Pożyczki Skoczów

W wielu wypadkach osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z usług dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej prezentujemy ofertę najtańszych biur finansowych. W szczególności można wziąć pod uwagę kilkanaście pożyczek w znajdującym się tutaj naszym porównaniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Skoczowie (województwo śląskie) i okolicach. Okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy a maksymalna kwota to 60 000 złotych.

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Dane zaktualizowano w dniu: 14 września 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby szukające chwilówki też nie są pozostawieni samym sobie. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres na miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy minimalnych formalnościach. Jej istotną cechą jest minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Cechuje się również stosunkowo niskie oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w paru przypadkach nowi kredytobiorcy mogą skorzystać z nich darmowo. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie nie ponosząc kosztów związanych z prowizją oraz oprocentowaniem. Minimalna kwota to zazwyczaj sto złotych, choć w pewnych przypadkach bywa ona wyższa niż dziesięć tysięcy złotych. Okres spłaty waha się 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na ponad miesiąc, rzędu 45 lub 61 dni. Może z nich skorzystać każda osoba dorosła. Najniższy próg wiekowy to 18 lat. Tabela poniżej zawiera wykaz tego typu usługodawców oraz dokładne ich parametry.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Wymagania

Z zasady pożyczka jest dostępna dla każdego, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Skoczowie) lub okolicach;
  • ma polskie obywatelstwo;
  • posiada udokumentowane dochody;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • ma co najmniej 18 lat.

Procedura

Do uzyskania pożyczki wystarczające jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, rachunku bankowego a ponadto aktywnego numeru telefonu.

Pomoc finansowa realizowana jest przelewem na rachunek lub w jednej z placówek lokalnych w Skoczowie. Ich lokalizacja na planie miasta zamieszczona została na końcu. Przeważnie na decyzję czeka się od 15 do 30 minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Zorientujesz się m.in. czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w określonej propozycji wynosi prowizja, czy jest szansa na przedłużenie spłaty zobowiązania pieniężnego.

Usługi pożyczkowe bez sprawdzania BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać pieniędzy przez poślizg w spłacie kredytu? Jeśli w ciągu ostatniego pięcioletniego okresu miałeś opóźnienie w spłacie zobowiązania kredytowego albo należysz do osób zadłużonych, ewentualnie nie posiadasz zdolności finansowej, w konsekwencji czego banki wydają decyzję odmowną, wtedy zapewne planujesz starania o usługę pożyczkową nie wymagającą weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych baz zadłużonych. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem polega na rezygnacji z konsultowania baz osób zadłużonych. Wyróżnikiem takiego podejścia jest brak wpływu na historię kredytową, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Bez sprawdzania biku pożyczymy na przykład w „Plus” i „Smart”. Usługobiorcy zadłużeni widniejący w tym rejestrze powinni dodatkowo przyjrzeć się propozycjom Bociana. W wyżej wymienionych wariantach badanie zdolności finansowej realizowane jest w indywidualnym trybie. Posiadając zaległości w spłacie zobowiązań finansowych niejednokrotnie banki odmawiają przyznania środków pieniężnych. W związku z tym dobrze jest przejrzeć pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia z kolei dane dotyczące konsultowania rejestrów dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE

Jak uzyskać pożyczkę do domu w Skoczowie?

Dowiezienie gotówki do lokum pożyczkobiorcy to bardzo wygodny dla pożyczkobiorców sposób finansowania. Zasadniczo może to być użyteczne w przypadku osób starszych. Prośbę o przyjazd przedstawiciela można wysłać przez internet. O umówionej porze przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pieniędzmi. Po sfinalizowaniu umowy wręczy gotówkę. Co więcej w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Korzystając z jego obecności będziesz mieć sposobność podpytania o szczegółowe warunki przed podpisaniem umowy (przykładowo o niejasne zapisy w umowie czy regulaminie). W odniesieniu do usług internetowych trochę wyższy jest koszt takiego rodzaju usługi finansowej z powodu konieczności zatrudnienia takiego pracownika. O pieniądze w domu możemy wnioskować w 2 firmach pożyczkowych. Takie usługę świadczą Bocian oraz Mikroratka.

Jak dostać pożyczkę na dowód?

