna dla każdego, kto spełnia następujące wymagania:

  • zamieszkuje w Polsce (w tym przypadku w Pelplinie) lub okolicach;
  • jest polskim obywatelem;
  • dysponuje dochodami udokumentowanymi;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada telefon;
  • ma co najmniej 18 lat.

Procedura

Do uzyskania pożyczki wystarczające jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, konta w banku a także aktywnego numeru telefonu.

Pomoc finansowa realizowana jest przelewem na rachunek bankowy lub w jednej z placówek lokalnych w Pelplinie. Mapa ich rozmieszczenia zaprezentowana jest niżej. Typowo na decyzję czeka się do pół godziny. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz między innymi czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji będzie wynosić prowizja, ile wynoszą koszty przedłużenia spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe z ominięciem weryfikacji w BIKu

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy przez opóźnienie w wywiązaniu się z zobowiązań kredytowych? Jeśli w ciągu pięciu ostatnich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego lub należysz do osób zadłużonych, ewentualnie nie masz zdolności kredytowej, w konsekwencji czego instytucje bankowe wydają decyzję odmowną, wtedy zapewne rozważasz usługę pożyczkową bez weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych baz zadłużonych. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem opiera się na odstąpieniu od przeglądania rejestrów zalegających z długami. Zasadniczą jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Z pominięciem weryfikacji w BIK możemy pożyczyć na przykład w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tym rejestrze powinni dodatkowo przyjrzeć się propozycjom Bociana. We wskazanych powyżej propozycjach ocena zdolności kredytowej dokonywana jest w sposób indywidualny. W sytuacji posiadania długów niejednokrotnie banki wydają decyzje odmowne. Dlatego też warto sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się z kolei informacje na temat sprawdzania rejestrów osób z długami.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Pelplina i okolic

Dowóz środków finansowych bezpośrednio pożyczkobiorcy to bardzo wygodny dla pożyczkobiorców tryb pozyskiwania środków finansowych. Zasadniczo może to być wygodne w przypadku wsi. Prośbę o dostarczenie pieniędzy da się przesłać przez internet. W ustalonym czasie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z gotówką. Po podpisaniu umowy przekaże pieniądze. Ponadto w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierać ratę co miesiąc lub co tydzień. Korzystając z jego obecności będziesz miał sposobność wypytania o warunki przed podpisaniem umowy (między innymi o niejasne zapisy w umowie czy regulaminie). Jednakże z racji konieczności wynagradzania przedstawiciela trochę wyższe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na sam dowód osobisty

Bliższa analiza rynku dowodzi, że ograniczenie wymagań ze strony pożyczkodawcy jest często poszukiwane. Liczba wymagań jest minimalna. Nie ma potrzeby dostarczać żadnych zaświadczeń o dochodach, niezależnie od tego, czy rozumiemy przez to wynagrodzenie z etatu, emeryturę lub dochody z renty. Ubieganie się o taką usługę jest proste – oprócz dokumentu tożsamości należy posiadać aktywny numer telefonu oraz konto w banku. W większości przypadków o pomoc finansową na bazie dokumentu tożsamości należy starać się w taki oto sposób – powinieneś określić wysokość potrzebnych środków jak również okres spłaty pieniędzy. W następnym kroku należy wysłać wypełniony wniosek oraz poczekać na decyzję w formie maila lub SMSa. W sytuacji pozytywnej decyzji, żądana kwota będzie przekazana na konto osobiste. Warto jednak mieć świadomość, że pozytywna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego zależy od zdolności kredytowej.

Mapa biur pożyczkowych

Na terenie miejscowości Pelplin i w okolicach znajduje się kilka placówek. Plan miasta przedstawiony poniżej przedstawia ich położenie. Zaznacz właściwy lokalizator, aby sprawdzić dane adresowe placówek. Jeżeli punkty zachodzą na siebie, przybliż widok mapy. Klikając na wybraną placówkę, w pewnych przypadkach można sprawdzić oceny wystawione przez konsumentów.

biura pożyczkowe w Pelplinie i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z pożyczki najlepiej poprzedzić szczegółowym rozeznaniem. Warto ocenić parę podstawowych kwestii, które dotyczą kosztów jej spłaty.

W pierwszym rzędzie oceniaj możliwie dużo dostępnych usług, ze względu na to że dzięki temu pełniej rozeznasz się w sytuacji panującej na całym rynku.

Dalej: obowiązkowo poznaj jaka jest wysokość R.R.S.O.. Stopa oprocentowania to przydatny sposób, aby błyskawicznie porównać koszty zobowiązania finansowego. Postaraj się wybrać propozycję, która posiada możliwie jak najniższy poziom opłat. Szczególnie przeanalizuj przestrzeganie zapisów prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy wskazują, iż odsetki powinny nie przekraczać dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Co więcej w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wysokości finansowania. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres przekraczający 30 dni maksymalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty kredytowania.

Najkorzystniej jest skorzystać z usług wiarygodnych pożyczkodawców. Zweryfikuj zatem czy instytucja, w której chciałbyś zwrócić się o wsparcie, wykazana jest w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Pelplin, jak i ogólnopolskich. Uważa się, że firmy należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, chociażby Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należą AASA i Wonga pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszeni tam członkowie muszą przestrzegać etycznych norm oraz dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług instytucji pożyczających pod zastaw nieruchomości. Szczegółowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Po trzecie poznaj opłaty za przedłużenie spłaty. Często opłata za późniejszą spłatę wydatnie podraża finalny koszt zadłużenia się.

Także pożądane jest, byś analizował dostępne fora poświęcone usługom pozabankowym i prześledził uwagi o instytucji, którą jesteś zainteresowany. Dominująca liczba negatywnych dyskusji musi wzbudzić szczególną nieufność.

Następna kwestia: pilnuj, żeby nie zadłużyć się ponad swoje możliwości finansowe. Policz Twoje aktualne dochody i wydatki i sprawdź, czy będziesz w stanie zwrócić pożyczone środki. Miej świadomość, iż brak spłaty pieniędzy w terminie może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim zdecydujesz się na taki wariant pomocy finansowej, warto, żebyś ocenił swoje szanse na skorzystanie z kredytu oraz upewnił się, że nie jesteś osobą zadłużoną. Własną sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych ocenisz generując raport ze strony BIKu. Jeden raz na sześc miesięcy będziesz w stanie go pobrać bez kosztów.

I pamiętaj: uważnie przeanalizuj treść umowy zanim ją podpiszesz.

Wierzymy, iż zamieszczone tutaj porady pomogą wybrać instytucję spełniającą wymagania.