Pożyczki Koziegłowy

Generalnie osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z pożyczek dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. W poniższej tabeli prezentujemy ofertę najtańszych biur finansowych. W szczególności można wziąć pod uwagę kilkanaście tego typu usług zaprezentowanych w znajdującym się tu naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Koziegłowach (województwo śląskie) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty – od 30 dni do 96 miesięcy.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Data aktualizacji: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby szukające chwilówki także nie są pozostawieni samym sobie. Istnieje możliwość krótkoterminowego pożyczenia pieniędzy na kilkanaście dni lub miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe w jak najkrótszym czasie przy minimum formalności. Do jej istotnych cech zalicza się minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także dosyć niewygórowane oprocentowanie w promocji. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w niektórych przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich za darmo. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając oprocentowania oraz prowizji. Najniższa wysokość to raptem 100 PLN, chociaż czasami przewyższa ona dziesięć tysięcy PLN. Na zwrot środków jest 30 dni. Możliwe jest także zaciągnięcie zobowiązania na dłuższy czas - 2 miesięcy. Może z nich skorzystać każda osoba pełnoletnia. Najniższy wiek to osiemnaście lat. Poniższa tabela przedstawia listę tego typu usługodawców wraz z ich szczegółową charakterystyką.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Koziegłowach) lub okolicach;
  • ma polskie obywatelstwo;
  • posiada udokumentowane dochody;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • jest pełnoletni.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczy posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, rachunku bankowego a ponadto telefonu z aktywnym numerem.

Pomoc finansowa realizowana jest przelewem na rachunek bankowy lub w jednej z placówek lokalnych w Koziegłowach. Ich lokalizacja na planie miasta zaprezentowana jest na końcu. Zasadniczo na decyzję czeka się kwadrans. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Zorientujesz się choćby czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie wynosi prowizja, czy można dokonać przedłużenia spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe świadczone bez weryfikacji BIKu

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy przez opóźnienie w wywiązaniu się z zobowiązań kredytowych? Jeśli w czasie 5 poprzednich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego lub należysz do osób zadłużonych, ewentualnie nie posiadasz zdolności finansowej, w konsekwencji czego banki wydają decyzję odmowną, to zapewne planujesz starania o usługę pożyczkową nie wymagającą weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych baz tego typu. Pomoc zadłużonym bazuje na odstąpieniu od sprawdzania baz danych zalegających z płatnościami. Zasadniczą jej cechą jest brak wpływu na historię kredytową, elastyczność, wysoka dostępność oraz szybkość. Z pominięciem weryfikacji w biku pożyczymy na przykład w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tej bazie mogą również zainteresować się propozycjami „Bociana”. W wyżej wymienionych wariantach badanie zdolności finansowej realizowane jest indywidualnie. Posiadając zaległości w spłacie zobowiązań finansowych niejednokrotnie instytucje bankowe odmawiają przyznania środków pieniężnych. Dlatego też można sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się z kolei szczegółowe informacje dotyczące sprawdzania baz dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Koziegłów i okolic

Dostarczanie pieniędzy do lokum pożyczkobiorcy to relatywnie wygodny dla pożyczkobiorców sposób pożyczania. W szczególności może to być użyteczne w przypadku wsi. Prośbę o dostarczenie pieniędzy da się przesłać drogą internetową. W ustalonym czasie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z gotówką. Tuż po podpisaniu umowy przekaże pieniądze. Co więcej w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Przy okazji jego wizyty będziesz mieć sposobność wypytania o warunki przed podpisaniem umowy (między innymi o ewentualne niezrozumiałe zapisy w regulaminie). Jednakże z powodu konieczności wynagradzania pracownika trochę większe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na sam dowód osobisty

