Pożyczki Rawicz

Generalnie osoby chcące zdobyć środki pieniężne mogą skorzystać z pożyczek dostępnych w bankach oraz instytucjach pozabankowych. Poniżej znajdziesz ofertę najtańszych biur finansowych. W szczególności można wziąć pod uwagę kilkanaście tego typu usług zaprezentowanych w znajdującym się tu naszym zestawieniu. Spełniającym warunki klientom pieniądze przekazywane są zarówno przez internet, w domu, jak i w placówce w Rawiczu (województwo wielkopolskie) i okolicach. Kwota maksymalna to 60 000 złotych a okres spłaty wynosi od 30 dni do 96 miesięcy.

Ranking firm pożyczkowych

Kwota:
Okres:
Pokaż więcej
Aktualizacja: 15 listopada 2023.
PEŁNY RANKING »

Sprawdź także:

Osoby poszukujące chwilówki także mogą znaleźć coś dla siebie. Istnieje możliwość krótkoterminowego pożyczenia pieniędzy na miesiąc. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozyskać środki finansowe bez zbędnej zwłoki przy formalnościach ograniczonych do minimum. Jej cechą jest ograniczenie dokumentacji koniecznej do zawarcia umowy. Cechuje się również dosyć niewygórowane oprocentowanie na warunkach promocyjnych. Warto nadmienić, że w niektórych przypadkach nowo zarejestrowane osoby mogą skorzystać z nich za darmo. W większości przypadków zawierają umowę i spłacają zobowiązanie unikając różnych opłat: prowizji oraz oprocentowania. Najniższa kwota to raptem sto złotych, aczkolwiek w niektórych wypadkach bywa ona wyższa niż 10 000 złotych. Na zwrot środków jest 30 dni. Istnieje również możliwośc podpisania umowy na dłuższy okres - 45 lub 61 dni. Skorzystać z nich może każda osoba pełnoletnia. Najniższy wiek to 18 lat. Poniżej zamieściliśmy listę tego typu usługodawców a także kluczowe ich wskaźniki.

Maksymalna kwota dla nowych pożyczkobiorcówMaksymalna kwota dla pożyczkobiorców powracającychOkres spłatyWiek minimalnyWiek maksymalny
Lew

1000 zł

5000 zł

10-30 dni

19 lat

73 lata

ViaSMS

1500 zł

4000 zł

30 dni

20 lat

72 lata

Wonga

1000 zł

20000 zł (w przypadku usługi ratalnej)

30 dni dni (48 miesięcy dla usługi ratalnej)

18 lat

brak górnej granicy

Kuki

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Bocian

5000 zł

5000 zł

30 dni

18 lat

74 lata

SzybkaGotowka

15000 zł

15000 zł

30-65 dni

18 lat

80 lat

Plus

3000 zł

10000 zł

30 lub 45 dni

19 lat

73 lata

Miloan

3000 zł

5000 zł

30 dni

22 lata

70 lat

Vivus

3000 zł

7500 zł

30 lub 61 dni

19 lat

78 lat

Netcredit

3000 zł

5000 zł

dni

20 lat

70 lat

Extraportfel

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Smart

3000 zł

10000 zł

30 dni

19 lat

73 lata

Finbo

5000 zł

15000 zł

30 dni

20 lat

75 lat

Lendon

3000 zł

6000 zł

30 dni

21 lat

75 lat

Wandoo

3000 zł

8000 zł

14-30 dni

20 lat

72 lata

Wymagania

Z zasady pieniądze mogą być przyznane każdemu, kto spełnia następujące wymagania:

  • mieszka w Polsce (w tym przypadku w Rawiczu) lub okolicach;
  • posiada obywatelstwo polskie;
  • posiada udokumentowane dochody;
  • posiada konto osobiste;
  • posiada aktywny numer telefonu;
  • jest pełnoletni.

Procedura

Do uzyskania pieniędzy wystarczy posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości, rachunku bankowego a ponadto telefonu z aktywnym numerem.

Środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy lub w jednej z placówek stacjonarnych w Rawiczu. Ich lokalizacja na planie miasta zaprezentowana jest w dalszej części. Przeważnie na decyzję czeka się około kwadransa. Aby wystąpić o takie wsparcie finansowe można użyć kalkulatora, dzięki któremu sprawdzisz szczegółowe warunki finansowania i spłaty zaciągniętego zobowiązania. Poznasz na przykład czy masz szansę skorzystać z nich za darmo, ile w każdym wariancie wynosi prowizja, czy jest szansa na przedłużenie spłaty.