Pożyczanie na dokument tożsamości to produkt szczególnie poszukiwany jeśli chodzi o klientów. Ilość formalności jest niewielka. Klienci nie są zobowiązani przedstawiać jakichkolwiek dokumentów dotyczących dochodów, niezależnie od tego, czy chodzi o dochody z umowy o pracę, posiadaną emeryturę czy rentę. W celu skorzystania z finansowania wystarcza dokument tożsamości, rachunek bankowy i posiadanie telefonu komórkowego. Typową usługę na dowód bez zaświadczeń załatwia się następująco - trzeba wybrać wysokość niezbędnych środków oraz pożądany okres spłaty pożyczonych środków. Potem trzeba wypełnić wniosek i czekać na decyzję w formie SMSa lub emaila. W przypadku pozytywnej decyzji, potrzebna kwota będzie przekazana na konto bankowe. Należy jednakże mieć świadomość, że pomyślna decyzja zależy od zdolności kredytowej.

Umiejscowienie firm pożyczkowych

Na terenie miejscowości Skoczów i w okolicach znajduje się kilka placówek. Poniższa mapa zawiera rozlokowanie. Zaznacz właściwy marker, aby odczytać adres. W razie potrzeby można powiększyć mapę. Wchodząc na placówkę, w wybranych przypadkach da się przeczytać recenzje napisane przez internautów.

biura pożyczkowe w Skoczowie i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z pożyczki należy najpierw poprzedzić szczegółową analizą. Warto sprawdzić kilka nadrzędnych spraw, które odnoszą się do kosztów spłaty zobowiązania.

W pierwszej kolejności zestawiaj możliwie dużo dostępnych rozwiązań, ze względu na to że dzięki temu pełniej rozeznasz się w warunkach finansowania w kraju.

W dalszej kolejności obowiązkowo sprawdź wielkość oprocentowania rzeczywistego. R.R.S.O. to przydatny sposób, aby błyskawicznie porównać koszty zobowiązania. Pamiętaj, aby wybrać propozycję, która ma możliwie jak najniższy poziom kosztów. Co istotne, przeanalizuj przestrzeganie przepisów prawa konsumenckiego. Aktualne zapisy wskazują, iż odsetki dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wartości pożyczanych środków. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres przekraczający 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami wynosi 20% całkowitej kwoty pożyczanych środków.

Najlepiej jest skorzystać z usług sprawdzonych pożyczkodawców. Upewnij się więc, że, w której chcesz zwrócić się o wsparcie, wykazana jest w rejestrze KNF, czyli rządowej Komisji Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Skoczów, jak i ogólnopolskich. Istnieje przekonanie, że biura należące do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, chociażby Lendon, Extraportfel, Vivus, Miloan, Kuki lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należy AASA i Wonga pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszeni tam członkowie deklarują przestrzeganie etycznych norm a także dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dane dotyczące obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse jak również na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

W kolejnym kroku oszacuj koszty przedłużenia długu. Z reguły przedłużenie spłaty bardzo powiększa całkowity poziom kosztów.

Również konieczne jest, żebyś czytał serwisy internetowe poświęcone usługom pozabankowym i śledził opinie o instytucji, która Cię interesuje. Zbyt duża liczba krytycznych ocen powinna obudzić Twoją szczególną czujność.

Po piąte postępuj tak, aby nie powiększyć zadłużenia ponad możliwości. Przeanalizuj Twój budżet domowy i sprawdź, czy będziesz w stanie bezproblemowo zwrócić pożyczone środki. Pamiętaj o tym, że opóźnienie w spłacie może konieczność opłacenia przedłużenia. Zanim zdecydujesz się na taki rodzaj finansowania, dobrze, abyś sprawdził swoje szanse na skorzystanie z kredytu oraz upewnił się, że nie jesteś zadłużony. Własną sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych poznasz pobierając raport na stronie Biura Informacji Kredytowej. Raz na pół roku będziesz mógł taki dokument wygenerować bez ponoszenia kosztów.

I sprawa najistotniejsza: uważnie przeanalizuj umowę zanim ją podpiszesz.

Mamy nadzieję, iż powyższe sugestie pozwolą wybrać instytucję spełniającą potrzeby.