Bliższa analiza rynku pozabankowego wskazuje, że uproszczenie formalności jest poszukiwane przez wiele osób. Zakres formalności jest niewielka. Nie ma konieczności dostarczać żadnych dokumentów dotyczących dochodów, niezależnie od tego, czy rozumiemy przez to dochody z pracy na etat, świadczenia emerytalne albo świadczenie rentowe. Ubieganie się o taką usługę nie nastręcza problemów: wystarczający jest aktywny telefon i konto osobiste. Zasadniczo o wsparcie finansowe na bazie dokumentu tożsamości trzeba starać się w następujący sposób - wystarczy podać wysokość potrzebnych środków i okres spłaty pieniędzy. W następnym kroku trzeba wysłać wypełniony wniosek i czekać na decyzję w formie maila lub SMSa. W sytuacji pozytywnej decyzji, potrzebna kwota będzie przekazana na konto bankowe. Warto jednakże pamiętać, że pomyślna decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego zależy od sytuacji kredytowej.

Adresy instytucji pożyczkowych

Na terenie miejscowości Koziegłowy i w okolicach znajduje się kilka placówek. Zaprezentowany plan miasta przedstawia ich lokalizację. Kliknij na właściwy marker, żeby wyświetlić adres. W razie konieczności powiększ mapę. Wyświetlając placówkę, w niektórych przypadkach można przejrzeć opinie napisane przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Koziegłowach i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Decyzję o wyborze finansowania powinieneś poprzedzić drobiazgową analizą. Powinieneś zweryfikować kilka arcyważnych rzeczy, odnoszących się do kosztów takich produktów finansowych.

Na początek analizuj jak najwięcej proponowanych rozwiązań, dlatego że za sprawą tego najlepiej zorientujesz się w sytuacji panującej w kraju.

Dalej: bezwzględnie oszacuj skalę stóp procentowych. Stopa RRSO to przydatny sposób, żeby błyskawicznie porównać koszty zobowiązania. Staraj się wybrać propozycję, która ma możliwie najniższe oprocentowanie. Szczególnie zweryfikuj zgodność z zapisami prawa konsumenckiego. Aktualne zapisy wskazują, iż odsetki dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Dodatkowo w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wysokości finansowania. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres przekraczający 30 dni maksymalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty kredytowania.

Najlepiej będzie skorzystać z usług wiarygodnych pożyczkodawców. Zweryfikuj zatem czy instytucja, w jakiej zamierzasz starać się o pieniądze, widnieje w rejestrze KNF, czyli rządowej Komisji Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Koziegłowy, jak i ogólnopolskich. Istnieje przekonanie, że placówki będące członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, przykładowo Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należą Wonga i AASA pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszone tam firmy deklarują przestrzeganie etycznych norm oraz dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług instytucji pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dane na temat obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Następnie porównaj opłatę za rolowanie długu. Z reguły opóźnienie spłaty mocno podraża sumaryczny koszt zadłużenia się.

Dodatkowo konieczne jest, abyś wchodził na dostępne serwisy traktujące o usługach pozabankowych i analizował opinie o instytucji, której usługi rozważasz. Zbyt duża ilość krytycznych dyskusji winna obudzić Twoją uwagę.

Kolejna sprawa: dopilnuj, żeby nie powiększyć zadłużenia ponad swoje możliwości finansowe. Przeanalizuj Twój budżet domowy i zdecyduj, czy jesteś w stanie oddać pożyczone pieniądze. Pamiętaj o tym, iż niespłacenie pieniędzy może przysporzyć dodatkowych kosztów. Zanim poprosisz o taki wariant pomocy finansowej, warto, żebyś sprawdził swoje szanse na skorzystanie z gotówki oraz upewnił się, że nie jesteś dłużnikiem. Twoją sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych ocenisz generując raport na stronie BIKu. Jeden raz na pół roku możesz taki dokument pobrać darmowo.

I w końcu sprawa najważniejsza: uważnie czytaj umowę przed jej podpisaniem.

Ufamy, że powyżej zaprezentowane sugestie pozwolą wytypować instytucję spełniającą wymagania.