Usługi pożyczkowe świadczone bez sprawdzania BIKu

Banki nie chcą pożyczyć pieniędzy przez poślizg w spłacie kredytu? W przypadku, gdy w czasie pięciu ostatnich lat spóźniłeś się ze spłatą zobowiązania kredytowego albo jesteś zadłużony, albo nie masz zdolności finansowej, w konsekwencji czego banki wydają decyzję negatywną, to zapewne rozważasz usługę pożyczkową bez weryfikacji rejestru Biura Informacji Kredytowej albo innych rejestrów tego rodzaju. Pomoc finansowa osobom z zadłużeniem opiera się na rezygnacji z przeglądania baz finansowo zadłużonych. Jej główną cechą jest możliwość zawarcia umowy mimo negatywnej historii kredytowej, krótki czas procedowania, wysoka elastyczność oraz duża dostępność. Bez weryfikacji w biku możemy pożyczyć na przykład w „Plus” i „Smart”. Osoby z długami mające negatywne wpisy w tym rejestrze mogą dodatkowo zainteresować się propozycjami „Bociana”. W wyżej wymienionych wariantach ocena zdolności kredytowej dokonywana jest indywidualnie. W sytuacji posiadania długów często banki wydają decyzje odmowne. W związku z tym warto sprawdzić pożyczki dla osób zadłużonych. W poniższej tabeli znajdują się z kolei informacje na temat weryfikacji rejestrów dłużników.

Bez weryfikacji w BIKBez weryfikacji w KRDBez weryfikacji w BIGBez weryfikacji w ERIF
Net Credit
NIE
NIE

NIE
NIE
Mikroratka
TAK

co prawda ten rejestr może być weryfikowany, jednak mając niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie, da się tu pożyczyć pieniądze
TAK
NIE
NIE
Vivus
NIE
TAK
NIE
NIE
Smart
TAK

NIE
NIE
NIE
Wonga
NIE
NIE
NIE
NIE
Plus
TAK

NIE
NIE
NIE
Miloan
NIE
NIE

NIE
NIE
Bocian
TAK

Niewielkie zadłużenie lub niewielkie opóźnienie w spłacie nie przekreśla szans na pozytywną decyzję
TAK

w przypadku niewielkiego zadłużenia
NIE
NIE
Kuki
NIE
TAK

NIE
NIE
Finbo
NIE
NIE

NIE
NIE

Gotówka w domu u klienta z dowozem do Rawicza i okolic

Dowóz środków finansowych bezpośrednio pożyczkobiorcy to relatywnie wygodny dla pożyczkobiorców sposób finansowania. W szczególności jest to wygodne na obszarach wiejskich. Prośbę o przyjazd przedstawiciela można wysłać przez internet. W umówionym momencie przedstawiciel firmy pożyczkowej odwiedzi Cię w miejscu zamieszkania z pożądaną kwotą. Po podpisaniu umowy przekaże pieniądze. Ponadto w wielu wypadkach pracownik ten będzie odbierał ratę w odstępach miesięcznych lub tygodniowych. Przy okazji jego wizyty będziesz miał możliwość podpytania o szczegóły przed podpisaniem umowy (np. o jakieś zapisy w regulaminie czy umowie). Jednak ze względu na potrzebę zatrudnienia pracownika trochę wyższy jest koszt. O gotówkę z dowozem do domu klienta można się starać u Bociana i w Providencie.

Usługi pożyczkowe na sam dowód osobisty

Szczegółowa analiza rynku pozabankowego wskazuje, iż ograniczenie formalności jest często poszukiwane. Liczba wymagań jest niewielka. Nie ma konieczności przedstawiać odpowiednich dokumentów o dochodach, niezależnie od tego, czy rozumiemy przez to wynagrodzenie, emeryturę czy też dochody z renty. Do skorzystania z finansowania wystarcza dokument potwierdzający tożsamość, rachunek bankowy oraz numer telefonu komórkowego. Zasadniczo o wsparcie finansowe na podstawie dokumentu tożsamości można starać się w taki oto sposób – trzeba podać wartość pieniędzy i okres trwania umowy. Następnie należy wypełnić wniosek i oczekiwać na decyzję w formie maila lub SMSa. W sytuacji pozytywnej decyzji, żądana kwota zostanie przelana na konto osobiste. Trzeba jednakże pamiętać, iż pomyślna decyzja kredytowa zależna jest od zdolności kredytowej.

