Pożyczki w Lesznie

W wielu wypadkach osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z pożyczek dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. W poniższej tabeli przedstawiamy ofertę najtańszych firm pożyczkowych. W szczególności można wziąć pod uwagę kilkanaście tego typu usług zaprezentowanych w znajdującym się tu naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Lesznie (województwo wielkopolskie, powiat Leszno) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Aktualizacja: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Ci, którzy poszukują chwilówki także mogą liczyć na pomoc. Możliwe jest zdobycie środków finansowych na niedługi okres na 30 do 60 dni. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy minimum formalności. Do jej istotnych cech zalicza się minimalizacja formalności niezbędnych do zawarcia umowy. Istotną cechą jest także dosyć niewygórowane oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w niektórych przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich bezpłatnie. Najczęściej zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając związanych z prowizją oraz oprocentowaniem. Minimalna wysokość wynosi sto PLN, choć w pewnych przypadkach jest ona większa niż 10 000 złotych. Spłaty należy dokonać w okresie od 5 do 30 dni. Możliwe jest także zaciągnięcie zobowiązania na dłuższy okres - 61 lub 45 dni. Skorzystać z nich może każdy pełnoletni. Minimalny wiek to osiemnaście lat. Tabela poniżej zawiera wykaz tego typu usługodawców wraz z aktualną charakterystyką.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • zamieszkuje w Polsce (w tym przypadku w Lesznie) lub okolicach;
  • posiada obywatelstwo polskie;
  • dysponuje dochodami udokumentowanymi;
  • jest posiadaczem konta bankowego;
  • posiada telefon;
  • jest pełnoletni.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczające jest posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, rachunku bankowego a także telefonu z aktywnym numerem.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy lub w jednej z placówek lokalnych w Lesznie. Ich lokalizacja na planie miasta zaprezentowana jest na samym dole. Zasadniczo na decyzję czeka się piętnaście minut. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz przykładowo czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie wyniesie prowizja, ile kosztuje przedłużenie spłaty.

Usługi pożyczkowe świadczone bez zaglądania do BIKu

Instytucja bankowa nie chce przyznać środków finansowych z powodu opóźnienia w spłacie kredytu? Jeżeli w ciągu ostatniego pięcioletniego okresu spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego albo jesteś zadłużony, albo brak Ci zdolności finansowej, w konsekwencji czego banki wydają decyzję negatywną, to prawdopodobnie rozważasz usługę pożyczkową nie wymagającą sprawdzania rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych rejestrów dłużników. Pomoc zadłużonym bazuje na odstąpieniu od badania rejestrów zalegających z długami. Wyróżnikiem takiego podejścia jest możliwość zawarcia umowy mimo negatywnej historii kredytowej, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Z pominięciem weryfikacji w biku możemy pożyczyć na przykład w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tej bazie powinni dodatkowo przyjrzeć się propozycjom Bociana. W wyżej wymienionych wariantach ocena zdolności finansowej przeprowadzana jest w indywidualnym trybie. W przypadku posiadania zadłużenia najczęściej banki odmawiają przyznania środków pieniężnych. Dlatego też warto sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. Znajdująca się poniżej tabela przedstawia natomiast dane dotyczące weryfikacji baz dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Leszna i okolic

Dowóz pieniędzy do lokum pożyczkobiorcy to dogodny dla pożyczkobiorców sposób finansowania. Niewątpliwie może to być pomocne na obszarach wiejskich. Formularz można wypełnić za pośrednictwem internetu. O umówionej porze przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z gotówką. Tuż po podpisaniu umowy przekaże pieniądze. Co więcej w wielu przypadkach pracownik ten będzie odbierać ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Korzystając z jego obecności będziesz miał możliwość wypytania o szczegóły przed podpisaniem umowy (między innymi o ewentualne niezrozumiałe zapisy w umowie czy regulaminie). Z drugiej strony ze względu na potrzebę zatrudnienia i wynagradzania konsultanta nieco większe są koszty. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na podstawie dowodu osobistego