Adresy instytucji pożyczkowych

Na terenie miejscowości Rawicz i w okolicach znajduje się kilka placówek. Plan miasta przedstawiony poniżej wskazuje ich położenie. Zaznacz właściwy lokalizator, aby wyświetlić adres. W razie konieczności powiększ mapę. Klikając na wybraną placówkę, w niektórych przypadkach można przejrzeć recenzje wystawione przez internautów.

biura pożyczkowe w Rawiczu i w okolicach

Na co zwrócić uwagę?

Skorzystanie z określonego wariantu finansowania powinieneś najpierw poprzedzić drobiazgową analizą. Warto ocenić kilka zasadniczych spraw, odnoszących się do kosztów jej spłaty.

Po pierwsze porównuj jak najwięcej dostępnych rozwiązań, jako że za sprawą tego pełniej rozeznasz się w sytuacji panującej na całym rynku.

Dalej: koniecznie porównaj wielkość R.R.S.O.. R.R.S.O. to łatwa metoda, aby błyskawicznie porównać wysokość kosztów zobowiązania. Pamiętaj, aby dokonac wyboru propozycji, która ma możliwie najniższy poziom oprocentowania. Co szczególnie ważne, zweryfikuj przestrzeganie przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. Obowiązujące przepisy wskazują, iż odsetki dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP i liczby 3,5 (zgodnie z następującym wzorem: X = (stopa referencyjna NBP + 3,5%)*2). Ponieważ aktualnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, zatem maksymalne odsetki nie mogą być wyższe niż 20,5%. Ponadto w przypadku pożyczania do 30 dni maksymalne koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 5% wartości finansowania. Natomiast w przypadku kredytów konsumenckich na okres powyżej 30 dni dopuszczalne obciążenie kosztami równe jest 20% całkowitej kwoty kredytowania.

Najlepiej będzie skorzystać z usług sprawdzonych firm. Upewnij się więc, że, w której chcesz zwrócić się o wsparcie, znajduje się w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (znajdziesz go na stronie https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP). Dotyczy to zarówno lokalnych pożyczkodawców z miasta Rawicz, jak i ogólnopolskich. W powszechnej opinii instytucje będące członkami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, takie jak na przykład Miloan, Vivus, Extraportfel, Kuki, Lendon lub do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego między innymi należy AASA i Wonga pożyczają w sposób bezpieczny. Zrzeszone tam firmy zobowiązane są przestrzegać etycznych norm a także dobrej praktyki odpowiedzialnego pożyczania. Nie korzystaj z usług podmiotów pożyczających pod zastaw nieruchomości. Dodatkowe informacje na temat obowiązujących przepisów i planowanych zmian w ustawie regulującej rynek pożyczkowy znajdziesz w serwisie rządowym www.gov/web/finanse a także na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych isap.sejm.gov.

Po trzecie porównuj opłaty za przedłużenie długu. Często przedłużenie bardzo podraża całościowy koszt.

Również pożądane jest, byś sprawdzał portale internetowe zajmujące się rynkiem pozabankowym i śledził opinie o instytucji, która Cię zainteresowała. Duża liczba złych ocen powinna zwiększyć Twoją nieufność.

Kolejna kwestia: kontroluj, żeby nie zadłużyć się ponad możliwości finansowe. Przeanalizuj ile zarabiasz oraz ile wydajesz i zdecyduj, czy jesteś zdolny bezproblemowo zwrócić pożyczoną gotówkę. Nie zapominaj o tym, że opóźnienie w spłacie może spowodować dodatkowe koszty. Zanim poprosisz o taką pomoc finansową, warto, żebyś zweryfikował swoje szanse na skorzystanie z pieniędzy oraz upewnił się, że nie jesteś zadłużony. Twoją sytuację dotyczącą opóźnień w spłacie zobowiązań kredytowych sprawdzisz pobierając raport w witrynie Biura Informacji Kredytowej. Raz na pół roku będziesz w stanie taki raport wygenerować bezpłatnie.

I w końcu sprawa najważniejsza: uważnie przeanalizuj treść umowy przed jej podpisaniem.

Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą zdecydować się na instytucję dopasowaną do potrzeb.