Gruntowna analiza rynku wskazuje, iż ograniczenie wymagań ze strony pożyczkodawcy jest poszukiwane przez wiele osób. Ilość formalności jest niewielka. Nie ma potrzeby dostarczać żadnych dokumentów dotyczących dochodów, niezależnie od tego, czy rozumiemy przez to wynagrodzenie z etatu, posiadaną emeryturę czy też rentę. Ubieganie się o taką usługę jest łatwe: wystarcza posiadanie telefonu a także rachunek w banku. Generalnie o wsparcie finansowe na podstawie dokumentu tożsamości można ubiegać się w taki oto sposób – wystarczy określić kwotę pieniędzy i długość okresu spłaty pożyczonych środków. W następnym kroku trzeba wysłać wniosek oraz oczekiwać na decyzję w formie maila lub SMSa. Gdy decyzja będzie pozytywna, potrzebna kwota będzie przelana na konto bankowe. Warto jednakże mieć świadomość, iż pozytywna decyzja kredytowa zależna jest od zdolności kredytowej.

Adresy biur pożyczkowych

Na terenie miejscowości Leszno i w okolicach znajduje się kilka placówek. Poniższa mapa zawiera miejsca ich położenia. Kliknij na wybraną kropkę, aby zobaczyć adres. W razie potrzeby przybliż mapę. Klikając na wybraną placówkę, w pewnych przypadkach można zobaczyć oceny wystawione przez kredytobiorców.

biura pożyczkowe w Lesznie i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Decyzję o wyborze finansowania warto najpierw poprzedzić szczegółową analizą. Winieneś ocenić parę fundamentalnych kwestii, które odnoszą się do kosztów tego typu zobowiązania.

Po pierwsze zestawiaj możliwie dużo prezentowanych usług, ponieważ dzięki takiemu podejściu lepiej rozeznasz się w warunkach finansowania na rynku finansowym.

Dalej: bezwzględnie zweryfikuj wysokość oprocentowania rzeczywistego. Stopa oprocentowania to wygodna metoda, żeby błyskawicznie porównać koszt zobowiązania finansowego. Postaraj się wybrać propozycję, która posiada możliwie najniższe oprocentowanie. Szczególnie zweryfikuj przestrzeganie przepisów prawa konsumenckiego. Obowiązujące przepisy stanowią, że odsetki powinny nie przekraczać dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Dodatkowo w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wartości pożyczanych środków. Z kolei w przypadku kredytów konsumenckich na okres przekraczający 30 dni maksymalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty finansowania.

Najlepiej jest skorzystać z usług wiarygodnych firm. Sprawdź więc, czy firma, w której chcesz zwrócić się o wsparcie, wykazana jest w rejestrze KNF, czyli rządowej Komisji Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Leszno, jak i ogólnopolskich. W powszechnej opinii firmy będące członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, przykładowo Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należą Wonga i AASA pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszeni tam członkowie muszą przestrzegać etycznych zasad jak również dobrych praktyk odpowiedzialnego pożyczania. Unikaj usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dodatkowe informacje na temat obowiązujących przepisów oraz planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Następnie porównuj koszty przedłużenia długu. Często prolongatę spłaty znacząco powiększa całościowy koszt zadłużenia się.

Ponadto dobrze, abyś czytał fora dyskusyjne zajmujące się rynkiem pozabankowym i przeanalizował uwagi o instytucji, która Cię interesuje. Zbyt duża ilość negatywnych ocen powinna zwiększyć Twoją nieufność.

Kolejna kwestia: rób tak, aby nie zadłużać się ponad możliwości finansowe. Policz swój domowy budżet i sprawdź, czy będziesz zdolny bez problemu spłacić pożyczoną gotówkę. Nie zapominaj o tym, iż niespłacenie pieniędzy może spowodować dodatkowe koszty. Zanim poprosisz o taki rodzaj finansowania, dobrze, żebyś ocenił swoje szanse na wzięcie pomocy finansowej oraz upewnił się, że nie jesteś zadłużony. Własną sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych poznasz generując raport ze strony Biura Informacji Kredytowej. Raz na sześc miesięcy będziesz mógł go pobrać zupełnie za darmo.

I sprawa najistotniejsza: z uwagą przeczytaj zapisy umowy przed jej podpisaniem.

Mamy nadzieję, że powyżej zaprezentowane wytyczne pozwolą zdecydować się na instytucję spełniającą wymagania.